İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi Konuları
  3. The Expanse Konusu

The Expanse Konusu

The Expanse Konusu

The Expanse dizisi, 2015 yılında umut vaad eden bir giriş yapmıştı. Bizce dizinin konusu da yeterince iyiydi. Daha önce Game of Thrones dizisini izlediyseniz, The Expanse dizisi bunun uzaydaki hali gibi olduğunu düşünebilirsiniz.

Dizi şuana kadar toplamda 3 sezon yayınlandı. Dizinin türünü olarak Suç, Drama, Gerilim, Fantastik ve özellikle Bilim Kurgu oluşturuyor. Dizinin başrollerinde Steven Strait ve Cas Anvar bulunuyor. Dizi ilginç bir şekilde 3.sezon’da sfyf‘den yeni sezon için onay alamadı fakat Amazon Prime ile 4.sezon çalışmalarına tekrar başlandı.

The Expanse dizisi
The Expanse dizisi

Dizinin çok iyi bir olay örgüsü var. Diziyi izlerken oyunculuklarda ve uzaydaki yaşamın anlatımında rahatsız eden bir şey olmadı. Ayrıca dizinin her bölümü ortalama 60 dakika sürüyor ve dizinin ana dili İngilizce olarak yayınlanıyor.

Dizi aynı zamanda, James S. A. Corey‘in aynı adlı kitap serisinden uyarlanmıştır. Normalde kitap önerileri yapmıyoruz fakat, S. A. Corey’in kitaplarını okuduysanız, burada bulundukları durumu izlemekten keyif alırsınız. Eğer okumadıysanız, sezon aralarında kitaplarını okumaya başlayacaksınız.

The Expanse Konusu

Günümüzden 200 yıl sonra geçen ve deneyimli dedektif Miller, zengin bir ailenin kayıp kızını bulabilmek için uzay gemisinin kaptanı ile anlaşma yapar. Araştırma derinleştikçe kahramanlarımız, insanlık tarihinin en büyük komplolarından biri ile karşı karşıya olduklarını fark ederler.

The Expanse Oyuncuları

Dizide Steven Strait, Cas Anvar, Dominique Tipper ve Wes Chatham bulunmakta.

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorum Yap