1. Ana Sayfa
  2. Film Konuları
  3. İzlenilmesi Gereken En iyi Filmler 2016

İzlenilmesi Gereken En iyi Filmler 2016

İzlenilmesi Gereken En iyi Filmler 2016

En iyi Filmler 2016 listemizde son zamanların en iyileri ve yeni yılın başlamasıyla vizyona girecek filmlerin en başarılıları yer alıyor. Listemizde yer alan yapımların iyilik dereceleri yönetmenleri, senaristleri ve oyuncuları incelenerek hazırlanmıştır. Daha önce izlemediğiniz az bilinen ancak başarılı olan filmler yer alırken birçok yapımcı firmanın geçmişte elde ettiği başarılarla ortaya çıkartılan filmleri göz önünde tutularak listelenmiştir.

Listeyi 2016 yılının en iyi yabancı filmleri oluştururken Amerikan, Avrupa ve Hint filmleri ön planda tutularak hazırlanmıştır. Aralarında en yüksek bütçeye sahip filmler ve en başarılı oyuncularında yer aldığı birbirinden güzel filmler yer almaktadır. Yani 2016 yılında mutlaka izlemeniz gereken filmleri sizler için listeledik;

Batman vs Superman: Adaletin Safagi

Tartışmasız yıla damga vuracak yapımlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkacak olan yapımda Batman ve Superman karşı karşıya geliyor. Filmin yönetmeni,including 300 (2007), Watchmen (2009), Man of Steel (2013) yapımlarıyla tanın Zack Snyder yer alırken senaryosu 3 ana temada hazırlanmıştır film Chris Terrio ve David S. Goyer tarafından yazılmışken Superman karakteri Jerry Siegel ve Joe Shuster, Batman ise Bob Kane tarafından ortaya çıkartılmıştır. 25 Mart 2016 Tarihinde vizyona girecek olan yapımın Batman vs Superman: Adalet Birliği Bölüm 2 olarak 2019 yılında devamı geleceği açıklandı. Yapım prodüksiyonları alanında iki dev firma olan Warner Bros. ve DC Entertainment Inc. olmuştur. Başrol oyuncuları Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams’dir.
Batman vs Superman film 2016

Captain America Civil War

Süper kahramanların karşı karşıya oldukları bir yıl geçireceğiz gibi duruyor DC çizgi roman karakterlerinin ardından Marvel’da sessiz kalmayarak iki Demir Adam ve Kaptan Amerika’yı karşı karşıya getiriyor. Civil War Türkçesi ile iç savaş ismiyle karşımıza çıkacak olan yapımın yönetmenleri Anthony Russo ve Joe Russo olurken senaryosu 5 farklı isim tarafından hazırlandı. Filmin başrol oyuncuları Scarlett Johansson, Elizabeth Olsen, Chris Evans oldu ve Karınca adam gibi son dönemin popüler kahramanları da filmde yer alacaktır. Film yine Marvel stüdyolarında hazırlanırken ilk vizyon girişini 27 Nisan 2016 tarihinde Fransa’da yapacaktır. Türkiye vizyon tarihi ise 6 Mayıs 2016 olarak açıklanmıştır.
Captain America Civil War

x men apocalypse

Süper kahramanların yılı olacağını söylemişken popüler kurt adamımızdan yeni bir film geliyor. X men Kıyamet isimli yapımda birden fazla X man göreceğiz gibi gözüküyor. Profesör X (James McAvoy) ve Raven (Jennifer Lawrence) genç kurtlara liderlik yaparak onları eğitirken görevleri kıyamet mutantlarını engellemek olacak macera, aksiyon ve bilim kurgunun yüksek olduğu bir yapımla karşımıza çıkacak olan yapımın Türkiye vizyon tarihi kesinlik kazanmazken Amerika’da 26 Mayıs 2016 tarihinde gösterime girecektir. Yönetmeni, Bryan Singer oldu. Daha önceki filmleri Doktor House (2004), Olagan Süpheliler (1995) ve X-Men 2 (2003) ile iyi bir kariyere sahiptir.
x men apocalypse

Deadpool

2015 yılı biraz sakin geçmişken başarılı filmler izleyeceğimiz güzel bir yıl bizi bekliyor. Süper Kahramanların yılı 2016’da çıkacak bir diğer film ise Deadpool, Wade Wilson (Ryan Reynolds) hayatı alt üst olmuş ve dış görünüşünde büyük kayıplar yaşamış Wade yaşamını iyilik ve suçlularla mücadeleye adar. Olağan üstü güçlerinin yanı sıra normalin üzerinde espiri anlaşı ile aksiyon, macera ve komedi alanında eğlenceli bir film ortaya çıkartmışlardır. Deadpool Türkiye vizyon tarihi 4 Şubat olacağı tahmin ediliyor.
deadpool

Suicide Squad

Yine bir süper kahraman serisine katılacak intihar timi alıştığımız olay hikayelerinden çok daha farklı geliştirmelerle karşımıza çıkacak başarılı yapımlar arasında yer alıyor. Hayatında suçlar işlemiş ve devlet tarafından suçlu görülen sıra dışı bir gruba özgürlükleri karşılığında devlet için çalışmaları önerilir ancak verilen bu görev tamamen yasa dışı ve gizli olacaktır. Yönetmeni David Ayer olurken 5 Ağustos tarihinde vizyona girecektir.
Suicide Squad film konusu

