İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi Haberleri
  3. Yabancı Dizi Önerileri ve Tavsiyeleri

Yabancı Dizi Önerileri ve Tavsiyeleri

Yabancı Dizi Önerileri ve Tavsiyeleri
3

İzlemeniz gereken en iyi yabancı dizi önerileri sizler için derledik öne çıkan tavsiyelerimizi inceleyerek izlenmesi gereken dizileri seçebilirsiniz. Birçok kategoride yer alan diziler olduğu için genellikle tercihlerimizi en çok izlenen ve en iyi puanları almış diziler arasından seçilerek oluşturulmuştur.  Listemizde çok bilinen yabancı diziler, En çok izlenenler ve az bilenenler başarılı diziler gibi birçok faktör değerlendirilmiş, yeni başlayanlar, genel izleyiciler, profesyoneller ve master yapmış olanlar için tavsiyelere yer verilmiştir.

Yeni Başlayanlar için yabancı dizi önerileri

Eğer dizi izlemeye yeni başladıysanız öncelikle bu alanda efsaneleşmiş bilinen popüler dizileri izlemenizi tavsiye ederiz. Bitmiş ve devam eden izlediğinizde pişman olmayacağınız türden diziler yer almaktadır. Aralarında fantastik, bilim kurgu, drama aksiyon gibi birçok kategoriden lider diziler alınarak hazırlanmıştır.

Arrow

Bir suikastin ardından babasını kaybeden Oliver Queen bir ıssız adaya düşerek hayatta kalmayı başarır ancak adada onu bekleyen daha büyük tehlikler vardır. Devlet gizli proje ve silahlarının denemesini yaptığı bu adada hayatta kalma mücadelesi verirken birçok yetenek edinecektir ve kurtulduğunda yaşadığı şehri kurtarmak için elinden geleni yapacaktır.

yabancı dizi önerileri

The Flash

Arrow yapımcılarının hazırladığı yeni dizi uzun yıllar ekranlarda kalacak gibi duruyor. Şehirde yapılan bir bilimsel deneyin ardından büyük bir patlama yaşanır ve bundan etkilenen insanlar meta-human yani yarı insan – yarı süper güçlü canlılara dönüşür. Bu güçler her insanda farklılık gösterebildiği gibi bunu kötü amaçlar için kullanacak olanlarda vardır.

the flash

Game Of Thrones

Taht oyunları hemen hemen herkesin duyduğu bir yapım olarak öne çıkmaktadır. Ünlü bir romandan uyarlanarak ekranlara taşınan yapım kategorisinin en başarılı dizisidir. Tarihi kurgu bir savaş konu alınıyor.

game of thrones sezon 5 bölüm 1

Breaking Bad

Yabancı dizi önerileri arasında mutlaka izlenmesi gereken yapımlardan biridir. Sezon finali yapmış en iyi dizilerden bir tanesi, alınında tartışmasız kendini kanıtlamış olan yapım suç, drama ve trajedi kategorisinde izlemenizi önerdiğimiz dizilerin başında geliyor.  Bir kimya öğretmeni, kansere yakalandığın öğrenince hayata bakış açısı değişmiştir. Hayatında kısa bir süre kalmışken hızlı para kazanma hırsı ile yasa dışı işlere başlar, öğrencisi ile meth pişirip satmaya başlaması ise hayatlarının en büyük dönüm noktası olacaktır.

breaking bad

The Wire 

Efsane yapım özellikle genç kitle tarafından çok bilinmez, Türkiye’de yabancı dizilerin yeni popüler olmaya başladığı 2002-2008 dönemlerinde ekranlara gelen suç ve drama yapımı final yapmış en iyi dizilerden bir tanesidir. Yeni başlayacak olanlar için kesinlikle yakından tanımları gereken bir dizidir.  Uyuşturucu satıcıları ve yasalar arasında geçen mücadele anlatılmaktadır.

yabancidizionerileri

Sherlock

Ünlü dedektif sherlock holmes’ü tartışmasız herkes bilmektedir. Roman ve filmlerinin ardından Tv uyarlaması da oldukça başarılı olan yapım kategorisinin liderleri arasında yer almaktadır.

