1. Ana Sayfa
  2. Cnbce dizileri
  3. The Walking Dead Dizi Konusu

The Walking Dead Dizi Konusu

The Walking Dead Dizi Konusu

Zombi fanlarının son zamanlarda artığını daha önceki yazılarımda da belirtmiştim kitle artıkça ortaya yeni dizi ve filmlerin çıkmasıda kaçınılmaz. The Walking Dead dizisi ise bu alandaki orjinallerden bir tanesidir 2010 da gösterime başlayan dizi bazı sezonlarında düşüşler yaşamış olsa da alanındaki en başarılı dizidir.

The Walking Dead Konusu

The Walking Dead Dizi Konusu tahmin etmek zor olmaması gerekir. Dünyada yaşanan bir salgın sonucu insanlar zombiye dönüşmektedirler, bu virüs kan yoluyla bulaşmaktadır ve dönüşen insanların besin kaynağı normal insan eti olduğu için hızla yayılmıştır ancak hayatta kalmayı başaran insanlar vardır. Normal hayatında bir polis memuru olan Rick Grimes (Andrew Lincoln) başrollerini üstlendiği dizide hayatta kalmak için zombiler ile savaşmaları gerekmektedir ancak tek problem yaşayan ölüler değildir, hiçbir yasanın kuralın olmadığı bu yeni dünyada hayatta kalmak yemek ve içecek bulmak için diğer kötü insanlardan kendinizi korumanız gerekmektedir.

The Walking Dead Dizi Hakkında bilinmeyenler
Henüz izlemeyenler için bol miktarda spoiler bulunmaktadır.

– Dizide asla zombi kelimesi duyamazsınız bunun yerine farklı isimlerle nitelendirirler “Aylak”, “Sürü”, “Boş Gezenler”

– Zombi rollerindeki oyuncular öncelikle “zombi okulu” isimli yerde eğitim alırlar.

-Öldürülen bazı zombilerden şıçrayan kanlar farklı figürler oluşturur.

– Darylinin kullandığı yaylı okun fiyatı 300 dolardır ve çekimlerden sonra eve götürdüğünü belirtmiştir.

-Çekim aralarında normal oyuncular ve zombi karakterler farklı yerlerde yemek yiyormuş

– 3. sezonun ilk bölümü 10 milyon izlenme ile bugüne kadarki en başarılı bölüm olmuş

-İlk sezonda ekibin çatıda mahsur kaldığı sahnede, çatıdan ateş eden Merle Dixon’u gören halk onu keskin nişancı sanarak polise haber verdi. Bunun üzerine gerçek bir SWAT timi olay yerine geldi, neyse ki hiç kimse tutuklanmadı.

-3. sezonda şimdiye kadar ölen 17 insandan sadece 3’ü zombiler tarafından öldürülürken, 14’ü yaşayanlar tarafından öldürüldü.

The Walking Dead Dizi Yorumu

İlk sezonundan bu yana her bölümünü takip ettiğim diziler arasındadır, zombi tutkunları için kesinlikle izlemeleri gereken bir dizidir özellikle ilk sezonu tadını çıkartarak izlemeniz gerekir gerçekten güzel sahnelerin olduğu başarılı bir dizidir ancak sezonlar ilerledikçe biraz sıkıcı bir hale gelebilir bunuda 4. ve 5. sezonda telafi etmek için ellerinden geleni yapmışlardır.

The Walking Dead Dizi Bilgileri

The Walking Dead Türkçe anlamı “yürüyen ölüler” dir.

Tür : Drama, Korku
Yapım : Amerika
Dil : İngilizce
Gösterim tarihi : 31 ocak 2010
süre : 44 dakika
Oyuncular : Andrew Lincoln – Rol: Rick Grimes , Steven Yeun – Rol: Glenn, Chandler Riggs – Rol: Carl Grimes, Norman Reedus – Rol: Daryl Dixon, Lauren Cohan – Rol: Maggie Greene, Danai Gurira – Rol: Michonne, Chad L. Coleman – Rol: Tyreese, Emily Kinney- Rol: Beth Greene, Melissa Suzanne McBride – Rol: Carol Peletier, Michael Cudlitz – Rol: Abraham Ford, Seth Gilliam – Rol: Father Gabriel Stokes

Arama Terimleri: the walking dead konusu, the walk dead hakkında, the walkın dead konusu, the walking dead izle konusu
cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. en sevdiğim dizidir kendileri