1. Ana Sayfa
  2. Dizi Haberleri
  3. Riverdale Konusu – Dizi Oyuncuları ve İncelemesi
reaksiyion-sevdim

Riverdale Konusu – Dizi Oyuncuları ve İncelemesi

Riverdale Konusu – Dizi Oyuncuları ve İncelemesi

Riverdale Dizi Tanıtımı

The CW’nin yeni dizisi Riverdale konusu ile dikkatleri üzerine çekmeye başaran yapımlardan biri oldu. Ayrıca yönetmen kadrosunda Ölümsüz Ask (2015), Vazgeçmem Senden (2012) ve The Vicious Kind yapımlarıyla tanınan Lee Toland Krieger yer alırken senaristi, Greg Berlanti oldu. Çizgi roman yazarı ise Roberto Aguirre-Sacasa’dır. The Vampire Diaries ve Gossip Girl dizilerini hazırlayan yapımcı şirket tarafından hazırlanacaktır.

Başrol oyuncuları, Marisol Nichols, K.J. Apa, Cole Sprouse isimlerinden oluşmaktadır. Dizinin ilk sezonunda toplam 22 bölüm yer alacaktır. 26 Ocak 2017 tarihinde yayınlanacak ilk bölümüyle gösterime girecektir.

Dizi ortalama bir bölümü yaklaşık 45 dakika sürüyor ve ayrıca dizi Netflix’te yayınlanıyor.

Riverdale Konusu

Küçük bir kasabada yaşayan sürrealist gençlerin hayatını anlatacaktır. Dışarıdan sakin ve şirin bir kasaba gibi gözüken Riverdale’in iç yüzü oldukça karanlık ve tuhaftır. Bu kasabada yaşananlar dışarıdan gelenler için garip olarak adlandırılabilir ancak içeride yaşayanlar için oldukça sıradandır.

Riverdale Dizi Fragmanı

Riverdale Dizi Oyuncuları

Archie Andrews (K.J. Apa), Veronica Lodge (Camila Mendes), Betty Coope (Lili Reinhart), Jughead Jones (Cole Sprouse)

riverdale konusu | Riverdale Oyuncuları
riverdale konusu | Riverdale Oyuncuları

Peki Riverdale TV dizisi neyle ilgili?

Riverdale konusundan da anlaşıldığı üzere aslında başlı başına bir lise dramasıdır. Peki ana konu nasıl ilerliyor diye soracak olursanız, Her şey “Riverdale” adında küçük bir Amerikan kasabasında başladı. Yasal olarak yetişkinler için yapılmış dizi, izleyenlere göre lise dramasının en iyi türü olduğundan bahsediliyor. Gölde işlenen bir cinayet ile ana konu ilerlemeye başlıyor.

Riverdale dizisi, Archie Comics’in “New Archie” ile aynı mı?

Çok fazla dizi, Archie çizgi romanlarındaki karakterlere dayanıyor. Özellikle bu konu hakkında bilginiz yok ise Archie Comics Amerika Birleşik Devletleri(ABD)’nde oldukça popüler bir çizgi roman yayıncısıdır. Netflix’te yayınlanan Riverdale dizi karakterleri barındıran bir sürü çizgi roman yayınlıyorlar. Hatta bazı isimlerden biraz tanıdık gelebilir.

riverdale konusu | Riverdale Çizgi Roman
riverdale konusu | Riverdale Çizgi Roman

Riverdale Nerede Yayınlanıyor ?

Riverdale dizisini Netflix’ten izleyebilirsiniz.

riverdale konu | Riverdale Dizisi
riverdale konu | Riverdale Dizisi

Son Durum !

Archie çizgi romanlarını okumuş biri olarak uyarlama düşündüğüm kadar iyi değildi. Çizgi romandaki tüm karakterlerin -Archie, Reggie, Jughead, Betty, Veronica, Cheryl Blossom, Kevin Kellar- burada olmasına ayrıca sevindim ama farklılıklar vardı.

Archie karakterinin bu kadar şişirilmiş/kaslı olması çizgi romanlara çok uzak kalıyor. Bayan Grundy çizgi romandaki çirkin bir öğretmendir. Gel gör ki dizide genç ve ateşli duruyor. Kellar çizgi romanda sarı saçlı ve mavi gözleri var. Dizide koyu saçlar ve gözleri var.

İlk 3 sezonu bitirmiş biri olarak söylemek gerekirse izlerken hiç sıkılmadım. Dizi şuan için yeterince iyi gidiyor.

Arama Terimleri: riverdale konu, riverdale konusu
cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorum Yap