Sherlock: the Network app. Probably not elementary.

House Of Cards

2013 yılında netflix ile yıldızı parlamış olan siyasi bir dizidir. Amerikan hükümeti (başkan) insanlar üzerinde olan etkileri, toplumun nasıl yönlendirildiği gibi birçok olaya değilmektedir. Trajedi ve kaosların nasıl birer tesadüf olmadıkları gibi esrarengiz olaylara kadar konu alınırken, Amerikan başkanı Obama’nın yakından takip ettiği dizi olarak bilinmektedir.

yabanci-dizi-onerileri

The X Files

Yeni ve eski olarak iki farklı dizisi bulunan yapımın ilk versiyonu Supernatural gibi fantastik yapımların ilki olarak bilinmektedir ki orjinali diğerlerine oranla daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. 1993’de çekimleri başlayan dizinin dönemini değerlendirerek izleyecek olanların kesinlikle beğenecektir ancak görsellik ön planda isteyenler 2016 yılında başlayacak yeni versiyonunu takip edebilirler.

yabancı dizi önerileri

OZ

Hapishane dizilerinin atası, Oswald Hapishanesi’ne hoş geldiniz… Ama Oz adıyla da bilinen bu özel hapishaneye adım attığınzda, ‘hoş bulduk’ demek de biraz zorlanacaksınız; çünkü Oz’da sınır tanımayan, sert olaylara tanıklık edecek ve mahkûmlarla gardiyanların nasıl bir psikolojiye sahip olduklarını çok daha iyi anlayacaksınız…

ozi

Spartacus

Tarih, Roma ve gladyatörler alanında tartışmasız en iyi yapım olduğunu söyleyebiliriz. Yabancı dizi önerileri arasında yeni başlayan biriyseniz ve henüz bu diziyi izlemediyseniz diğer seçenekleri değerlendirmeden izlemeye başlayabilirsiniz.  Roma imparatorluğu savaş kazandığı bölgelerden getirdiği insanları köleleştirip eğitmeye kendi eğlenceleri için dövüşen gladyatörler yetiştirir. Bir grup gladyatörün ayaklanmaya başlaması ise imparatorluğu zor durumda bırakacaktır.

Spartacus

The Walking Dead

Yürüyen ölüler, popülerliği ile Türkçe dublaj olarak dahi tvlerde yer alan yapım zombi alanında liderdir. Sadece korku değil hayatta kalmak insanların zor durumlarda neler yapacağı gibi dram ve trajedi olaylarınında işlendiği bir yapımdır. ” Ay ben zombilerden korkarım” düşüncesinden uzaklaşarak başlamanız gereken bir yapımdır.

the walking dead konusu

American Horror Story

Dünyaca ünlü oyuncu ve yıldızlarında yer aldığı, korku alanında önerilebilecek en sanatsal yapımdır. Amerikan korku hikayeleri olarak tanınan yapım büyük bir izleyici kitlesine hitap etmektedir. Sıradışı ve gizemli olaylarında işlendiği bir dizidir.

diziönerileriVikings

Vikingler, Tarihi bir dönemi anlatan yapım savaş , aksiyon ve drama alanında history channel tarafından hazırlanmış gerçekci olay ve öykülere dayalı hazırlanmış bir dizidir. İlk sezonlarında kısıtlı bütçeden dolayı görsel değerler düşük olsa da ilerleyen dönemlerde daha kaliteli bir yapım haline gelerek alanında büyük bir başarı elde etmiştir.

yabancidiziönerileri

BlackList

Suç, drama ve gizem kategorisinde izleyebileceğiniz en popüler dizilerden biri FBI uzun zamandır yakalanamayan suçluların peşindedir. Kara liste olarak adlandırılan suçlular arasında çok sayıda iş adamı, kimliği tespit edilemeyen kişiler, gizemli insanlar vardır.

