İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. ABC dizileri
  3. Blood and Oil – Dizi 2015

Blood and Oil – Dizi 2015

Blood and Oil – Dizi 2015


Blood and Oil Dizi Tanıtımı

ABC 2015-2016 sezonu için hazırlıklarını tamamladı, yeni sezon dizileri olarak drama alanında 6 yeni dizi projesini onaylarken komedi kategorisinde 4 dizi ile yeni dönemde toplam 10 yeni diziyi ekranlara getirecek bunlar arasında en merak edilen dizisi Blood and Oil ilk tanıtımı ile beğenileri kazanmış gibi gözüküyor. ABC stüdyolarında çekimleri tamamlanmış olan yapım 27 Eylül tarihinde ekranlara gelirken Pazar günleri yayınlanacaktır. Yönetmeni, “Yalanci (1997), Battlestar Galactica: Blood & Chrome (2012) ve Terapist (2009)” yapımlarıyla tanınan Jonas Pate. Senaristi, Rodes Fishburne ve Josh Pate ilk sezonunda 13 bölüm yer alacak dizi drama türü arasında yer alıyor.


Blood and Oil Dizi Konusu

Modern bir hikaye ile Amerika’nın en büyük petrol rezervi keşfediliyor. Ekonomi bilimcileri ve para avcıları için büyük bir fırsat olarak değerlendirilen yeni rezerv büyük bir patlama yapıyor ( 1849 Gold Rush hikayesinden günümüze modern bir uyarlama şeklinde hazırlanmıştır ). Dolandırılar, petrol baronları, suçlular ve diğer Araştırmacılar hepsi ‘Wild West’ bölgesine toplanmaya başlamıştır. Umutsuz, hayatta kalmak için çalışmaya giden genç bir çiftin bu karmaşık olaylar içerisinde ki mücadelesini izleyeceğiz.


Blood and Oil Dizi Fragmanı


Blood and Oil Dizi OyuncularıBlood and Oil Dizi Yorumu

ABC yıla iyi br başlangıç yapmışken yeni dizileri ilgi çekmeyi başardı. Amerika reytinglerinde iyi bir yükseliş yakalayan kanal yapımlarıyla ne kadar kaliteli işler yaptığını bir kez daha göstermek istiyor. Son dönemlerde artan bilim kurgu ve aksiyon yapımlarının yanı sıra drama ağırlıklı insanları sıkmayacak bir diziye ihtiyaç vardı. Blood and Oil, kan ve petrol dizisi bu ihtiyacı karşılayacak gibi duruyor. Aile içi drama ve paranın gücünün ön plana çıkartılacağı yapım izlenmeye değer gibi gözüküyor.

Blood and Oil Oyuncuları Gerçek İsimleri

Hap Briggs Kimdir ?

Don Johnson -  Hap BriggsDizide Hap Briggs karakterini canladıran oyuncunun gerçek ismi Don Johnson‘dır. 15 Aralık 1949 yılında doğmuş olan oyuncunun ilk yapımı Kanun Namina (1984) yapımıyla ünlü bir dizi oyuncusu haline gelmeyi başarmıştır. Ardından komedi şovları sunmaya başlayan oyuncu birçok filmde rol almıştır. Son filmi A Good Old Fashioned Orgy (2011)’in ardından oyunculuk televizyon ekranlarından uzak kalarak bir süre ara vermiştir.


Billy LeFever Kimdir?

Chace Crawford -  Billy LeFever Blood and Oil dizisinin başrol oyuncusu olan Billy’nin gerçek ismi Chace Crawford’dır. 18 Haziran 1985 yılında Teksas’da hayata gelmiş olan yakışıklı oyuncu Family Guy(1999) yapımı komedi dizisinin önemli oyunları arasında yer alarak büyük bir şöhret yakalamayı başarmıştır. Ardından 2008 yılında birçok filmde rol alırken en ciddi ikinci projesi olacak gibi duruyor.


Cody LeFever Kimdir ?

Rebecca Rittenhouse -  Cody LeFeverCody’nin gerçek ismi Rebecca Rittenhouse’dur. Güzel oyuncunun yıldızı Red Band Society (2014) ve Philadelphia, Ti Amo (2011) yapımlarında aldığı rollerle parlamıştır. Oyunculuk hayatına henüz yeni başladığı söylenebilir. Aldığı küçük rollerin ardınden beğenilerek takip edilmesi ve kısa sürede büyük bir fan kitlesine ulaşması şöhret basamaklarında daha hızlı ilerlemesini sağlamıştır.cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorum Yap