İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi Konuları
  3. Gallipoli Dizi Konusu

Gallipoli Dizi Konusu

Gallipoli Dizi Konusu

Türk tarihinin en önemli savaşlarından bir tanesi olan Çanakkale destanını bizler yeterince dizi ve filmlerle izleyicilerle buluşturamasakda yabancı şirketlerin gözünden kaçmıyor. Avusturalya’lı yapımcılar tarafından 2015 yılında 7 bölümden oluşan bir mini dizi serisi olarak ekranlara taşıdılar.

Gallipoli Dizi Konusu

Avusturalya’lı bir gencin orduya katılarak Gallipoli(Çanakkale savaşı) ‘na katılmasını konu alan dizide Türk ordusunun savaşta başarmış olduğu kahramanlığından ve Türkler varken Çanakkale’nin asla geçilemeyeceğini anlatan bu müthiş yapım, toplamda 7 bölüm olarak ekrana gelmiştir. Tarihi çarpıtmaksızın gerçekleri ve yaşanan olayları bu insanlık trajedisini objektif bir belgesel tadında seyirciyle buluşturmuştur.

Gallipoli Dizi yorumu

Bazı sahneler eleştirilere açık olsada genel olarak objektif bir çerçeveden bakılarak çekilmiş Çanakkale destanını anlatan en iyi dizi belgesel niteliğindeki yapımlardandır. 2015 100. yıl şerefine özel olarak hazırlanmıştır.

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorum Yap