İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Cnbce dizileri
  3. The Vampire Diaries Konusu

The Vampire Diaries Konusu

The Vampire Diaries Konusu

The Vampire Diaries Dizi Tanıtım

The Cw ekranlarının fantastik başarılı yapımları arasında yer alan The Vampire Diaries 2009 yılından başlamıştır ve duygusal vampir dizilerinin atası rolünü üstlenmektedir. Türkçe ismi ile vampir günlüleri olan yapımın yaratıcısı Julie Plec ve Kevin Williamson isimleridir. İzleyicilerinden başarılı bir puan toplamış yapımın finali ise 2015 yılında başlaması planlanan sezonda gerçekleştirilecek gibi duruyor.

The Vampire Diaries Dizi Konusu

Dizi, 162 yaşındaki vampir Stefan Salvatore’a (Paul Wesley) aşık olan 17 yaşındaki Elena Gilbert’ın (Nina Dobrev) hayatını konu alır. İkilinin ilişkileri, Stefan’ın, hem kendisinden hem de kasabadan intikam almak isteyen saldırgan ve kindar kardeşi Damon Salvatore’un (Ian Somerhalder) kasabaya geri dönmesiyle karışmaya başlar. İki kardeş de, eskiden aşık oldukları Katherine Pierce’a (Nina Dobrev) benzediği için, Elena’ya ilgi gösterir. Katherine Pierce’ın görsel ikizi olan Elena’nın, üçlüye karşı intikam planlarıyla kasabaya geri dönen Katherine’in uzaktan akrabası olduğu ortaya çıkar.
Hikaye, 17. yüzyılda New England’dan gelen göçmenlerin yerleşmesinden beri doğaüstü olayların yaşandığı Mystic Falls isimli kasabada geçer. Hikayenin diğer bir boyutu da Elena’nın kardeşi Jeremy Gilbert (Steven R. McQueen), Elena’nın en yakın arkadaşı Bonnie Bennett (Katerine Graham), Elena’nın yakın arkadaşı Caroline Forbes (Candice Accola), Elena’nın çocukluk arkadaşı Tyler Lockwood (Michael Trevino) ve Elena’nın çocukluk arkadaşı ve eski sevgilisi Matt Donovan (Zach Roerig) başta olmak üzere kasaba halkı arasında yaşanan olaylardan oluşur. Kasabanın yönetimi orijinal kurucu ailelerin soyundan gelenlerden oluşan “Kurucular Konseyi”nin elindedir. Kurucu ailelerden bazıları; Salvatore’lar, Gilbert’lar, Fell’ler, Forbes’lar ve Lockwood’lardır. Konsey hiçbir şeyden haberi olmayan kasaba halkını vampirler, kurtadamlar gibi doğaüstü tehditlerden korumaya çalışır.

The Vampire Diaries izle
The Vampire Diaries Dizi Fragmanı

The Vampire Diaries Dizi Oyuncuları

Paul Wesley – Stefan Salvatore
Ian Somerhalder – Damon Salvatore

Kat Graham – Bonnie Bennett

Candice Accola – Caroline Forbes

Zach Roerig – Matt Donovan

Nina Dobrev – Elena Gilbert

Arama Terimleri: the vampire diaries konusu
cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorum Yap