İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi Haberleri
  3. İzlenmesi Gereken En İyi Yabancı Diziler 2017

İzlenmesi Gereken En İyi Yabancı Diziler 2017

İzlenmesi Gereken En İyi Yabancı Diziler 2017
2

Yeni başlayan yabancı diziler kuşağında bir yıla daha giriş yapıyoruz. Durgun geçen bir yılın ardından efsane diziler kuşağına çok fazla dizi ekleyemedik 2017 yılında ise birbirinden katili yapımlar ekranlara gelecek gibi gözüküyor. Özellikle Netflix büyük bütçelerle hazırlattığı film kalitesinde yapım sunmaya hazırlanıyor.

2017 Yılında başlamış yeni yabancı diziler

Şuana kadar başlamış olan ve size tavsiye ettiğimiz diziler listede yer almaktadır.

Beyond

FreeForm’da yayınlanacak olan dizi Holden (Burkely Duffield)’ın hayatını anlatacaktır. Genç bir adam 12 yıl sonra komadan çıkar. Doktorlar bunun bir mucize olduğunu söyler ancak gerçek mucize Holden’ın yeni yeteneklerini keşfetmesiyle başlar. Komadan doğa üstü yeteneklerle uyanmış olsa da bunlar ona beladan başka bir şey getirmeyecektir.

beyond-dizisi

Emerald City

Oz dünyasının yeni bir ziyaretçisi var! Fırtınaya yakalanan Dorothy bir anda kendini büyünün ve hayallerin gerçek olduğu bir dünya’da bulur. Fantastik dizi severlerin ilgisini çekebilecek güzel bir yapım.

emerald city 600x266 - İzlenmesi Gereken En İyi Yabancı Diziler 2017

A Series of Unfortunate Events

Talihsiz serüvenler filminden esinlenerek hazırlanmış olan 13 Ocak’ta ilk sezonunda yer alan 8 bölümüyle birlikte yayınlanacaktır. Ailesini trajik bir kazada kaybeden üç kardeşin başına gelen olayları konu almaktadır.

a-series-of-unfortunate-events

Taboo

Deniz aşırı efsaneleri sevenler için FX’den 8 bölümlük bir minizi geliyor. 7 Ocak tarihinde başlayacak olan yapım James Keziah Delaney’ın 1800’lü yıllarda kurduğu nakliye gemiciliği imparatorluğunu anlatmaktadır.

Taboo

Six

Aksiyon, dram ve tarihi yansıtarak hazırlanan bir mini dizidir. History Channel’ın hazırladığı yapım Taliban liderini yakalamak üzere görevlendirilmiş bir grup askerin yaşadıklarını anlatmaktadır.

six 600x337 - İzlenmesi Gereken En İyi Yabancı Diziler 2017Legion

Marvel’ın çizgi romanlarından uyarladığı bir başka aksiyon, bilim kurgu ve drama dizisi olarak ekranlara geldi. FX ortaklığıyla hazırlanmış olan dizi ilk bölümleriyle büyük beğeni toplamayı başardı.

Legion izle

legoin

Urban Myths

Her bölümünde tarihin önemli insanlarının anılarının veya hayatlarından bir bölümünün yayınlandığı muhteşem bir yapıt, bölümleri 20 dakikalık ilginç hikayeler anlatıyor.

Urban Myths 600x369 - İzlenmesi Gereken En İyi Yabancı Diziler 2017

Cardinal

2017 yılının başarılı mini dizilerinden biri olarak 6 bölümle ekranlara geliyor. Suç, dram, trajedi tüm kariyerini riske atarak bir katilin peşine düşen cardinal durumun daha kötü bir hale gelmemesi için tüm gücüyle mücadele edecektir.

cardinal 600x275 - İzlenmesi Gereken En İyi Yabancı Diziler 2017

Riverdale

The CW’nin teen wolf’un yerini almasını hedeflediği yeni drama dizisi, küçük bir kasaba olan Riverdale’de yaşayan Archie, Betty, Veronica üç arkadaşın karmaşık hayatını anlatacaktır. Ancak bu kasaba diğerlerinden çok daha farklıdır. Gizemli olaylar, sıra dışı insanlar ve kasabanın karanlık yüzünü anlatan bir macera dizesi.

riverdale konusu

Powerless

DC’nin süper kahramanlarının yer aldığı bir komedi dizisi, 20 dakikalık çerezlik diziler arasında başlayan yapım ilk bölümleriyle beğenimizi kazandı. Super kahramanların yanı sıra hiçbir gücü olmayan  Emily’nin kahramanlığı işlenmektedir.

