1. Ana Sayfa
  2. Dizi Haberleri
  3. 13 Reasons Why Dizi Konusu

13 Reasons Why Dizi Konusu

13 Reasons Why Dizi Konusu

Netflix’in 2017 yılına damga vuran dizisi 13 reasons why konusu ile Amerika’da ve birçok ülkede büyük eleştiriler aldı. Gençleri intihara teşvik edebileceği ve psikolojik bunalıma sokabileceği gibi birçok eleştiri alan yapım İMDB üzerinde 100bin kişiden fazla insan tarafından oylanarak 8.6 puan almayı başardı. Konusuna ilk bakıldığında ne kadar dikkat çekici olabilir gibi düşüncelere kapılabilirsiniz ancak oldukça sürükleyici ve merak ettirici bir senaryoya sahip 2017 dizileri arasında kesinlikle izlenilmesi gerekenler arasında bulunuyor.

Dizinın yanı sıra kitap olarak satışa sunuldu. Kitabı Jay Asher tarafından yazılırken, senaryo olarak ekranlara uyarlanması dizinin yaratıcısı olarak Brian Yorkey ismi yer aldı. İlk sezonda toplam 13 bölüm yer alıyor. İkinci sezon onayını alan yapımın yeni sezonu 2018 yılında başlayacaktır. Başrol oyuncuları olarak Dylan Minnette (Clay Jensen) ve Katherine Langford (Hannah Baker) isimleri bulunuyor.

13 Reasons Why Konusu

Kasabaya yeni bir kız gelmiştir. Hannah Baker, insanlarla iletişim kurarken oldukça hassas düşüncelere sahip, diğer gençler gibi yaşamak isteyen güzel bir kızken evinde bileklerini keserek intihar etmiş bir şekilde bulunur. Ölümü herkesi sarsmıştır. Özellikle onu seven Clay olayı atlatamamıştır. Bir gün kapısında kimden geldiği belirsiz kasetler bulunur. Kasetleri dinlemeye başladığında Hannah’ın sesini duyar ve neden kendisini öldürdüğünü anlatan 13 neden bulunmaktadır. Bu nedenlerden sorumlu insanlarda bulunmaktadır ve her biri kasetleri dinlemek zorundadır.

13 Reasons Why Dizi Fragmanı

13 Reasons Why Yorumu

İzleyicileri kesinlikle etkileyecek, davranışlarını ve yaptıklarını sorgulatacak kaliteli bir dizidir. Dramatik açıdan ve senaryo olarak baktığımızda oldukça kaliteli bir iş ortaya çıkarmaktadır. İzlenebilirlik açısından baktığımızda senaryo ve olayların akışı oldukça iyi sıkılmadan dizi kendisini izletmeyi başarıyor. Tek tavsiyemiz tüm bölümleri aynı günde izlemeye çalışmayın yoksa sonlara doğru olaylar sanki yavaş ilerliyormuş gibi hissedebilirsiniz ancak her bir saniyesi önemli denilecek olay ilişkileri barındırıyor. Diziye başlamak isteyenler 13 reasons why izle adresinden ulaşabilirler. Biz puan verecek olursak 9/10 verirdik, kestiğimiz 1 puan ise eksikliğinden değil daha etkileyici dizilere ayıp olmasın diye olur.

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorum Yap