İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi Konuları
  3. Angels in America Dizi Konusu

Angels in America Dizi Konusu

Angels in America Dizi Konusu

Mini Dizi kategorisinde birçok yapım olduğu ve gün geçtikçe filmlerin yerini alarak popüler hale geldiklerini söylemiştik 2013 yılında gösterime girerek 2 bölümden oluşan Angels in America türkçe ismiyle Amerikada ki Melekler isimli mini dizi izleyiciler tarafından beğenilerek yüksek bir puan almayı başarmıştır.

Angels in America Dizi Konusu

Tony Kushner’ın müzikal sahnesinden uyarlanarak dizi oluşturma fikri 2003 yılında alınmıştı. Fantastik dram tarzında ilginç bir türü ele alan dizi, ilk yayınlanmasında 6 bölümden oluşan mini seri olarak ekranlara yansımış ancak sonradan 2 bölümlük dvd set olarak tekrar bir araya getirilmiştir.

Angels in America dizi konusunda ırkçılık, eşcinsellik ve eşitlik gibi konuları toparlayarak birçok insanın hikayesini aynı anda anlatmaya ve onların hayatlarının nasıl kesiştiğini göstermek istiyor. Bunu yaparken, sanatsal bir anlatım, fantastik öğelerin içeriğini oluşturan hayaller ve düşler ile harika oyunculukları birleştiriyor. Birçok film yönetmiş tecrübeli yönetmen Mike Nichols’ın ilk dizi yönetmenliği deneyimi olsa da bu yapımın 2 bölümlük film tadında olduğunu söylemek mümkün. Bu mini dizi için ayrılan 60 milyon dolar gibi bir bütçe harcadığı bu yapımın konusuna gelirsek, Prior ve Louis’un eşcinsel ilişkileri uzun süredir sürmektedir, ancak Prior’un hasta olduğunu Louis’ten saklaması nedeniyle bu ilişkileri bozulacak ve Louis’in onu terketmesiyle sonuçlanacaktır. İlişkilerindeki bu ayrılık sonrası Prior her geçen gün ilerleyen hastalığıyla başbaşa kalmıştır. Louis’te bir taraftan kendisini haklı görmek isteyecek ve yeni ilişkiler arayacak ama diğer taraftan da suçluluk duygusu ile baş etmek zorunda kalacaktır.

Angels in America Dizi Yorumu

Alışıla gelmişin dışına çıkarak yapılmış mini dizi sanatsal alanda başarılı bir yapıttır, bu alanda ki dizileri izlemeyi sevenler için kaçırılmaması gereken bir dizidir.

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorum Yap