Powerless 600x338 - İzlenmesi Gereken En İyi Yabancı Diziler 2017

Santa Clarita Diet

Sheila ve Joel evli mutlu bir çiftken Sheila’nın ölmesi onları büyük bir karanlığa sürükleyecektir. Netflix’in hazırladığı 20 dakikalık korku, komedi dizisidir. (Sıkılmadan izleyebileceğiniz başarılı bir yapım.)

Santa Clarita Diet 600x337 - İzlenmesi Gereken En İyi Yabancı Diziler 2017

24: Legacy

Terörist lideri Sheik Ibrahim Bin-Khalid’ı öldürdükten sonra ülkesine dönün 5 Amerikan Askeri bir anda deşifre olur. Gizli bir şekilde hayatlarına devam ederken bir anda teröristlerin hedefi olurlar amaçları büyük bir saldırı başlatmadan önce ihtiyaçları olan bir şeyi askerlerden almaktır.

24 Legacy 600x313 - İzlenmesi Gereken En İyi Yabancı Diziler 2017

A.P.B

Milyoner teknoloji uzmanı, arkadaşının öldürülmesinden sonra sokakları daha güvenli bir hale getirmek için çalışmalara başlar. Kendi cebinden milyonlarca dolar ödeyerek suçla savaşacak teknolojiler üretmeye başlar.

A.P.B konusu

2017’de Başlayacak yeni diziler

Yıl içinde başlayacak en iyi yabancı yapımlar, listede yer alan diğer dizileri yapımcıları, senaryosu ve oyuncularına göre seçtik dizilerin yayınlanmasıyla listeye ekleme ve çıkarmalar yapabiliriz.

Prison Break: Sequel

Tüm dünyanın kitlendiği ve merakla beklediği dizi desek abartmış olmayız. Hapishane kaçış dizileri arasında efsane olmuş hatta bu kategoriyi oluşturmuş olan Prison break’ın devamı geliyor. Diziyi geçtiğimiz yıl bekliyorduk ancak tarihi değiştimeye karar verdiler ve 2017 içinde yayınlanacağını açıkladılar.

prison-break-sequel

Chicago Justice

Suç ve drama kategorisinde yer alacak olan yapım konusu ile çok dikkatimizi çekmiyor. Özellikle dedektiflik dizilerinin abartıldığını düşünürsek…Ancak yapımın yönetmenliğinde hızlı ve öfkeli, wanted filmlerinin yönetmenleri, oyuncu kadrosunda ise Daniel Craig Baker ve Joelle Carter yer alması dizinin iyi olabileceğini işaret ediyor.

Chicago Justice dizi

Defenders

Marvel ve Netflix ortaklığında gelen yapım 2017 yılının en iyi dizisi olacağını tahmin ediyoruz. Eğer çizgi romanda yer aldığı gibi bir senaryo ve kahramanlar yer alırsa büyük bir kitle tarafından takip edilecektir. Macera, suç ve aksiyon kategorisinde yer alan yapım yılın sonlarına doğru çıkması planlanıyor.

defenders

Star Trek: Discovery

Birkaç yıldır beklediğimiz efsanelerden biride star trek özellikle uzay, bilim kurgu kategorisinde diziler seviyorsanız kesinlikle izleme listenize alamanızı öneririz. ilk sezonda 13 bölüm yer alacak olan yapımın galası ocak ayında yapılacaktır. Devamı ise mayıs’tan sonra gelecektir.

star trek dizisi 2017

American Gods

Fantastik ve gizem dizileri arasında merak edilen dizilerden biri olarak ekranlara geliyor. Hapishane’den yeni çıkmış olan Shadow, hayatı ve geçmişi gizemlerle dolu  “Wednesday” ile tanışmasıyla maceraları başlar. Starz orijinal dizisi olarak ekranlara gelecektir.

