Ay Savaşçısı Ay Savaşçısı
Anime film severlerin yakından tanıdığı bir animasyon dizisidir. İlk çizgi dizisi 1997 yıllarında yayınlanan ay savaşçılarının 2007 yılında sinema ekranlarına uyarlanılarak filmi izleyicilerle buluştu.... Ay Savaşçısı

Anime film severlerin yakından tanıdığı bir animasyon dizisidir. İlk çizgi dizisi 1997 yıllarında yayınlanan ay savaşçılarının 2007 yılında sinema ekranlarına uyarlanılarak filmi izleyicilerle buluştu.

Ay Savaşçısı Dizi Konusu

Tsukino Usagi biraz dikkatsiz sakar ve sulu gözlü çok ağlayabilen hasas bir kızdır ama her zaman olumlu neşeli bir sekizinci sınıf öğrencisidir. Okuldan dönerken bir gün yüzünde hilal şeklinde ay iz bulunan Luna isminde siyah bir kedi ile yolları kesişir ardından ise denizci kıyafeli, Ay Savaşçısı olarak tanınan aşk ve adaletin savunucusuna dönüşür. Adaletin koruyucusu olarak seçilmiş olan Usagi’nin görevi; bir prensesi korumak, koruyucu gardiyanlarını ve Efsanevi Gümüş Kristali’ni bulmaktır.

Ay Savaşçısı Dizi Yorumu

anime severlerin kaçırmaması gereken bir animasyon dizisidir. Yıllar boyunca ekranlarda yerini korumayı başarmış nadir yapımlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

  • Usagi-Chan

    22 Ağustos 2015 #1 Author

    lise yıllarımda ne izlerdim ya şimdi çoluk çocuklu olduk çocuğa çizgifilm ararken bir baktım kidz tv’de ay savaşçısı 🙂 unutulmaz bir seriydi. sailor moon açılış şarkısı bile yıllarca kulaklarımda çınlandı.

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.