1. Ana Sayfa
  2. Dizi Konuları
  3. İngilizce Öğrenmek için Yabancı Dizi Tavsiyesi | Mind Your Language

İngilizce Öğrenmek için Yabancı Dizi Tavsiyesi | Mind Your Language

İngilizce Öğrenmek için Yabancı Dizi Tavsiyesi | Mind Your Language

1977 tarihinde çekimlerine başlanan dizi toplamda 4 sezon 1986 yıllarına kadar devam etti. Çekim yıllarının bu kadar eski olmasını görüntü kalitesinden de fark edebilirsiniz. Dediğimiz gibi 4 sezon devam eden dizi toplamda 42 bölüm devam ediyor. Her bölüm 22-25 dk dakika arası, klasik olarak güncel yabancı diziler gibi kısa sürüyor. Özellikle güncel İngilizce öğrenenlerin mutlaka izlemeleri gerekir.

Mind Your Language Konusu

10 farklı ülkeden İngiltere’ye İngilizce öğrenmek için gelen kişiler ve bu kişilere İngilizce öğretmeye çalışan Mr. Brown’un kurs boyunca karşılaştıkları komik durumlarla ilerliyor.

Mind Your Language Trailer

Mind Your Language Oyuncuları

Barry Evans, George Camiller, Zara Nutley, Ricardo Montez, Albert Moses, Dino Shafeek ve Dizide birde Türk oyuncu bulunuyor. Şuan TRT 1 ekranlarında yayınlanan Payitaht: Abdülhamid dizisinde Parvus karakterini canlandıran Kevork Malikyan dizide İtalyan(sanırım) bir öğrenci olarak karşımıza çıkıyor.

İlk İzlenim

Dizinin neredeyse tamamını izledim fakat sizin için ilk izlenimimi yazmak istiyorum. Öncelikle diziyi daha önce izlemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz. Başlangıçta Türkçe alt yazı olmadan nasıl izleyebilirim diye düşünürken dizideki çoğu şeyi anlayabilmek için “to be” ve biraz kelime bilgisi yeterli oluyor. Bu tarz dizilerin İngilizce gelişiminiz için ciddi faydaları mevcut.

Bilgilendirme

Hintli kardeşlerimiz İngilizce Alt yazılı olarak yüklemişler onlara da teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Bazı bölümler ve 3.sezon’un alt yazısı mevcut değil bunun ile alakalı eğer dizi yeterince ilgi görürse alt yazılı olarak izleyebileceğiz şekilde güncelleyip bu post’un altında paylaşabiliriz. Ne yazıktır ki yapım yılı 1977 tarihli olan bu dizinin, başrol oyuncusu dahil bir çok oyuncusu çoktan vefat etmiştir.

Dizi Tavsiyemdir.

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorum Yap