American Gods Dizi Konusu ve Yorumu 2017 American Gods Dizi Konusu ve Yorumu 2017
Starz’ın yeni dizisi American gods konusu ile herkesi şaşırttı. Beklenenden daha fantastik ve gizemli olan yapım hakkında çok fazla bilgi paylaşılmamış olsa da kısa... American Gods Dizi Konusu ve Yorumu 2017

Starz’ın yeni dizisi American gods konusu ile herkesi şaşırttı. Beklenenden daha fantastik ve gizemli olan yapım hakkında çok fazla bilgi paylaşılmamış olsa da kısa sürede popüler diziler arasına gireceğinden kimsenin şüphesi bulunmuyor. İlk sezonunda 8 bölüm yer alan yapım Bryan Fuller tarafından yazıldı. Ayrıca Neil Gaiman senaryoda büyük katkılar sağladı. Başrol oyuncuları Ricky Whittle (Shadow Moon) ve Ian McShane (Mr. Wednesday) olurken daha birçok tanıdık yüzü dizide göreceğiz.

American Gods Konusu

İşlediği bir suç yüzünden 6 yıl cezaya çarptırılan Shadow, 3 yılı doldurduktan sonra şartlı tahliye edilecektir. Cezasının bitmesine son 3 gün kala salı verildiğini öğrenir ancak bunun arkasında karısının ölümü vardır. Eşini kaybettiği için erken serbest bırakılan Shadow, büyük bir şokla cenaze töreni için evine dönmek için yola çıkar. Hala yaşadıklarını atlamamışken yolda karşılaştığı ve kendine Wednesday adını veren gizemli bir adamla tanışır.

Shadow hakkında ondan daha çok şey bilen bu gizemli adam seçim şansının ve başka çaresinin olmadığını hatırlatarak ona bir iş teklifinde bulunur. Sözde görevi kormalığını yapmaktır ancak bu adam suç imparatorluğu kurmak isteyen Tanrı Odin’den başkası değildir. Medya, politikacılar ve insanları elinde tutarak büyük bir suç imparatorluğu kurmayı hedefler. Tabi sıradan bir insanda değildir. Amerikan tanrıları adını verdikleri bir organizasyondur.

American Gods Dizi Fragmanı

American Gods Dizi Yorumu

Şuana kadar ilk bölümü izleme fırsatımız oldu. Fantastik ve gizemli bir dizi olacağından kimsenin şüphesi yok, görsel grafikler biraz yetersiz gibi dursa da minimalist bir şekilde hazırlandıkları için oldukça sempatik sayılabilir. Dizi konusu ise merak ettiren kendini izlettirebilecek türde tabi en az 5 bölüm izlemeden karar vermek zor ama diziye başlamayı düşünüyorsanız zaman ayırdığınıza değecektir.

Yorum bulunamadi.

Diger kullanicilara fikir vermek icin ilk yorumu sen yap.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.