1. Ana Sayfa
 2. En iyi Yabancı Diziler
 3. Bitmiş Olan Eski Yabancı Diziler

Bitmiş Olan Eski Yabancı Diziler

Bitmiş Olan Eski Yabancı Diziler

Yabancı diz izleme oranı ülkemizde gün geçtikçe artmaktadır, sizler için düzenlediğimiz bitmiş en iyi yabancı diziler listesinden, en popüler olanları ve en çok izlenmiş yabancı dizileri bulabilirsiniz.

Lost (2004 – 2010)

Türkiye’de yabancı dizilerin popüler olmasında en büyük role sahip olan dizilerden bir tanesi olan Lost dünya genelinde izlenme rekorları kırarak dönemin en başarılı dizisi olmuştu. Kısaca konusundan bahsetmemiz gerekirse uçağın gizemli bir adaya düşmesiyle başlayan sırlarla dolu bir macera anlatılıyor.

lost

Breaking Bad (2008 – 2013)

Çok büyük bir hayran kitlesine sahip olan dizilerden bir tanesi, ülkemizde’de oldukça büyük bir kitleye hitap etmiş olan suç, trajedi, dram konulu dizide kanser hastası ve kaybedecek bir şeyi olmayan bir kimyagerin neler yapabileceği anlatılıyor. En başarılı dizilerden bir tanesi olduğunu söylemek mümkün.

breaking bad

Heroes (2006 – 2010)

Lost’un ardından en çok izlenen dönem dizisi olan kahramanlar özel güçlere sahip bir grup insanın dünya’yı kurtarmak için yaptıklarını anlatıyor. 2015 yılında dizinin devamı niteliğinde yeni bir yapımı daha ekranlara gelecek öncelikle ilk dizisini izlemenizi tavsiye ederiz.

Heroes

Spartacus (2010 – 2013)

Efsanevi diziler arasında yer alan savaş konusunda en başarılı yapım olduğunu düşündüğümüz dizi kesinlikle izlemeniz gereken yapımlar arasında yer alıyor, birçok film ve mini dizi ile gündeme gelmiş gerçekten uyarlanmış bir öyküye sahip dizide trakyalı bir adamın köle yapılarak gladyatör sahalarına getirilmesiyle başlayan öyküde roma imparatorluğuna baş kaldırmasıyla tanınıyor.

Spartacus

Dexter 2006 – 2013

Sevimli katil morgan gizem, suç ve drama konularında en başarılı yapımlardan bir tanesidir. Ekranlarda yıllarca yerini korumayı başarmış olan ve büyük bir izleyici kitlesine ulaşmış olan başarılı yapımlardan bir tanesidir. Küçüklüğünden gelen bir psikolojik hastalığa sahip olan Dexter Morgan’ın öldürme sorunu vardır. Hedef olarak kötü insanları belirlemesi onu biraz daha sempatik bir konuma getirirken cinayet masasında olay yeri inceleme uzmanı olması işlerini dahada kolaylaştırmaktadır.

dexter

Prison Break 2005-2009

Ülkemizde büyük kaçış ismiyle ekranlarda yer almış olan ve efsanevi diziler arasında gösterilen yapım bitmiş en iyi diziler arasına girmeyi başarmıştır. Abisinin haksız yere cezaevine gönderilmesi ve idam cezası almasını engellemek için Michael Scofield’da hapise girerek büyük bir cezaevi kaçış plana yapar.

prisonbreak

Merlin (2008 – 2012)

Macera , dram ve aile konularında yapılmış en iyi dizi ünvanına sahip olan merlin efsanevi bir hikaye olan büyücünün yaşamını anlatmaktadır. Bol macera ve aksiyona sahip olan dizinin yeniden ekranlara geleceği tartışılan konular arasında yer almaktadır.

merlin

How I Met Your Mother (2005 – 2014)

Komedi dizileri arasında yer alan ve en başarılı yapımlar arasında ilk sıralarda yerini almış olan dizilerden bir tanesidir. Yıllarca ekranlarda yerini korumayı başarmış dünya genelinde izlenme rekorları kırmış olan bir dizidir.

How I Met Your Mother

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorumlar (9)

Yapılan Yorumlar (9)

 1. House MD ? Türünün en iyisi bence, ancak listenizde yok

 2. I am SPARTACUS

 3. bunların hepsini izledim şimdi sırada hangisi olmalı?

 4. Asıl Friends’i nasıl eklemediniz ya..

 5. fringe nasıl olmaz bu listede

  • Fringe izlemek yoğun zeka gerektirir, herkese hitap eden bir yapım olmadığı için buraya eklemedik ancak öneriler alanında farklı kategorilerde listelerimizde yer almaktadır.

   • 1-Breaking Bad 2-Fringe 3-Supernatural 4-Prison Break 5-Dexter Fringenın olmaması benı çok üzdü

    • Supernatural henüz sona ermedi, Breaking bad, Prison Break ve Dexter listede yer alıyor isterseniz yeniden göz atın 🙂 Fringe’in tartışmasını daha öncede çok yaptık ilk sezonları muhteşem ve alanında üstüne başka bir dizi daha gelemez ama 3. sezondan sonra kendini tekrar etmesi konuların işleniş tarzının benzer olması sonunu getirdi.