1. Ana Sayfa
  2. CBS dizileri
  3. The Big Bang Theory Dizi Konusu ve Fragmanı

The Big Bang Theory Dizi Konusu ve Fragmanı

The Big Bang Theory Dizi Konusu ve Fragmanı

Dünyanın yayında olup en çok izlenen dizileri arasında ikinci sırayı elde eden The Big Bang Theory Dizi Konusu ile işlediği komedi serisine dokuz yıldır devam ediyor. Elde ettikleri başarı çok yüksek olan dizinin kaç sezon daha devam edeceği bilinmezken günümüze kadar iyi bir performans sergilediler.

Big-Bang-Theory-

The Big Bang Theory yayına 27 Eylül 2007 yılında başlamış ve günümüze kadar sekiz sezonu arkasında bırakan bir sitkom’dur. Güldürme konusunda başarılı olan komedi dizimiz, izlediğimiz her dakikanın hakkını vererek bizi güldürmeyi başarıyor ve neşe dolu anlar yaşatıyor. Büyük bir izleyici kitlesine sahip olan The Big Bang Theory, 8 Mayıs 2015 tarihinde 8. sezonun kapanışını yapmadan önce, şuana kadar neler yaşandığını hatırlayalım. Konusu ile fark yaratan, birbirinden komik ve ilginç karakterleriyle kendisini sevdiren dizimizin her bir bölümü heycanla izliyoruz.

bigbang

Genel Dizi Bilgileri

Amerika’da CBS ekranlarında yayınlanan The Big Bang Theory, kanalının da en başarılı reyting alan dizisidir. Amerika saatine göre ilk üç sezon Pazartesi akşamları 20:00-20:30 arası gösterilmiştir, son 3 sezonda ise tarih değiştirilerek Perşembe akşamları 20:00-20:30 arası yayın hayatına devam etmiştir. Yayın saatinde, karşısında güçlü rakipleri olsada çok iyi reytingler alan mütevazi bir dizidir, büyük kitlelere hitap etmeyi başarmıştır. Aynı zamanda Türkiye’de Cnbc-e ekranların da Türkçe altyazılı olarak yayınlanmaktadır.

Dizinin yapımcılığını ve yazarlığını iki kişi üstlenmiştir; Chuck Lorre ekranlara yaptığı başarılı işlerle bilinen ve televizyon için yaptığı her işte isminden söz ettiren birisidir. CBS The Big Bang Theory ile elde ettiği başarının ardından Mike and Molly ve Two and a Half Men adında iki komedi dizisini daha yayınlayarak bu alandaki başarılı bir kanal olmayı hedefliyor. Diğer yapımcımız ise daha önce Chuck Lorre ile Dharma & Greg dizisinde de birlikte çalışmış Bill Prady.

The Big Bang Theory Konusu

Kaliforniya Teknoloji Geliştirmelerinde çalışan iki ev arkadaşı, deneysel fizikçi Leonard Hofstader ve Sheldon Cooper ile onların enstitüden doktorası olmayan uzay mühendisi ve tuhaf iş arkadaşı olan Howard Wolawitz ile en iyi arkadaşı Hintli Rajesh Koothrappali, kdıradışı dünyalarında zamanlarını teknoloji, bilim kurgu filmleri ve dizileri, karakteristik oyunlar ve Sheldon’a katlanarak geçiriyorlardı.

Leonard ve Sheldon’ın karşı dairelerine Penny adında güzel bir kızın taşınmasıyla hayatlarında yenilikler ve hareketlilik başlayacaktır ve Büyük Patlama gerçekleşecektir. Leonard’ın Penny’ye ilgi duyması ile hayatları değişen arkadaşlardan, bu duruma tek şikayetçi olan Sheldon’dır.

The Big Bang Theory Yorumu

Yıllardır takip ettiğim 30 dakika’dan oluşan gün aralarında neşe bulmak için izlediğim başarılı diziler arasında yer almaktadır. Komedi alanında önerebileceğim ilk üç diziden bir tanesidir, izlemeyenlerin biran önce başlaması gerekir.

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorumlar (0)