yabancı diziler 2017

Iron Fist

Marvel ve Netflix ikilisinden yeni bir çizgi roman uyarlaması, New york şehrinin koruyucusu Daniel Rand kötülere karşı mücadele verecektir. Uzun yıllar boyunca kayıp olan Daniel yeniden şehrine dönerek kötülerle savaşmaya başlar. Tüm bölümleri 17 Mart tarihinde yayınlanacaktır.

iron-fist dizi

The Punisher

Daredevil 2. sezonunda izlediğimiz Punisher kendi dizisiyle geliyor. Şuana kadar dizinin nasıl ilerleceğine dair bir açıklama yapılmadı ancak ilk sezonunda neden cezalandırıcı olduğunu izleyeceğiz gibi gözüküyor. Net tarihi henüz açıklanmadı yıl sonuna kadar gelmesi bekleniyor.

the-punisher-dizisi

The Deuce

HBO’nun yeni drama dizisi 70-80’li yılların New York’unu konu alıyor. Dizi cinsel filmlerin ve hayatın zirve yaptığı Manhattan’da geçecektir.  Başrol oyuncusu olarak James Franco rol alacaktır.

the-deuce

Inhumans –  Nainsanlar

Marvel’ın ünlü çizgi romanı dizi olarak geliyor. ABC ile anlaşma yapılırken dizinin 2017 sonlarında veya 2018’de gelmesi bekleniyor. Soyutlanmış bir grup süper kahraman onları yaratanlara savaş başlatır.

inhumans-dizi

Time After Time

Bilim kurgu severler için ABC’den yeni bir zamanda yolculuk dizisi, Wells geçmişte zaman makinesini keşfeder arkadaşı işlediği bir cinayetten dolayı arandığını öğrenince zamanda yolculuk yaparak günümüze kaçar. Wells ise arkadaşını yakalamak için zamanda yolculuğa başlar. Oyuncu kadrosu güzel gibi gözüken yapıma şans verebiliriz.

Time after time izle

time-after-time-dizisi

The Terror

AMC’nin bu yılki iddialı dizilerinden biri olarak izleyeceğiz. Gerçek bir hikayeye dayanarak hazırlanmıştır. 1845 yılında yola çıkan iki buz gemisinin kuzey kutbuna yolculuklarıyla başlayacaktır.

the terror dizi

Blood Drive

Herşeyin dizisini gördüğümüz son dönemlerde arabalarda ilginç olacaktır. SyFy’ın bu yılki en önemli projeleri arasında gösterilen Mad Max’in dizi verisyonu Blood Drive yüksek bir bütçe ile hazırlanması halinde büyük bir takipçi kitlesine ulaşacaktır.

blood-driveHalo

X-Box’ın efsane oyunu dizi oluyor.  Steven Spielberg’ın uzun bir süredir projeyi uygulamak istediğini biliyorduk ancak bir türlü yapıma başlanamamıştı. İMDB yer alan bilgilere göre dizi 2017 yılında başlayacak ancak büyük bir kesim ise HALO 5 oyunu öncesi reklam amacıyla ortaya atıldığını söylüyor. Önümüzdeki günlerde oyuncu kadrosu açıklanırsa durum kesinleşecektir.

halo-dizisiX-Men

Süper kahraman dizilerinde sınırların zorlandığı bir dönemde olduğumuzu düşünürsek X-Men’inde gelmesi şaşırtıcı olmayacaktır. FX projesi olarak yılın sonlarında gelmesi planlanıyor. Konu olarak mutanlar ve insanlar arasında yaşanacak bir savaşı anlatacaktır. Bazı mutantlar insanlarla barış içinde yaşayabileceklerini düşünseler de hepsi aynı fikirde olmayacaktır.

x-men

Dizilerde bazı değişiklikler olması kaçınılmaz tarihleri ertelenmesi halinde düzenlemeler yapılacaktır. Önümüzdeki günlerde yapımlar hakkında detaylara sahip oldukça bilgiler ve afişler ekleyeceğiz. İptal edilenler olursa liseden kaldıracağız. İzleyecek bir dizi arıyorsanız yabancı dizi önerileri veya en iyi yabancı diziler kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

Arama Terimleri: en iyi yabancı diziler, en popüler yabancı diziler, en iyi diziler yabancı, en iyi yabancı dizi, en iyi yabancı dizi izle
cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorum Yap

Yapına Yorumlar (2)

  1. la la land 7 dalda altın küre alarak 2017’ye damgasını vurdu bence.