1. Ana Sayfa
  2. Dizi Haberleri
  3. Taboo Mini Dizi 2016

Taboo Mini Dizi 2016

Taboo Mini Dizi 2016


Taboo Dizi tanıtımı


FX ekranlarında yayımlanacak olan mini dizi 8 bölümden oluşmaktadır. Bir İngiliz dizisi olan yapımın 2. sezonun çekilme durumu olmadığı açıklandı. Yani dizi sekiz bölümün sonunda final yapacaktır. Ancak bazı kaynaklar ekstra bir bölüm ile toplam 9 bölümün gelebileceğini söylüyor. Yönetmeni, Forbrydelsen (2007), Landsbyen (1991) ve Farvel Taxa yapımlarıyla tanınan Kristoffer Nyholm yer alıyor. senaryosu, Chips Hardy, Tom Hardy, Steven Knight isimleri tarafından hazırlanmıştır. Başrol oyuncuları, Tom Hardy, Leo Bill, Oona Chaplin isimlerinden oluşan yapım drama türünde yer alacaktır.

Taboo Dizi Konusu


Maceracı James Keziah Delaney 1800’lü yıllarda kendi gemisini yapar çok geçmeden gemi sayısını artırarak bilinmeyen denizlere açılır. Afrika’ya ulaşan James bölgenin zenginliklerinden faydalanarak 1814 yılında yeniden Londra’ya geri döner. Ancak uzun yıllar boyunca ondan haber alamayan tanıdıkları ve ailesi James çoktan ölü ilan etmişlerdir.

Taboo Dizi Fragmanı
Taboo Dizi yorumu


Teknoloji gelişir görüntü ve çekim kaliteleri gelişir, geçmişte benzer hikayelerle birçok dizi izlemiş olsak da modernize edilmiş yapımlarla bir öncekinden daha kaliteli yapımlar ortaya çıkabilir. Afrika’ya giden ve onların kültürlerini tanıyan bir adamın dönemin modern şehri Londra’ya geri dönmesi, köleliğe karşı gelmesi, Amerika ve Avrupa’nın en büyük insan taciri olmasını konu alan yapım izlenebilir yapımlar arasında yer alıyor. Özellikle mini dizi olması ve tadında bırakılacak olması en büyük artılarından biridir. Eksi yönlerinde baktığımızda ise oyuncu kalitesinin birkaç kişiyle sınırlı kalması eğer diğer oyuncularda iyi bir performans sergilerse başarılı olacağını düşünüyorum.

Taboo Dizi Oyuncuları


cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorum Yap