İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. En iyi Yabancı Diziler
  3. Vampir Dizileri Önerileri | 2018

Vampir Dizileri Önerileri | 2018

Vampir Dizileri Önerileri | 2018

Vampir Dizileri listemizde tüm zamanların doğa üstü ve vampirler ile ilgili olan dizileri listeledik. Dizilere geçmeden önce liste ile ilgili bahsetmem gereken bir şeyler var. Bu dizileri herhangi bir sıraya koyamadık :), dolayısı ile burada sadece en iyi vampir dizilerini belirli bir kıstas olmadan listelemiş olduk.

Popüler kültürümüz doğaüstü ve vampir dizilerini tüm yönüyle kucakladı. Bu listede yer alan diziler bir noktada özellikle vampirlere sahipler fakat bazı doğaüstü dizileri de aralara serpiştirmeden edemedik.

Ayrıca aşağıdaki bağlantıdan “En iyi İngiliz dizileri” listesine göz atabilirsiniz.

en İYİ İNGİLİZ DİZİLERİ 750x375 - Vampir Dizileri Önerileri | 2018
İlgili Yazı

Netflix Dizileri: 12 En İyi İngiliz Dizi Önerisi

Vampir Dizileri

Günümüz yabancı dizileri hakkında biraz düşünürseniz çoğu doğa üstü ve vampir dizileri ile ilgili dolayısı ile popüler kültürü tamamen ele geçirmiş görünüyorlar. Twilight, Van Helsing, Drakula gibi filmler, vampir dizilerinin önünü açtı.

Vampir dizileri ile ilgili listemizde tüm zamanların en iyi vampir dizilerini öğrenebilmemiz için herkesin yorum olarak sıralama yapmasını talep ediyoruz. Daha sonraki yapacağımız listelerde sizin tavsiye ettiğiniz dizileri bilmemiz gerekiyor. Haydi listeye geçelim.


Buffy the Vampire Slayer

Buffy - Vampir Dizileri
Buffy – Vampir Dizileri

Okulu yakmasının ardından liseden atılan Buffy Summers, annesiyle birlikte yeni bir hayata başlamak için küçük bir kasaba olan Sunnydale’e taşınır. Vampir avcısı kızımız, geçmişe sünger çekerken, vampirsiz bir hayatın hayalini kurmaktadır.

Okulun ilk günü kütüphaneye uğrayan Buffy’nin bu hayali, Giles isimli bir kütüphanecinin, önüne vampirlerle ilgili bir kitap atmasıyla yıkılır. Avcılık görevinden kaçamayacağını ona belirtmeye çalışan Giles, aynı zamanda onun gözetmenidir. Sunnydale’in aslında cehennem ağzına kurulmuş bir şehir olduğunu da öğrenen Buffy, gözetmeni ve burada yeni edindiği arkadaşlarıyla birlikte kötülüklere karşı savaşır.


Supernatural

Supernatural - Vampir Dizileri
Supernatural – Vampir Dizileri

10 yıllık bir sürece sahip olan dizi konu olarak yaratıkları avlamayı hedef almıştır, yaratıklar dediğimizde ise aklınıza gelebilecek tüm doğaüstü konuları işlemektedirler bunlar arasında en popüler yere sahip olanı şeytanlardır , ayrıca yunan mitolojisinde bulanan tanrılar, vampirler, kurt adamlar , dini açıdan bahsi geçen varlıklarda dizide konu olarak işlenmiştir.


The Vampire Diaries

Yabancı Dizi Önerileri | The Vampire Diaries
Yabancı Dizi Önerileri | The Vampire Diaries

Dizi, 162 yaşındaki vampir Stefan Salvatore’a (Paul Wesley) aşık olan 17 yaşındaki Elena Gilbert’ın (Nina Dobrev) hayatını konu alır. İkilinin ilişkileri, Stefan’ın, hem kendisinden hem de kasabadan intikam almak isteyen saldırgan ve kindar kardeşi Damon Salvatore’un (Ian Somerhalder) kasabaya geri dönmesiyle karışmaya başlar. İki kardeş de, eskiden aşık oldukları Katherine Pierce’a (Nina Dobrev) benzediği için, Elena’ya ilgi gösterir. Katherine Pierce’ın görsel ikizi olan Elena’nın, üçlüye karşı intikam planlarıyla kasabaya geri dönen Katherine’in uzaktan akrabası olduğu ortaya çıkar…


