1. Ana Sayfa
  2. En iyi Yabancı Diziler
  3. Netflix Dizileri: 12 En İyi İngiliz Dizi Önerisi
reaksiyion-cok-iyi

Netflix Dizileri: 12 En İyi İngiliz Dizi Önerisi

Netflix Dizileri: 12 En İyi İngiliz Dizi Önerisi

En iyi İngiliz dizisi, birbirinin kopyası Amerika dizilerinden sonra İngiltere yapımı diziler çok hoşunuza gideceğine eminim. Önceki yazılarda olduğu gibi bu listenin de çoğunu izlediğinize eminiz.

Daha önceki listemizde “Netflix’te İzlenebilecek En İyi Yabancı Diziler”den bahsetmiştik. Listeyi görmek isterseniz, aşağıdaki bağlantıyı takip edin.

Netflix 1 - Netflix Dizileri: 12 En İyi İngiliz Dizi Önerisi
İlgili Yazı

Netflix’te İzlenebilecek En İyi Yabancı Diziler | Mayıs 2018

Şimdi kahvenizi alın ve Netflix’teki en iyi 15 İngiliz dizisinin keyfini çıkarın.

Detectorists

detectorists dizisi
detectorists dizisi

Tüm bölümlerinde farklı konu işlenen dizinin, hayatımızı kolaylaştırması beklenen teknolojinin, bizi nasıl avucuna aldığı ve sosyal yaşantımızı nasıl da alt üst ettiği konusunu işliyor.

Sherlock

sherlock konusu
sherlock konusu

Sir Arthur Conan Doyle’un sevilen gizemli hikayelerinin bu güncel versiyonunda, sıra dışı dedektif ipuçlarına ulaşmak için modern Londra sokaklarını arşınlıyor.

Lovesick

en iyi ingiliz dizisi
en iyi ingiliz dizisi

Dylan’a (Johnny Flynn) cinsel yolla bulaşan bir hastalık olan “Klamidya” teşhisi konulur. Geçmişte birlikte olduğu tüm seks partnerlerini hastalığı konusunda uyarmak zorundadır. Bu konuda en yakın arkadaşları Luke (Daniel Ings) ve Evie’den (Antonia Thomas) yardım ister. Dylan’ın geçmişteki ilişkileri her bölüm flashback ile anlatılır.

Black Mirror

ingiliz dizileri
ingiliz dizileri

Tüm bölümlerinde farklı konu işlenen dizinin, hayatımızı kolaylaştırması beklenen teknolojinin, bizi nasıl avucuna aldığı ve sosyal yaşantımızı nasıl da alt üst ettiği konusunu işliyor.

The Fall

ingiliz dizisi öneri
ingiliz dizisi öneri

Kuzey İrlanda’nın Belfast şehrinde, Alice Monroe adında bir avukat cinayete kurban gider. Kurbanın politik arenada önemli bir şahsın yakını olması dolayısıyla, polis teşkilatı üzerinde bir baskı oluşur. Katilin yakalanması adına hızlı bir sonuç alabilmek için deneyimli zeki dedektif  Stella Gibson şehre gelir. Oldukça titiz bir çalışma yürüterek şehirde yaşanan diğer cinayetler ile Alice Monroe cinayeti arasında bağlantı kurar. Bu cinayetlerin bir seri katil işi olduğunu düşünen Gibson, çevresini buna inandırmakta zorlanır.

Dead Set

ingiliz korku dizisi
ingiliz korku dizisi

Diziyi izlemeyi düşünen kişiler için uyarı; Dizi midenizi bulandırabilir.

İnsanları öldüren ama sonradan dirilten bir virüs hızla yayılmaya başlar. Bu virüsten etikilenen her insan bir zombiye dönüşür ve bu salgın aniden BB binasında ortaya çıkar. Yarışmacıların bulunduğu dışarıdan tamamen izole ev hariç programın çekim ekibi de virüsten etkilenmiştir. Ekipten sadece üç kişi kurtulmayı başarır.

Luther

polisiye ingiliz dizileri
polisiye ingiliz dizileri

John Luther, başarılı bir dedektif iken dürtülerine yenik düşmesi sonucu bir hata yaparak yaklaşık 7 ay kadar mesleğinden uzaklaştırılır ve döndüğünde ise hiçbir şey eskisi gibi değildir. Evliliğinde bazı problemler ortaya çıkmıştır ve yaptıklarından dolayı hissettikleri ile arka plana itmeye çalıştığı iç dünyası arasında bir savaş hakimdir. Mesleğine geri döndüğünü öğrendiği gün, karşısına çıkan davada tanıştığı sanık Alice Morgan ile arasında garip bir bağ oluşur. Sonuç olarak başarılı dedektifimiz meslek arkadaşları ile birlikte çeşitli davaları çözmeye çalışırken yer yer onun iç dünyasına ve özel hayatına dahil oluyoruz.

Extras

extras konusu
extras konusu

Ricky Gervais, Ashley Jensen, Stephen Merchant Ün ve servet kazanma umutlarıyla yaşayan bir figüran… Oscar ödülünü almak için kırmızı halıda yürümek şöyle dursun, daha replikli bir rol bile alamamış olması, onu asla yıldıramıyor. O, huysuz görüntüsünün altında her zaman için umutlu, iddialı ve çok komik..

Broadchurch

yabancı dizi önerileri
yabancı dizi önerileri

Broadchurch, suç oranın çok düşük olduğu uzakta sakin bir sahil kasabasıdır. Ancak bir gün, kasabada yaşayan Latimer’ ailesinin 11 yaşındaki oğlu Danny, kumsalda ölü bulunur. Bu olay, küçük Danny’nin ailesi başta olmak üzere çevredeki tüm insanları şoke etmiştir…

Peaky Blinders

peaky blinders konusu
peaky blinders konusu

Murphy’nin dizide ağır bir gangsteri canlandırıyor. Savaş sonrası İngiltere’sinde yaşanan gangıster olaylarını anlatacak. Murphy (Tomy) rolü, savaşın ardından ortaya çıkan gangısterler arasında ayakta kalmaya çalışan eski askerler ve çete üyeleri arasında acımasız bir grubun lideri olacak.

The IT Crowd

it crowd konusu
it crowd konusu

Dizi, bir İngiliz şirketi olan Reynholm Industries’in bodrum katında bulunan IT (bilgi işlem) departmanında geçmektedir. IT departmanında çalışan Roy ve Moss, kendilerini bilgisayarlara adamış asosyal karakterlerdir. Bu ikilinin ortak özelliği, şirketin üst katlarında bulunan temiz ve aydınlık ofislerde çalışan elemanlardan nefret etmeleridir. Departmanlarının başına bilgisayarın B’sinden anlamayan bir yönetici olan Jen’in gelmesi ise Roy ve Moss’un iyice keyfini kaçırır. Ama daha sonraları bunu eğlenceye dönüştürmelerini bilirler…

House Of Cards

house of cards konusu
house of cards konusu

Günümüz Washington D.C. ’sinde geçen hikayede Güney Karolina 5. bölgeden demokrat partiye seçilen Frank Underwood ve eşi Claire Underwood’un hikayesi aktarılıyor. Dizi Amerika Dış İşleri Bakanı olarak atanmayı bekleyen fakat verdiği çabanın karşılığını alamayan Frank Underwood’un bu durum karşısında hayal kırıklığı yaşaması ve beklenmedik planlar içine girmesi ile başlıyor.

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorum Yap