yabancidizionerileri 1 - Yabancı Dizi Önerileri ve Tavsiyeleri

Genel izleyiciler için Yabancı dizi önerileri

Bilinen yabancı dizileri takip eden boş zamanı az olan izleyici kitlesi için önerebileceğimiz bazı yapımlar yer almaktadır. Bilinen ancak gündemde çok kalmadığı için gözünüzden kaçmış olabilecek veya yeni başlayan yapımlar değerlendirilerek hazırlanmıştır.
Supernatural

Doğaüstü aslında yeni başlayanlar kategorisinde yer alması gerekirken, fantastik bir yapım olarak her kitleye hitap etmemesi genel izleyicilerde yer almasına neden oldu bu kategoride yer alan bir yapım arıyorsanız mutlaka izlemeniz gerekenler arasında tavsiye ediyoruz. 2005 yılında başlayan yapım hala devam ederken popülerliğini kaybetmeden hala devam etmektedir. İlk sezonları bulunduğu yıl teknolojisi ve bütçesi gereği biraz yetersiz gelebilir ancak ilerleyen dönemlerde beklentileri karşılayacak iyi bir seviyeye ulaşmıştır.

supernatural öneri

True Detective

2014 yılında başlayan yapım oldukça iyi bir polisiye öyküsü sunmaktadır. Her sezonunda farklı oyuncu ve olay hikayesine değinen yapımın özellikle ilk sezonu oldukça başarılıdır. Korku ve polisiye alanında yabancı dizi tavsiyeleri olarak ilk sırada yer aldığını söyleyebiliriz.

true-detective

Fargo

Suç ve polisiye dizilerinde tavsiye edeceğimiz bir diğer yapım ise 2014 yılında başlamasına rağmen kısa sürede popüler olmayı başaran fargo’dur. İşlenmiş cinayetler, suçlusu yakalanmamış dosyalar gibi birçok gizemli suçun peşine düşülmesiyle macera dolu bir yapım ortaya çıkmaktadır.

fargo

The 100

The 100 başlangıçta bir gençlik dizisi gibi gözükse de dünya üzerinde yaşanacak bir nükleer felaket sonucu insanların kurtulmak amacıyla uzay gidişlerini konu alan dizi oldukça başarılı ve gizemli olarak dizayn edilmiş bir senaryoya sahip, uzayda yaşamaya devam eden insanların kaynakları tükenmek üzere olduğu için zorunlu bir tercih arasında kalıyorlar iki seçenekleri vardır oksijen biterek ya uzayda öleceklerdir yada dünya’ya dönmeleri gerekecektir ancak dünyada yaşanan nükleer felaketten sonra radyasyonun sona erdiği konusunda emin değillerdir.

The 100

Marvel’s Daredevil

Marvel çizgi romanlarından uyarlanılarak Netflix internet kanalına hazırlanmış olan özel bir dizidir. Şuana kadar Marvel tarafından hazırlanmış en iyi dizi olduğunu söyleyebiliriz. Aksiyon, suç ve dram alanında hazırlanmış oldukça başarılı bir yapımdır.

daredevil kostüm

How I Met Your Mother

Komedi alanında en sık duyduğunuz dizilerden bir tanesidir. Sitcom alanında yapılmış en başarılı dizilerden biri olarak karşımıza çıkarken final yapmış olmasını üzücü karşılayamayız. Dokuz sezonun ardından ekranlara veda etmiş olsa da alanında en önemli yapımlardan bir tanesi olmaya devam edecektir.

HOW I MET YOUR MOTHER

Lost Girl

Lost Girl, doğaüstü baştan çıkarıcı hayatları konu alıyor. ‘Bo’ aslında bir ‘Succubus’ yani ölümlülerin seksüel enerjilerinden beslenen bayan bir iblistir. Bo sıradan bir kız gibi insan ailesinin yanında büyüdü ve normal bir kız olduğuna inanıyordu ta ki erkek arkadaşı ile ilk seksüel faaliyetinde bütün enerjisini emene kadar. Şimdi tek başına yollarda ve korkuyor. Sonraları kendisinin bir ‘Fae’, milenyum yıllarına kadar sırlarını başarı ile korumuş efsanevi yaratık grubu, olduğunu keşfeder. Yanlız olmadığını öğrendiğinde dehşete düşer, ‘Fae’ ve insan arasında orta yolda gitmeye karar verir ve geçmişini nereden, nasıl geldiğini öğrenmeyi kendine görev olarak sayar, bu görevin ilk aşaması ise biyolojik annesini bulmaktır.

