1. Ana Sayfa
  2. Dizi Konuları
  3. Ay Savaşçısı

Ay Savaşçısı

Ay Savaşçısı

Anime film severlerin yakından tanıdığı bir animasyon dizisidir. İlk çizgi dizisi 1997 yıllarında yayınlanan ay savaşçılarının 2007 yılında sinema ekranlarına uyarlanılarak filmi izleyicilerle buluştu.

Ay Savaşçısı Dizi Konusu

Tsukino Usagi biraz dikkatsiz sakar ve sulu gözlü çok ağlayabilen hasas bir kızdır ama her zaman olumlu neşeli bir sekizinci sınıf öğrencisidir. Okuldan dönerken bir gün yüzünde hilal şeklinde ay iz bulunan Luna isminde siyah bir kedi ile yolları kesişir ardından ise denizci kıyafeli, Ay Savaşçısı olarak tanınan aşk ve adaletin savunucusuna dönüşür. Adaletin koruyucusu olarak seçilmiş olan Usagi’nin görevi; bir prensesi korumak, koruyucu gardiyanlarını ve Efsanevi Gümüş Kristali’ni bulmaktır.

Ay Savaşçısı Dizi Yorumu

anime severlerin kaçırmaması gereken bir animasyon dizisidir. Yıllar boyunca ekranlarda yerini korumayı başarmış nadir yapımlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorumlar (0)

Yapılan Yorumlar (0)

  1. lise yıllarımda ne izlerdim ya şimdi çoluk çocuklu olduk çocuğa çizgifilm ararken bir baktım kidz tv’de ay savaşçısı 🙂 unutulmaz bir seriydi. sailor moon açılış şarkısı bile yıllarca kulaklarımda çınlandı.