İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi Konuları
  3. Banished Dizi Konusu

Banished Dizi Konusu

Banished Dizi Konusu

Dizi sektörüne ağırlığını koymak isteyen İngiliz kanallarının 2015 yılında yeni yapımlar ortaya cıkartığını vurgulamıştık BBC two ekranlarında gösterime girmiş olan dizi Dram ve tarih konularını işlemektedir. Gerçek bir hikayeden uyarlanılarak hazırlanmış olan senaryoda yanlış bildiğimizbirçok tarihi olay anlatılmaktadır.

Banished Konusu

Jimmy McGovern yönetmenliğinde İngiliz tarihi anlatılmaktır, İngiltere’nin Avusturalya’yı keşfederek sömürge kolonisi oluşturduğu 1788 yıllarında bölgeye çalışmaları için günümüz Avrupa’sının suçlularını ve mahkumlarını sürgün ederek bölgede köle olarak insanları çalıştırmaya başlamışlardı. Avusturalya’nın dokunulmamış zengin kaynakları ve zengin topraklarında tarım yaptırmak üzere çoğunluğunun İngilizlerden oluşan bu mahkum grubunu bölgeye göndermesi yaptıkları en büyük hatalardan bir tanesidir belli bir süre bu insanları kullandıktan sonra insanlar arasında örgütleşme başlar ve İngiliz sömürgeciliğine karşı gelen insanlarla baş edemez…

Not : izlemenizi tavsiye ettiğim gerçek ve güzel bir hikayedir günümüzde Avusturalya’nın ana dili hala İngilizcedir ve asıl insanlarını zamanında sürgün edilen mahkum İngilizler oluşturur tıpkı Amerika tarihinde olduğu gibi İngilizleri koyun farklı bir toprağa hemen ülkesinden bağımsızlığını ilan edip yeni bir toplum kurup benimserler.

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorum Yap

Yapına Yorumlar (6)

  1. Banished dizisinin tüm bölümlerini hangi sitede izleyebilirim

  2. Lütfen diziyi izleyebileceğim bir site yazarmısınız çoğu yerde 2bölüm yayınlanmış

    • Ne yazık ki tüm bölümleri bulabileceğiniz bir yer bulunmuyor dizi beklentileri karşılamayınca ekranlardan kaldırıldı

  3. Avusturya demişsiniz ama Avustralya olmasın o

    • Avusturalya yazıyor zaten 🙂 şu yorumlara bir günde bizi değilde diziyi eleştirmek için yorum yapılsa keşke