Lost Girl

The Vampire Diaries 

The Vampire Diaries (Vampir Günlükleri) L. J. Smith.’in aynı isimli kitap serisinden, “Dawson’s Creek dizisinin de yazarlarından olan Kevin Williamson ve gösterimden kaldırılan Kyle XY dizisinin yazarlarından olan Julie Plec tarafından uyarlanan televizyon dizisidir. Projenin uygulayıcı yapımcıları ise The CW’nin bir diğer dizisi Gossip Girl’ün de uygulayıcı yapımcılarından Leslie Morgenstein ve Boby Levy’dir. Dizinin pilot bölümünü daha önce True Blood, Dexter, Veronica Mars, Cold Case gibi dizilerde de yönetmenlik yapmış olan Marcos Siega çekmiştir”. Dizinin ilk bölümü 10 Eylül, 2009 [ tarihinde, ikinci sezonun son bölümü de 12 Mayıs, 2011 tarihinde Th CW Television Network kanalında yayınlanmıştır.

The Vampire Diaries

True Blood 

Fantastik alanda dizi severlerin kesinlikle izlemiş olması gereken diziler arasında ilk sıralarda bulunan True Blood hayal gücünüzde bulunan tüm yaratıkları konu almıştır. Vampir, kurt adam, peri, şekil değiştiren ve birçok türde yaratığa dizide yer verilmiştir. Eğer fantastik dizileri seviyorsanız mutlaka izlemeniz gereken dizi seyircilerden de yüksek bir puan alarak başarısını kanıtlamıştır.(2008 – 2013) final yapmış fantastik diziler arasında tavsiye ediyoruz.

True Blood

Buffy and Angel

Angel, başarılı bir ABD yapımı olan Buffy the Vampire Slayer televizyon dizisinin çok başarılı bir yan karakteri. Angel’ın Buffy’den daha karanlık bir yanı vardır. Yayınlandığı dönemde Amerika’da benzer dizilere göre daha iyi reyting (Nielsen Ratings) almıştır. Dizi, Buffy’nin yaratıcısı olan Joss Whedon ile David Greenwalt ortak yapımıdır ve ilk kez 1999 Ekim’inde yayınlanmıştır. Bu dizi de Buffy gibi Whedon’ın yapım şirketi olan Mutant Enemy tarafından yapılmıştır.

Buffy and Angel

Dexter

Sevimli bir seri katil final yapmış diziler arasında tavsiye edebileceğimiz yapım, izlenmesi gerekenler listenizde yer alması gerekiyor. 2006-2013 yılları arasında ekranlarda kalmış sevimli bir seri katil yaşadığı bir hastalık onu bir şeyleri öldürmeye teşvik ederken bu arzusunu suçlularla mücadele ederek sürdürmeye karar verir zekası ve çalışma sistemiyle hayranlık yaratacaktır.

Dexter

Doctor Who

Uzun yıllar ekranlarda kalmayı başarmış bir diğer fantastik yapımdır. Özellikle uzay merakı olanlar için tavsiye edebileceğimiz bilindik bir yapımdır. Her döneminde farklı olaylar ve oyuncu kadrosu ile insanları hayran bırakan kategorisinde efsaneleşmiş bir yapımdır.

