İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. En iyi Yabancı Diziler
  3. En iyi Yabancı Bilim Kurgu Dizileri

En iyi Yabancı Bilim Kurgu Dizileri

En iyi Yabancı Bilim Kurgu Dizileri

Bilim Kurgu denilince birçok insanın aklına uzay, uzaylılar , evren gibi konular gelir, ancak bu düşünce kısmen doğrudur. Bu konular bilim kurgu’ya dahildir ancak tam anlamıyla bunlardan ibaret değildir peki Bilim Kurgu nedir ?

Bir kategori niteliği taşıyan Bilim Kurgunun anlamı günümüzde mümkün olamayacak olayların yaşanması konuların işlenmesidir yani bir insanın süper güçleri olması, uçan arabanın olması bilim kurgudur.

Bu alanda hazırlanmış birçok dizi vardır, aralarından en iyi yabancı bilim kurgu dizileri ise listemizde yer almayı başardı özellikle son zamanların en iyi yabancı dizilerini seçmeye özen gösterdik diziler hakkında daha detaylı bilgileri isimlerine tıklayarak bulabilirsiniz.

Arrow (2012)

Bir suikastin ardından babasını kaybeden Oliver Quin bir ıssız adaya düşerek hayatta kalmayı başarır ancak adada onu bekleyen daha büyük tehlikler vardır. Devlet gizli proje ve silahlarının denemesini yaptığı bu adada hayatta kalma mücadelesi verirken birçok yetenek edinecektir ve kurtulduğunda yaşadığı şehri kurtarmak için elinden geleni yapacaktır.

arrow

The Flash (2014)

Arrow yapımcılarının hazırladığı yeni dizi uzun yıllar ekranlarda kalacak gibi duruyor. Şehirde yapılan bir bilimsel deneyin ardından büyük bir patlama yaşanır ve bundan etkilenen insanlar meta-human yani yarı insan – yarı süper güçlü canlılara dönüşür. Bu güçler her insanda farklılık gösterebildiği gibi bunu kötü amaçlar için kullanacak olanlarda vardır.

flash

Outlander (2014)

Dizinin ismini daha sık duymaya başlayacağız 2014 yılında gösterime giren ve oldukça başarılı bir yere gelen dizinin her geçen gün popülerliği artıyor ülkemizde de izleyici kitlesi artmaya başlayan dizi diğer Amerikan dizilerine oranla birçok farklılıkta gösteriyor özellikle 40 dakikalık bölümlere alıştığımız bu dönemde 65 dakikalık bölümlerle izlecilere daha uzun bir dizi keyfi sunuyorlar.

outlander

Agents of S.H.I.E.L.D. (2013)

İnsanların üstün yetenekleri olmadan da birer kahraman olabileceğini vurgulayan başarılı bir dizidir , hayran kitlesi yüksek insanlar tarafından yüksek puan almayı başarmış bir dizidir ancak diziyi incelediğimizde sahnelerin çok dolu izlerken yorucu bir dizi olduğunu söylesem abartmış olmayız.

agent carter dizi

The Last Man on Earth (2015)

Dünya üzerinde kalan son insan anlamına gelen The Last Man on Earth konu olarak dünyada yayılan bir vampir virüsü üzerine insanlığın sona eriyor bir kişi dışında o ise tüm yaşananlarla mücadele ederek dünya üzerinde kalan son insan olmayı başarıyor kimsenin olmadığı bu dünyada nasıl hayatta kaldığı ve neler yaptığını işleyen dizide birçok mesajda verilmektedir.

the last man

The 100 (2014)

The 100 başlangıçta bir gençlik dizisi gibi gözükse de dünya üzerinde yaşanacak bir nükleer felaket sonucu insanların kurtulmak amacıyla uzay gidişlerini konu alan dizi oldukça başarılı ve gizemli olarak dizayn edilmiş bir senaryoya sahip, uzayda yaşamaya devam eden insanların kaynakları tükenmek üzere olduğu için zorunlu bir tercih arasında kalıyorlar iki seçenekleri vardır oksijen biterek ya uzayda öleceklerdir yada dünya’ya dönmeleri gerekecektir ancak dünyada yaşanan nükleer felaketten sonra radyasyonun sona erdiği konusunda emin değillerdir.

the 100

iZombie (2015)

Zombie dedektif kurgusu ile hazırlanmış en iyi çizgi roman uyarlaması olduğunu söylemek mümkün oldukça başarılı bir dizi olan hayran kitlesinide her geçen gün artırmaya devam ediyor.

izombie

Forever (2014)

Forever dilimizde sonsuz anlamına gelen bu yeni dizi oldukça popüler bir hale gelecek gibi gözüküyor. Dizi içerisinde hem gizem hemde bir polisiye araştırma konusu işlenmiştir genel anlamada dizi konusundan bahsedecek olursak, 1800’lü yıllarda yaşamış bir adamın 200 yıllık hayat tecrübesi ile yaşadıklarını anlatmaktadır bu kadar uzun süre hayatta kalmasının sebebi öldükten hemen sonra tekrar hayata dönüyor yani yaşadığı bir olay sonucu ölümsüz hale gelmiştir. Birçok kez ölüm tecrübesini yaşamış olsada her seferinde tekrar hayata dönmüştür.

forever-dizi-afisi

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorum Yap

Yapına Yorumlar (3)

  1. Hocam Fringe nasıl olmaz 😀

  2. Kyle XY bitmiş olan ama liste için öneri favori dizilerimdendir ✌

  3. Orphan Black neden yok.