İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi Konuları
  3. The Pillars of the Earth Dizi Konusu

The Pillars of the Earth Dizi Konusu

The Pillars of the Earth Dizi Konusu


The Pillars of the Earth Dizi Tanıtımı


En iyi Roman uyarlamalarından biri olan The Pillars of the Earth Konusu ile dikkatleri çekmiş başarılı bir tarih, drama yapımıdır. Starz tarafından hazırlatılmış olan yapım 9 Bölümden oluşan bir mini dizidir. Her bir Bölümü 1 saatten oluşan 2010 yapımı mini dizinin yönetmeni “Sikiysa yakala (2002), Azinlik raporu (2002) ve Er Ryan’i Kurtarmak (1998)” gibi ünlü filmlerle tanınmış Sergio Mimica-Gezzan ‘dır. Senaristi “Agnes of God (1985), Hitler: The Rise of Evil (2003) ve The Capture of the Green River Killer (2008)” yapımlarının yaratıcısı John Pielmeier’dır. Başrol oyuncuları ise Ian McShane, Matthew Macfadyen, Eddie Redmayne’dır. Yapım 40 milyon dolar harcanarak hazırlanmıştır.

The Pillars of the Earth Dizi Konusu


Dizi, İngiltere’de taht savaşları ve anarşinin yaygın olduğu 12. yüzyılda geçiyor. Winchester Kalesi’ndeki tahtta gözü olan herkese gün doğmuştur. Kral Henry’nin, öldükten sonra tahta geçecek yegane varisi Prens William esrarengiz bir gemi kazasında hayatını kaybetmiştir.
Bu andan sonra, olanca güçleriyle tahta çıkabilmek için güç savaşları başlar. Tüm bunların etrafında kurgusal bir kasaba Kingsbridge’de bir katedralin yapımına başlanır. Fakat bu güç savaşları yüzünden katedralin inşası sık sık aksamalara uğrar. Din adamı, ustası ve mimarı tüm bu hengame ve engellemeler içerisinde hayatları pahasına ve olanca güçleriyle katedrali inşa etmek için çabalarlar.

The Pillars of the Earth Dizi Fragmanı
The Pillars of the Earth Dizi Oyuncuları

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorum Yap