Doctor Who

Sons of Anarchy

Genel izleyicilere önereceğimiz dizilere birçok yapım ekleyebiliriz. Sayısı oldukça fazla alanında başarılı yapımlar yer alırken suç ve drama alanında anarşinin evlatları yapımını izlemeniz gerekmektedir. Amerika’da gerçekte yaşanmış birçok olay baz alınarak hazırlanmış bir çetenin hikayesi anlatılmaktadır.

sons of anarchy

Profesyoneller için Yabancı dizi önerileri

Dizi izlemeyi seven yerli diziler yerine vaktini yabancı yapımlarla geçiren birçok diziyi izlemiş kitle için önerilerimiz son dönemlerde başlayan veya halk arasında çok konuşulmadığı için popüler hale gelmemiş yapımlardan oluşmaktadır. Duyduğunuz halde kafanızda soru işareti bulunduğu için başlamamış olduğunuz yapımlarla da karşılaşabilirsiniz. Dizi popüler olduğu halde popüler listesinde yer alıyorsa kategorisinde daha iyi bir yapım diğer listelerimizde yer almıştır.
iZombie

Zombi Dedektif olarak 2015 yılında başlamış ilginç bir yapımdır. Fantastik yapımlar arasında yer almaktadır. En tatlı zombi yakıştırmasını da yapabileceğimiz yapımda yenilen beyinlerde kalan anıları, yiyen kişinin karakterini değiştirmesi ve son anları gibi görüntüleri göstermesi birçok cinayeti aydınlatacaktır.

izombie dizi

Bloodline

Netflix 2015 sezonunda izleyicilerine birçok dizi ve yenilik getirdi yaptıkları yayınladıkları diziler ve yapımlar ile son günlerde dünya gündemine gelen Netflix dizileri ile ne kadar kaliteli bir noktaya geldiklerini ve her geçen saniye daha iyi bir yere geldiklerini yaptıkları milyarlarca dolarlık yatırımın boşuna olmadığını kanıtlıyor.

bloodline dizi konusu

The Last Man on Earth

Pazar Günleri Fox ekranlarına gelen 2015’in yeni dizilerinden bir tanesi olan The Last Man on Earth özenle hazırlanmış ve konu olarak bilim kurgudan faydalansalar da insanlık adına birçok konu ve mesaj işlemektedirler ülkemizde yüksek bir popülerlik kazanamamış gibi dursada popülerliği ve izleyici kitlesi gün geçtikçe artacaktır.

The Last Man on Earth

The Big Bang Theory

The Big Bang Theory yayına 27 Eylül 2007 yılında başlamış ve günümüze kadar sekiz sezonu arkasında bırakan bir sitkom’dur. Güldürme konusunda başarılı olan komedi dizimiz, izlediğimiz her dakikanın hakkını vererek bizi güldürmeyi başarıyor ve neşe dolu anlar yaşatıyor. Büyük bir izleyici kitlesine sahip olan The Big Bang Theory, 8 Mayıs 2015 tarihinde 8. sezonun kapanışını yapmadan önce, şuana kadar neler yaşandığını hatırlayalım. Konusu ile fark yaratan, birbirinden komik ve ilginç karakterleriyle kendisini sevdiren dizimizin her bir bölümü heyecanla izliyoruz. Daha üst sıralarda yer alabilecekken uzun geçmişinden dolayı yeni başlayanlara önermek yerine profesyonellere tavsiye ettik.

Big-Bang-Theory-

Modern Family

Modern Family, Amerika ABC televizyonun da yayınlanan bir komedi dizisidir. Dizi, 3 aile ve 3 ayrı yaşamı ele almaktadır. İlk ailemizin reisini “Evli ve Çocuklu” dizisinde meşhur Al Bundy karakterini oynayan Ed O’Neill, Jay Pritchett karakteriyle canlandırıyor. Jay kendinden çok daha genç bir eşe sahiptir. Gloria adlı genç eşinin bir de Manny adlı oğlu vardır. Jay, Manny’e bir yandan üvey babalık yapmaya çalışırken diğer yandan da genç eşini başkalarına kaptırmamaya çalışmaktadır.

