İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi Haberleri
  3. Midnight, Texas Konusu Dizi 2017 NBC

Midnight, Texas Konusu Dizi 2017 NBC

Midnight, Texas Konusu Dizi 2017 NBC

NBC uzun zamandır sessizliğini korurken yeni dizisiyle dönüş yapıyor. Midnight, Texas konusu itibariyle oldukça iddialı bir yapım daha önce benzer senaryolar görmüştük ancak başarı elde edemedikleri için iptal edilmişti. NBC limitless dizisinin ardından çok yüksek kalitelilerde yeni bir dizi çıkarmamıştı ancak Midnight, Texas ile iddialı bir giriş yapmayı hedefliyor. Normal şartlarda dizi 2016 yılında çıkacaktı ancak NBC’nin yoğun yayın programı, çekimlerin aksaması gibi nedenlerden 2017 yılına ertelendi. Yaz dizileri arasında başlangıç verecek olan yapım 24 Temmuz’da ilk bölümüyle izleyici karşısına çıkacak, ilk sezonda toplam 10 bölüm yer alıyor ama kanal ful sezon onayı verirse rakam 20 bölüme çıkabilir. Yapım fantastik, gizem kategorisinde yer alacaktır.

Dizinin yazarı Charlaine Harris gibi olduça iddialı bir isim özellikle True blood dizisiyle büyük bir başarı elde ederek dikkatleri üzerine çekmişti. Midnight, Texas’ında 10 bölümünü kitap olarak yazdı. Yani diziye kitaptan uyarlamada diyebiliriz. Yönetmeni, Vampir Avcisi Buffy (1997), Las Vegas (2003) ve Dollhouse (2009) yapımlarıyla bilinen David Solomon yer alıyor. Başrol oyuncuları, François Arnaud, Dylan Bruce, Parisa Fitz-Henley isimlerinden oluşuyor.

Midnight, Texas Konusu

Meleklerin ve ruhların var olduğu bir dünyada şeytanı inkar edebilir misiniz? Gece yarısı Teksas bambaşka bir dünyaya dönüşmektedir. Vampiler, cadılar, melekler ve şeytanı güçler havanın kararmasıyla bir araya gelip aile oluşturmaktadır. Sıradan insanlarla yaptıkları anlaşmalarla kimseye karışmadan sakin bir yaşam sürerler ancak kasabaya yeni bir genç gelmiştir. Ruhlarla iletişim kurabilen genç bu doğaüstü yeteneğini cinayetleri aydınlatmak, ölülere yardım etmek için kullanması bazı insanların hoşuna gitmeyecektir.

Son dönemlerde grimm dizisininde bitmesiyle fantastik dizi kategorisinde çok az yapım kaldı. Her yaştan insanların tercih ettiği bu kategoriye iddialı yeni bir dizi gerekiyor. Midnight, Texas ilk izleninimizde işte o dizi bu dedirtecek seviyede değil ancak konusu ve çekim kalitesi üst sınıf diziler arasında yer almasını sağlayacaktır. Dizinin ilk 3 bölümünü izlemeden kesin yorumlamak çok zor ancak True Blood’un yaratıcılarının bu dizide olması umutlarımızı artırıyor. İlk bölümleri kesinlikle izlemenizi ve kararı kendinizin vermesini tavsiye ederiz.

İlk Bölümü izledim, diziden beklentimiz orta düzeydi ve bir eksiklik olacak gibi hissediyorduk ancak beklentimizin üzerinde bir ilk bölüm izledik, özellikle fantastik dizi sevenler için kaçırılmaması gereken bir yapım, oyuncular açısından hiçbir eksik yönü yok karakter rollerine oturmuş oldukça sevimli ve iyi roller ortaya çıkartıyorlar. Başrol oyuncusu, François Arnaud biraz pasif gibi gözüküyor ancak oynadığı karakter gereği ona rol vermiş olabilirler bunun kararını gelecek bölümlerde vereceğiz. Şuan için diziye puanımız 10/8.5 ve tavsiye ettiklerimiz arasında!

Midnight, Texas Dizi Fragmanı

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorum Yap