Finding Dory

Balıklar geri dönüyor kayıp balık nemo filminin yapımcıları ve Disney xD ortalığı ile hazırlanan yapım sadece çocuklar değil her yaştan kitleye hitap edecek eğlence dolu bir yapım hazırlıyor. Nemo’nun arkadaşı Dory’nin kaybolmasıyla başlayacak macerada beklenmedik tehlikelerle karşılacaktır. Yönetmeni, Andrew Stanton olurken film 17 Haziran 2016 tarihinde vizyona girecektir.
finding-dory

Ghostbusters 2016

Bir dönemin efsane yapımı hayalet avcıları üzerinden geçen yıllara rağmen popülerliğini korumaya devam etmektedir. Alanında en başarılı yapımlardan olruken bir çok dizi ve filme ilham kaynağı olmuştur. Modern versiyonu ile karşımıza çıkacak olan yapımın yönetmeni Paul Feig oldu.
Ghostbusters  2016 filmi

Star Trek Beyond

Bilim kurgunun ve maceranın üst seviyelerde yaşandığı Star Trek efsanesindende başlıca bir yapım unutulmamış, 2016 Yılında tanıdığımız birçok kahraman karşımıza çıkarken galaxylerin ünlü ismi yine kaçırılmaması gereken filmler arasında yer alıyor. Mutlaka izlenilmesi gereken filmler listesi bir hayli iddialı yapımlarla sıralanırken Justin Lin yönetmenliğinde 22 Haziran 2016’da vizyona girecek olan yapımı izlemeniz gerekenler arasına eklemenizi tavsiye ederiz.
Star Trek Beyond

The Jungle Book

Orman Kitabı Disney’den iddialı bir diğer yapım ise yine her yaşa hitap edecek modern bir tarzan filmini ekranlara getirirken kullanılan yüksek grafik kaliteleri ve yeni çağ teknolojileri ile elde edilen başarılı sahneler herkesin izlemesi gereken bir film haline getiriyor hatta çocuklar için biraz şiddet bulunduğu için +13 için tavsiye ediyoruz. 15 Nisan 2016 tarihinde vizyona girecek olan yapımın yönetmeni Jon Favreau olmuştur.
The Jungle Book 2016 filmi

Rogue One: A Star Wars Story

Star Wars2un satılmasıyla modern bir hikaye ve grafikle yeniden efsanenin hayatımıza girdi. 2015 yılında çıkan yeni filmi ile gündeme gelen yapımın devamı 2016 yılında geliyor. Seriye yeni filmler ekleyerek devam edilecekken 8 ve 9 diyerek devam edeceği düşünülüyor. 15 Aralık 2016 tarihinde vizyona girecek olan yapımın yönetmeni Gareth Edwards odlu.
Rogue One A Star Wars Story

Zoolander 2
İlk serisi ile komedi filmleri arasında iyi bir kariyer yapmış olan filmin dvamı gelirken filmde birçok ünlünün rol almasıyla dkkatleri üzerine çekiyor. Justin Bieber gibi gençlerinde yer aldığı filmin yönetmenliğinde Ben Stiller yer alırken 12 Şubat 2016 tarihinde vizyona girecektir.
Zoolander 2

Warcraft

Efsane filmlerin yılı 2016 olacak gibi duruyor bir birinden başarılı yapımların izleyicilerle buluşacağı bu yılda tartışmasız en merak edilen yapım warcraft olacak, oyunu ile dünya’yı kasıp kavuran yapım başarılı bir film uyarlaması ve kaliteli bir oyuncu kadrosu ile bir efsane film serisinin başlangıcı olacak popüler filmler arasında yer alacağını tahmin ederken warcraft 2 şüphesiz gelecektir. Warcraft vizyon tarihi 2 Haziran 2016 olarak belirlenmiştir.
Warcraft

Gods of Egypt

Mısırın Tanrıları, gizemli mısır tarihinin konu alındığı yapımda mısır tanrılarının gerçek olduğu aksiyon ve bilim kurgunun üst seviyelerde yaşandığı başarılı olay hikayelerini anlatmaktadır. Kitaplarda, heykellerde ve figürlerde gördüğümüz mitolojik tanrılar ya gerçek olsaydı ? Peki günümüz teknolojisiyle dahi yapımı yüzyıllar süren piramitlerin nasıl yapıldığı ortaya çıksaydı ? Gods of Egypt vizyon tarihi 26 Şubat 2016 olarak açıklanmıştır.
Gods of Egypt

Assassin’s Creed

Oyunu ile tanınmış başarılı bir hikayeye sahip yapımın filme uyarlanması birçok kişiyi sevindirmişken 2016 yılında izleyici karşısına çıkacağı açıklandı.
Assassin's Creed

2016 film öneri ve tavsiye listemize birçok yeni yapım eklenecektir. Bu konuda yeni filmler ve tarihleri kesinleştikçe eklemeler yapılarak yeni yılda film rehberiniz olacağız.

Incoming search terms:

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorumlar (3)

Yapılan Yorumlar (3)

  1. Liste güzel, filmler efsane !! Tesekkürler

  2. Ninja Kaplumbağalar 2? Doctor Strange? KungFu Panda 3? Sihirbazlar Çetesi 2? Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerelerde Bulunurlar? Gambit? sayayım mı daha?