İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Eleştirisel
  3. The 100 Dizi Konusu

The 100 Dizi Konusu

The 100 Dizi Konusu

The 100 başlangıçta bir gençlik dizisi gibi gözükse de dünya üzerinde yaşanacak bir nükleer felaket sonucu insanların kurtulmak amacıyla uzay gidişlerini konu alan dizi oldukça başarılı ve gizemli olarak dizayn edilmiş bir senaryoya sahip, uzayda yaşamaya devam eden insanların kaynakları tükenmek üzere olduğu için zorunlu bir tercih arasında kalıyorlar iki seçenekleri vardır oksijen biterek ya uzayda öleceklerdir yada dünya’ya dönmeleri gerekecektir ancak dünyada yaşanan nükleer felaketten sonra radyasyonun sona erdiği konusunda emin değillerdir.

Radyasyonun sona erip dünyada yaşam olup olmadığını anlamak için her biri 18 yaşından küçük 100 mahkum dünya’ya yollanır ancak dünyaya iniş sırasında uzay gemisinin tüm sistemi yanarak iletişim kaynakları kesmektedir ve uzayda bekleyişte olan insanların dünyada yaşam varmı sorusu yanıtsız kalır.

Diğer taraftan dünyaya inmiş olan 100 genç dünyada hayatın olduğunu ve yer yüzünde yaşayabileceklerini düşünmektedirler ancak onları bekleyen tehlikeler vardır radyasyondan etkilenmeyerek dünyada hayatta kalmış insanlar vardır ve yüzyıllar geçtiği için dünya üzerinde ilkel bir şekilde yaşamışlardır bu yeni gelen kişilerle barış yapmak kolay olmayacaktır hatta savaş kaçınılmaz gibi gözüküyor.

spoiler vermemek adına daha fazla senaryodan bahsetmeyelim özetle bilim kurgu , savaş , fantastik alanında diziler sevenlere kesinlikle izlemelerini tavsiye ettiğim ilginç bir dizidir.

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. bence harika bi dizi şu an 4.sezonda ve çok güzel heyecanlı bi şekilde ilerliyo ben başından beri clarkein bellamyle beraber olmasını istiyodum ama dördüncü sezondada hala bişi yok