1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Diziler
  3. Taboo | Dizi Tanıtımı

Taboo | Dizi Tanıtımı

Taboo | Dizi Tanıtımı

FX’in yeni karanlık mini dizilerinden Taboo, harika tasarımlar ve müthiş bir Tom Hardy oyunculuğu ile bir intikam masalını anlatmaktadır.

Dizinin konusu, babasının vefatından sonra miras kalan on dört elmas ile birlikte, intikam için Afrika’daki annesinin kabilesinin yanında 10 yıl kalan James Keziah Delaney (Tom Hardy), babasının kendisine bıraktığı nakliye imparatorluğunu yeniden inşa etmek için 1812 Savaşı sırasında Londra’ya döndü. Bununla birlikte, hem hükümet hem de en büyük rakibi, James’in mirasını her ne olursa olsun almak istiyor- hatta sonucu cinayet olsa bile.

Afrika’da öldüğü düşünülen Delaney’in gelmesiyle üvey kardeşin ve kocasının değerli araziyi satma planları boşa gider. Ayrıca, Delaney, babasının arsenik ile zehirlendiğini öğrendiğinde zaman ise, artık düşmanları olduğuna inanarak intikam oyununa başlar.

James rolünü canlandıran Tom Hardy dizide çok karizmatik duruyor ve canlandırdığı karakter, deneyimli modern bir asker ile doğaüstü güçlere sahip bir kabile savaşçısının özelliklerini bir araya getirerek babasının intikamını almaya çalışacak yeteneğe sahip duruyor. Ancak senarist dizinin alt metinlerini izleyiciye yavaş yavaş vererek merak ve ilgi uyandırıyor.

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorumlar (0)