modernfamily3

Silicon Valley

Teknoloji ve bilimin geliştiği dünyamızda oluşturulan birçok ünlü firmanın , yazılımcıların ve bilgisayar mühendisinin yer yaşadığı bölge olarak bilinen silikon vadisi 2014 yılı ile dizi konusu haline gelmiştir. Amerika’da kurulan ve birçok ünlü firmanın yöneticilerinin ve yönetim merkezinin taşındığı bölge gün geçtikçe popüler bir hale geliyor. Silikon vadisi teknolojinin doğduğu ve geliştirildiği bir yer olarak adlandırılmaya devam ediyor.

silicon-valley

Lost Girl 

Bitmiş diziler arasında yer alan fantastik bir yapımdır. Masallarda karşılaştığınız birçok yaratıkla karşılaşabilirsiniz.

Lost Girl

Moonlight (2007)

CBS Ekranlarında 16 bölüm ile ekranlara gelerek yayın yılında başarı elde etmiş diziler arasındadır. Vampirlerin yanı sıra Meleklerinde konu alınarak fantastik kurgu uygulanmıştır.

moonlight

Sanctuary (2007 – 2011)

İlk sezonu bir internet kanalında yer almıştı başarı elde etmesinin ardından SyFy ile yayın hayatına devam eden dizi sıra dışı araştırmalar yapan Dr Helen Magnus hayatını anlatıyor.

Sanctuary

Dark Shadows (1966 – 1971)

Yapılmış en eski fantastik dizidir. Paralel bir evrende geçen konusu doğaüstü varlıkları konu alıyor özellikle vampirlerin ön plana çıktı hayal ürünü bir dünyayı anlatıyor.

Dark Shadows

Pretty little liars

Tatlı küçük yalancılar versiyonu ile ülkemizde de karşılaştığımız yapımın Amerikan versiyonu oldukça iyi bir başarı elde etmiştir.

pretty_little_liars

Grimm

Doğaüstü olayların yaşandığı supernatural tarzı yabancı diziler arasında diyebiliriz. Yine hayal ettiğiniz veya aklınıza dahi gelmemiş yaratıkların insan formunda insanlıkla iç içe yaşadığı bir hikaye anlatılmaktadır. Bu yaratıkları görebilen Grimm adında özel yeteneklere sahip insanlar bulunmaktadır.

Grimm

Gotham

Sadece Profesyonellerin değil herkesin izlemesi gereken bir yapımdır. Batman’ın ünlü şehri olarak bilinen Gotham’a kötüler hüküm sürmek isteseler de iyi bir polis buna müsade etmeyerek doğrular için mücadele verecektir. Gerek kirli polisler gerekse hayatı ile tehdit edilmesi işleri ne düşündüğünden daha zor bir hale getirecektir.

Gotham tv dizisi

Lucifer

Şeytan cehennemden sıkılarak dünyada yaşamaya karar verir. Tanıştığı güzel dedektife karşı açıklayamadığı bir hisse kapılınca onunla beraber çalışmaya başlar. Ancak yeniden cehenneme dönmesi için kardeşleri peşini bırakmayacaktır.

lucifer 2016 600x347 - Yabancı Dizi Önerileri ve Tavsiyeleri

Childhood’s End

Dünya’ya gelen uzaylılar insanların hatalarını göstererek daha iyi bir yaşama sahip olabileceklerini öğretmeye başlar. İnsanlığın birbirine ve dünyaya verdiği zararın aslında anlamsız olduğunu gösteren uzaylılar söyledikleri kadar masum mudur ?

yabanci dizi onerileri 600x338 - Yabancı Dizi Önerileri ve Tavsiyeleri

Master Yapanlar için Yabancı dizi Tavsiyeleri

Vaktinin büyük bir kısmını dizi izleyerek geçiren birçok yapıma çoktan göz atmış kişiler için yabancı dizi tavsiyeleri, birçok yapımı zaten bildikleri için listemizi genellikle yeni başlayan dizilerden oluşturacağız. Bunun yanında gözlerinden kaçmış gündemde çok kalmamış dizileride değerlendireceğiz.
Narcos

