İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi Haberleri
  3. The White Princess Dizi Konusu 2017

The White Princess Dizi Konusu 2017

The White Princess Dizi Konusu 2017

The White Princess Dizi Tanıtımı

The White Princess konusu acaba bir game of thrones benzeri bir dizi daha mı geliyor sorusuna neden olurken doğaüstü varlıkların yer almamasıyla tarihi bir drama dizisi olacağını gösterdi. Starz tarafından hazırlanan yeni dizi 8 bölümlük mini dizi olarak 16 Nisan 2017 tarihinde başlıyor. Senaristi, Emma Frost (The Man in the High Castle, Jamaica Inn, The Tunnel, The White Queen,Shameless, Doctors…) gibi birçok yapımda yer almış ve kendini kanıtlamış alanında başarılı bir yazar olarak yer alıyor. Yönetmeni, Jamie Payne (“5 bölüm” The 100, Scott & Bailey, Salem ) gibi önemli dizilerde tecrübe kazanmış bir isim olarak bulunuyor. Başrol oyuncuları, Jodie Comer (“Beyaz Prenses” The White Princess (2017), Thirteen (2016), Lady Chatterley’s Lover, Doctor Foster, Remember Me ), Jacob Collins-Levy (“Henry VII” The White Princess (2017), Holding the Man (2015) ve Joe Cinque’s Consolation (2016)) yer alırken daha önce birçok dizide gördüğümüz tanınmış yüzlerle karşılacağız.

The White Princess Konusu

Philippa Gregory’nin aynı isimli romanından uyarlanarak hazırlanmış olan yapım, Beyaz Kraliçe (The White Queen mini dizi, roman)’nın kızı Beyaz kraliçe Elizabeth of York’un hikayesini anlatmaktadır.

Krallık babasından artık 7. Henry’e kalmıştır. Kraliçe oğlu üzerinde büyük bir otorite oluşturarak neler yapması gerektiği hakkında fikirler verir. Artık oğlunun yönetmesi gereken bir krallık vardır. Prensinde evlenme zamanı gelmiştir. Bu yüzden halk gözünde otorite sahibi beyaz prenses ile evlenmesi istenir. Beyaz kraliçe’de krallıkta söz sahibi olmak için kızının Henry ile evlenmesini ister.

İkili ne kadar birbirinden hoşlanmasa da güç ve otorite için evlenmek zorundalardır. Akıllı olan ve mantıklı hareket eden taraf daha fazla güç kazanacaktır. Prenses aynı annesi gibi iyi niyetli ama bir o kadarda akıllı ve kurnazdır. Kral ne kadar Henry olsa da krallığı yönetecek kişiyi güç belirleyecektir.

The White Princess Dizi Fragmanı

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorum Yap