1. Ana Sayfa
  2. Dizi Konuları
  3. Genius Konusu

Genius Konusu

Genius Konusu

Genius, bir çok genç izleyicinin posterlerden gördüğü kıvırcık saçlı adamın, Albert Einstein’nin hayatını anlatan ve National Geographic’in yayınlamış olduğu iyi bir dram dizidir. Dizide, Albert Einstein’nın hem gençlik dönemi hem de olgunluk dönemi ara ara geçişli bir şekilde anlatılmaktadır.

Albert Einstein Dizisi

Albert Einstein’nın gençlik dönemini Johnny Flynn canlandırıyor. Olgunluk dönemini yani 40-70 yaş arasını, Geoffrey Rush canlandırıyor.

Genius Konusu

Albert Einstein, küresel bir kargaşa döneminde bir koca, baba ve insan olarak denge bulmaya çalışan bir adamdır. Cesur yaratıcı zihni, sıklıkla sevdikleriyle ve meslektaşlarıyla başının derde girmesine neden olmuştur. Ancak, birçok keşfe öncülük eden ve modern bilimin biçimlenmesine yardımcı olan da bu çok zihindi.

Dizide, Albert Einstein’ı, Birinci Dünya Savaşı sonrası Almanya’da asi ve kötü bir öğrenci olan ve entelektüel kıvılcımı onu matematik ve fen alanında kariyere yönlendiren genç bir adam olarak tanışıyoruz.

Einstein’nın amacı sessiz bir akademik hayata yerleşmek değildi. Bunun yerine, Hitler iktidara geldiğinde Almanya’yı terk etti.

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorum Yap