Kolombiya’lı ünlü uyuşturucu baronu pablo escobar’ın hayatı anlatılmaktadır. Netflix’de yer aldığı için tüm bölümleri toplu yayınlanmıştı oldukça başarılı bir yapımdır. Gözden kaçıranların değerlendirmesini öneririz.

narcos

Marco Polo

Bir diğer Netflix yapımı marco polo yine toplu halde bölümlerinin gelmesiyle kaçırmış olabileceklerinizden ve macera, tarih kategorisinde ciddi başarılar elde etmiş sürükleyici bir dizidir.

marco polo

Shades of blue

Polisiye dizilerinden sıkılmaya başladık derken 2016 yılında boşrolünde jennifer lopez’in başarılı bir yapım geldi. Ön yargı ile yaklaştığımız yapım beklentilerin oldukça üstünde ve listenizde yer alması gerekiyor.

shades of blue

Westworld 

HBO’dan muhteşem bir dizi 2016 yılında başlayan ve gelecekte yaşanması muhtemel olayların konu alındığı westworld insanların robotlarla oluşturduğu gizemli bir dünyayı ele almaktadır.

westworld 600x241 - Yabancı Dizi Önerileri ve TavsiyeleriJericho 2016

Geçmiş yıllarda ekranlara gelmiş büyük başarı elde etmiş yapım yeniden ekranlarda ve ingiliz dizileri arasında son dönemin en başarılı dizilerinden bir tanesi ne kadar olumsuz görüşler bildirilerek imdb gibi puanlama sitelerinde olumsuz karşılansa da denemenizi öneririz sürükleyici bir dram konusuna sahiptir.

jericho

Mr. Robot

Her kitleye hitap etmediği için sonlarda yer versek bile alanında yüksek başarılara imza atmıştır. Suç, drama alanında yer alan dizi bir bilgisayar uzmanının zor yaşamından, şirketlerin ve internetin nasıl yönetilerek insanlar üzerinde etki kurduğuna, modernleştirilmiş köleliğe birçok etnik yapıya değinmektedir.

Mr. Robot dizi

Peaky Blinders

Sadece zamanı çok olanların değil herkesin göz atması gereken bir başka yapımdır. Suç, drama alanında dizileri sevmeyenlere dahi kendini izletmeyi başaracaktır. Yabancı dizi önerileri arasında karşılaşacağınız en başarılı ingiliz yapımlarından biri, 1919 İngiltere’sinde yaşamış gangster bir ailenin yaşadıkları anlatılmaktadır.

peaky-blinders-cast

Suits

İsmini sık duyduğunuz, karşılaştığınız, bildiğiniz ancak izlemekte tereddütte kaldığınız bir yapım olabilir. Komedi, drama alanında oldukça eğlenceli bir o kadarda sürükleyicidir.

Suits

Orange is the New Black

Netflix komedi kuşağında kesinlikle göz atmanız gereken bir yapımdır. Komedinin yanında işlenen drama’da bir o kadar önemlidir. PiperChapman’ın geçmişte işlediği bir suçtan dolayı ceza evine girmesiyle olaylar başlar.

orange is the new black

Mozart in The Jungle

Komedi, drama ve müzik alanında başarılı yapım, New York’da hayatının aşkını bulan Mozart’ın yarı komedi, yarı dram hikayesini anlatmaktadır.

Mozart in The Jungle

Yabancı dizi önerileri yer vermek istediğimiz onlarca başarılı yapım daha bulunmaktadır. Sizlerin öneri ve tavsiyelerini yorum yaparak yazmanın fikir arayanlar için yardımcı olacaktır.

Eğer aradığınız diziyi bulamadıysanız 2016 dizileri ve 2017 dizi önerileri listemizi inceleyerek daha fazla yabancı dizi ve konularına ulaşabilirsiniz.

Arama Terimleri: yabancı dizi önerileri, dizi önerileri, narcos tarzı yabancı dızıler
cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorum Yap

Yapına Yorumlar (171)

  1. Colony yeni ve güzel bir dizi lost tan dostumuz olan Sawyer efendi var tabsiye ederim