1. Ana Sayfa
  2. Dizi Haberleri
  3. 3% ( yüzde 3) Dizi Konusu – İncelemesi oyuncuları ve Fragmanı

3% ( yüzde 3) Dizi Konusu – İncelemesi oyuncuları ve Fragmanı

3% ( yüzde 3) Dizi Konusu – İncelemesi oyuncuları ve Fragmanı

Netflix’in yeni dizisi 3% konusu ile yine dikkat çekmeyi başardı. Orijinal netflix dizileri arasına girecek olan yapım bilim kurgu, gerilim sevenlerin dikkatini çekiyor. İlk sezonu 25 Kasım’da yayınlanacak olan yapımında 8 bölümde her zaman olduğu gibi aynı gün yayınlanacaktır. Dizinin yönetmenlik koltuğunda Jotagá Crema, César Charlone (Tanri Kent (2002), Arka bahçe (2005) ve Körlük (2008) yer alıyor. Senaristi ise Pedro Aguilera oldu. Başrol oyuncuları ise Bianca Comparato, Mel Fronckowiak, Michel Gomes oldu. Diziyi diğer Netflix yapımlarından ayıran özelliği ise yapımın Brezilya’da Portekizce çekilmiş olması. Yapımcıları ve oyuncularıda tabiki Brezilya’dan seçildi.

3% (Yüzde 3) Konusu

İkiye bölünmüş bir dünya, bir tarafta insanlar modern, sağlıklı, zengin bir hayat yaşarken insanların büyük çoğunluğu sefalet ve yoksulluk içinde hayatta kalmaya çalışıyor. Modern bölüme daha fazla insanın alınabileceğine karar verilir ancak sayı oldukça sınırlı olmak zorundadur ve gelecek insanların buraya uyum sağlamaya uygun olması gerekir. Sefalet sürülen bölgeye duyuru yapılarak yüzde 3’lük kısmının modern tarafa alınacağı söylenir ancak seçimler yapılacak test ve başarılara göre yapılacaktır. Daha iyi bir yaşamı hak ediyor musunuz ? Bunun uğrunda neler yaparsınız ?

3% Dizi Fragmanı

Yüzde 3 1. Sezon incelemesi
Dizinin ilk sezonunu izledik puan vermemiz gerekirse 7/10 diyebiliriz. Boşlukta hissettiğiniz dönemlerde izleyebilirsiniz. Dizi genel temasıyla güzeldi birçok kişi görsel yetersizlikten ve düşük bütçeden bahsetmiş ancak yapımların %90’ı küçük bütçelerle başlayıp ilgiye göre artırımlarla ilerlediğini düşünürsek her yeterliydi. Bilim kurgu severler için puanına +1 ekleyerek oldukça keyif alacakları bir dizi olduğunun altını çizelim.

Oyuncu performansları tatmin edecek seviyede değildi ama konusu ilginç olduğu için bir sonraki bölümü hep merak ettirerek ilerliyor. Bir bakmışsınız sezon finaline geliyorsunuz. Son olarak dizide duygusallıkta işlenmiş hatta senarist biraz acımasız davranmış sürprizlere hazırlıkları olun keyifli seyirler.

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorumlar (0)