1. Ana Sayfa
  2. Cnbce dizileri
  3. Game of Thrones Dizi Konusu

Game of Thrones Dizi Konusu

Game of Thrones Dizi Konusu

Konuyu okuyan kişi gerçekten diziyi izlemek için geç kalmış bireylerden ibarettir. Ülkemize yabancı diziler’in girmesini hatta Türklerin diğer ülke dizilerini takip etmesine aracı olan dizi Lost’un ardından en çok ismini duyduğunuz dizi muhtemelen Game of Thrones’tur. George R. R. Martin’in kaleminden çıkmış ve 9 kitaptan oluşan senaryonun televizyonlara uyarlanmasını ise David Benioff ve D.B. Weiss üstlenmiştir.

2011 Yılında izleyicilerle buluşan dizi ilk bölümlerinden itibaren kaliteli görsel sahneleri ve muhteşem kurgulanmış senaryosu ile dikkatleri çekmeyi başarmıştır.

Game of Thrones Konusu

Dizi Westeros kıtasında bulunan birleşik Yedi Krallık’ın uzun bir yaz döneminden çıkması ve kışın yaklaşmasıyla başlar. Lord Eddard Stark’ın eski ve yakın arkadaşı Kral Robert Baratheon, eski Kral Eli ve Eddard’ın akıl hocasıJon Arryn’nin ölmesi üzerine kendisinden yeni Kral Eli olmasını ister. Eddard, Jon’un öldürüldüğü ile aldığı bir mesajdan sonra isteksiz de olsa bu görevi kabul eder.

gameofthrones2
Bu arada, Robert’ın tahta hak iddia edenleri yok etmesinin ardından batı kıta olan Essos’a sürülen Targaryen Hanesi’nin çocukları, Westeros’a dönmenin ve ‘gaspçı’yı tahttan indirmenin yollarını aramaktadırlar. Bu amaçla Viserys Targaryen, kız kardeşi Daenerys Targaryen ve 40.000 Dothraki’nin lideri olan Khal Drogo arasında bir evlilik düzenler. Amacı ise Dothraki ordusunu Westeros’u işgalinde kullanmaktır. Daenerys ise sadece Kral Robert’ın suikastçılarından ve abisinin entrikalarından sığınacak güvenli bir yer arar.

Son olarak da Yedi Krallık’ın kuzeyini çevreleyen Sur’un yeminli kardeşleri olan Gece Nöbetçileri, binlerce yıldır buzdan yapılmış devasa surda bekçilik yapmaya devam etmektedir. Nöbet Sur’u, Sur’un Ötesi’nde yaşayan yabanıllar’ın yağmalarından korumakla görevlidir. Fakat bazı söylentilere göre Daimi Kış Toprakları’n da yeni bir tehdit söz konusudur.

Game of Thrones Dizi eleştirisi

Büyük bir hayranı olarak eleştirebilecek çok fazla şeyin olmadığını düşünüyorum, diziyi izlemeye başlamadan önce kesinlikle boş bir zamanın tercih edin sırası ile tüm sezonları üst üste bitireceğinizi garanti ederim!

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorumlar (0)