1. Ana Sayfa
  2. Dizi Haberleri
  3. Beyond Dizi Konusu ve Oyuncuları

Beyond Dizi Konusu ve Oyuncuları

Beyond Dizi Konusu ve Oyuncuları

FreeForm Yeni dizisi Beyond’u ekranlara getiriyor. Son dönemlerde orijinal dizileriyle dikkat çeken kanal yine iddialı bir yapım hazırlamak için uğraşıyor. Beyond konusu ile dikkat çekerken başlamadan gizem ve bilim kurgu sevenlerin büyük ilgisini çekti. Pilot bölümü 2 Ocak 2017 Tarihinde yayınlanmasıyla başlayacaktır.

Beyond Dizi Tanıtımı – Önce incelemesi

İlk sezonunda 10 bölüm yer alan yapım yayınlanan fragman ve görselleriyle bütçe ayrılarak hazırlandığını gösteriyor. Yani ilk sezonunda düşük bütçeli yetersiz bir dizi izlemeyeceğiz. Senaryosu ise Stranger things’den esinlenmiş gibi gözükse de proje uzun zamandır kanalın listesinde bulunuyordu ve çekimlerinin başlaması için sadece uygun bir zaman bekleniyordu.

Dizi Yapımcıları, Yönetmen kadrosunda birden fazla isim yer alırken 4 bölümle en fazla katkısı olan Steven A. Adelson oldu. Daha önce NBC’nin The Blacklist, SyFy’ın Helix ve Los angeles kısa film festivalinde yayınlanan The Tool kısa filmini yönetmişti. Yaklaşık 10 yıldır film yönetmeliği yapan Adelson birçok fantastik yapımda başarılı işlere imza atmışken Beyond dizisi içinde iyi bir yapım ortaya çıkartacaktır.

Senaryo, olay hikayesi Jim Galasso, Mimi Won Techentin, Elias Benavidez, Ryan Mottesheard ve Adam Nussdorf isimleri tarafından hazırlandı. Şuana kadar aktif yazarlık yaptıkları yapımlar bulunmuyor. Daha çok dizi ve filmlerde yardımcı olarak görev yapmış olsalarda Beyond dizisinde önemli işlere imza attılar.

Prodüksiyon Ekibi, yabancı dizilerde senaryo ve yönetmenlik gibi işler prodüksiyon ekibi tarafından yönetilirken asıl dizinin yaratıcıları Tim Kring ( Heroes (2006), Touch (2012) ve Heroes Reborn (2015)), Steven A. Adelson,  Brian Kavanaugh-Jones (Ruhlar Bölgesi (2010), Lanet (2012) ve Siginak) önemli yapımlara imza atmış isimler yer alıyor. Dizi müzikleri ise Shrek, narnia günlükleri, casus oyunu ve gazap ateşi filmlerinin müziklerini hazırlayan Toby Chu tarafından hazırlandı.
Başrol oyuncuları, Bizim için dizinin en dikkat çekici oyuncusu Dilan Gwyn, Türk asıllı olan güzel oyuncu dizinin başrol’ünde yer alıyor. Jordan Calloway ve Romy Rosemont isimleriyle başrolü paylaşacaktır.
Dilan Gwyn Kimdir, İsveç, Stockholm’de dünyaya gelen güzel oyuncu orta okulu burada bitirdikten sonra isveç’ten ayrılarak üniversite için Paris, Fransa’ya gitmiştir. Ardından Londra’ya taşınarak orada bir süre çalışmıştır. Oyunculuk kariyerinde daha iyi seçeneklere sahip olacağı için Amerika’ya yerleşmeye karar verir. Bura bazı projelerde küçük roller alsa da ilk olarak Da vinci’s demons dizisinde rol aldı. Son olarak ise Beyond’da başrol oyuncusu olarak anlaşma yaptı.

Babası Orhan Kotan, 80 darbesinde Avrupa’ya sürgün edilen isimler arasında yer almaktadır. Yasakların kalmasıyla İstanbul’a dönmüştür ancak Dilan eğitimi için Avrupa’da kalmaya devam etmiştir.

Beyond Konusu

Holden isimli genç bir adam küçükken yaşadığı bir kaza sonrasında komaya girer. Doktorların mucize dediği bir şekilde 12 yıl sonra uyanır. Bedeni yaşlanmıştır ancak zihni hala küçük çocuktur ve ergenliğini yaşamadan büyümüş bir beden içinde uyanır.

Komada kaldığı süreçte ailesi asla pes etmemiş ve çocuklarının fişinin çekilmesini istememiştir. Yıllar süren mücadelenin ardından yeniden çocuklarına kavuşurlar. Kazadan sorumlu tutulan en yakın arkadaşı Kevin ise terapist olmuştur ve onunla yakından ilgilenerek yeni hayatında yol göstermek ister.

Büyük bir trajedinin ardından yeniden hayata dönmüş olan Holden daha önce kimsenin sahip olmadığı doğaüstü güçlerle uyanır. Bu yeteneklerini keşfetmesi yeni hayatını daha karmaşık bir hale getirmiş olsa da asıl tehlike onun peşinde olan kişilerdir. Peki bu kişiler kim insan mı yoksa doğaüstü güçlere sahip başka bir ırk mı gizemlerle dolu bir konu hikayesine başlayacaktır.

Beyond Dizi Fragmanı

Beyond Dizi Oyuncuları

[vc_row full_width=”” parallax=”” parallax_image=””][vc_column width=”1/1″][vc_gallery type=”image_grid” interval=”3″ images=”7508,7509,7510,7512,7513,7514,7515,7516″ onclick=”link_image” custom_links_target=”_self”][/vc_column][/vc_row]

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorumlar (3)

Yapılan Yorumlar (3)

  1. bakalım beklentileri karşılayacak mı

  2. Yine bir ergen dizisi orijinal senaryolar çıkmıyor artık hepsi birbirinin benzeri

  3. Dizide ışık var izlenecekler arasına ekliyorumda kızın abartılacak bir yönü yok set arkasını izledim kezbanlık var gibi Avrupa’da da büyüse Türk kızı her yerde kendini belli ediyor 😀