İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi Konuları
  3. Outlander Dizi Konusu

Outlander Dizi Konusu

Outlander Dizi Konusu

Dizinin ismini daha sık duymaya başlayacağız 2014 yılında gösterime giren ve oldukça başarılı bir yere gelen dizinin her geçen gün popülerliği artıyor ülkemizde de izleyici kitlesi artmaya başlayan dizi diğer Amerikan dizilerine oranla birçok farklılıkta gösteriyor özellikle 40 dakikalık bölümlere alıştığımız bu dönemde 65 dakikalık bölümlerle izlecilere daha uzun bir dizi keyfi sunuyorlar.

Outlander Dizi Konusu

Geçtiğimiz yıllarda Battlestar Galactica yapımcısı Ronald D. Moore’un yayınlanan bir dizisi olması ikinci bir dizisini Tv ekranlarına yansıtmasına engel olmadı. Moore Syfy dizisi Helix’in yapımcılığını yaparken ayrıca Starz Moore’un Diana Gabaldon’un kitap serisi Outlander’ın Televizyon ekranlarına uyarlanmasını da istedi. Aşk, bilim kurgu, tarih ve maceranın gibi bir çok konunun tek bir hikayede buluşması olarak adlandırılan Outlander’da 1945 yılında yaşayan ve evli bir savaş hemşiresinin hikayesi anlatılıyor. Bu hemşire dizide esrarengiz bir durumda zamanda yolculuk yaparak 1743 yılına gidiyor ve orada romantik genç bir İskoç savaşçıyla evlenmek zorunda kalıyor.
Outlander 1.sezon Dizi bilgileri
16 bölümden oluşan ilk sezonun çekimleri 2014 sonbaharında İskoçya’’da başlayacak, dizi ise Starz kanalında yayın hayatına başlayacak. Moore diziyi kendisi yazacak ve Jim Kohlberg ile idari yapımcılığını üstlenecek. Gabaldon’un kitap serisinde toplam yedi kitap bulunuyor, sekizincisi ise bu senenin sonlarına doğru yayınlanacak. Yani Moore kaynak sıkıntısı çekmeyecek ve kitaplardan esinlenerek dizi senaryosuna uyarlayacak.

Outlander Dizi Yorumu

Tarihi birçok kategori ile birleştiren başarılı bir dizi konu olarak macera , bilim kurgu, aşk, dram gibi farklı alanları bir araya getirerek iddialı bir dizi ortaya çıkarmışlardır ve çekim ekibi özenle çalışarak hiç bir masraftan kaçınmadığını kalitesi ilede ortaya çıkartıyor

Outlander Dizi Bilgileri

Caitriona Balfe – Claire Randall
Sam Heughan – Jamie Fraser
Duncan Lacroix – Murtagh Fraser
Graham McTavish – Dougal MacKenzie
Tobias Menzies – Frank Randall

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorum Yap