The Originals

Vampir Dizileri | The Originals
Vampir Dizileri | The Originals

En yaşlı ve en güçlü vampirler olan bu orijinal (ilk) vampirler, normal vampirlerden daha kuvvetli ve hızlıdır. Ama yaşlandıkça güçlenemezler çünkü vampirliğin gücünün en zirvede olduğu dönemde yaratılmışlardır. Ayrıca normal vampirleri ve insanları hipnotize edebilme güçleri de vardır. Bir ilk /köken vampir öldüğünde kendi kanından gelen herkes ölür. Bu durumda ilk vampirlerin hepsi öldürülürse dünyadaki bütün vampir nüfusu yok olacaktır çünkü hepsi bu köken vampirlerden türemiştir. Dizi ayrıca the Vampire Diaries’in yan dizisidir.


True Blood

True Blood | Dizi Önerileri
True Blood | Dizi Önerileri

Japonların;  true blood adıyla sentetik kan üretip piyasaya sürmeleri sonucu vampirlerle insanların içiçe yaşadığı bir dünya söz konusudur.Sookie Stackhouse ise büyükannesi ve abisi ile Louisiana’nın küçük bir kasabasında yaşayan, zihin okuma yeteneğine sahip genç bir garson kızdır. bir gün Sookie’nin çalıştığı bara Bill Compton adında bir vampir geliyor ve anında Sookie’nin ilgisini çekiyor.


Angel

Angel | Vampir Dizileri
Angel | Vampir Dizileri

Angel, başarı yakalamış bir Amerikan yapımcısı olan Buffy the Vampire Slayer televizyon dizisinin diğer bir yan karakteridir, yüzyıllar boyunca cinayetler işlenmiş ve masum insanlara işkence yapılmıştır, bunları yaparken ruhu elinden alınmıştır ancak sonrasında ruhunun geri verilmesiyle pişmanlık ve suçluluk çekmeye başlayan vampir, Angel’ın yaşadığı tecrübeler üzerinedir.İlk dört sezonunda, kurgusal bir Los Angeles Kaliforniya’da özel dedektiflil yapar.


Being Human

Vampir Dizi Önerisi | Beign Human
Vampir Dizi Önerisi | Beign Human

Aiden ve Josh hastanede çalışan iki ev arkadaşıdır, Aiden vampirdir ancak kendini kontrol etmeyi öğrenmiş sadece hastaneden aldığı kan ile beslenmektedir. Josh ise bir kurt adamdır ve dolunay günlerinde kendini kontrol edememesi başına büyük sorunlar açmaktadır.


Penny Dreadful

Vampir Dizileri | Penny Dreadful
Vampir Dizileri | Penny Dreadful

Dracula, Dorian Grey ve Dr.Frankenstein ve daha pek çok korku ile beslenen edebiyatın ünlü karakterlerini bir araya getirmiştir. Dizi 19.yüzyıl Victoria döneminin Londra’sında geçen Penny Dreadful’da pek çok gerilim ve korku sahnesi yer alıyor.


Charmed

Charmed | Dizi Önerileri
Charmed | Dizi Önerileri

Prue, Piper ve Phoebe kardeşlerin tavan arasında buldukları “Gölgeler Kitabı” adlı kitap kaderlerini değiştirir. Phoebe, kitaptaki büyülü sözleri okuyunca üç kız kardeşin atalarından miras kalan cadılık güçleri açığa çıkar.  Ayrıca her birinin farklı doğaüstü yetenekleri vardır.


Moonlight

Moonlight | Vampir Dizisi
Moonlight | Vampir Dizisi

Moonlight, ölümsüz bir vampir ayni zamanda özel bir dedektif olan Mick St. John’un hikâyesi. Hayat ile savaşı bundan tam 60 yıl önce, müstakbel eş vampir gelin tarafından ilk özel gecelerinde ısırılarak başlamıştır.Dizi ayni zamanda Mick St. John ‘un Özel haber Reporteri olan Beth’ye aşık olmasıyla farklı bir seyir alır. Fakat Beth ‘ın ölümlü bir hayat yaşaması, durumu fazlaca zorlaştıracaktır.

Arama Terimleri: en çok izlenen yabancı diziler izle, izlenebilecek yabancı diziler
cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorum Yap