1. Ana Sayfa
  2. Dizi Haberleri
  3. The Vampire Chronicles Dizisi Hakkında Tüm Bildiklerimiz!

The Vampire Chronicles Dizisi Hakkında Tüm Bildiklerimiz!

The Vampire Chronicles Dizisi Hakkında Tüm Bildiklerimiz!

Önce Twilight, True Blood, The Vampire Diaries, Buffy the Vampire Slayer gibi vampir dizileri ile birlikte yeni bir dizi(The Vampire Chronicles) daha geliyor. Yeni dizi Anne Rice’nin epik romanını konu edinecek. İlk romandan itibaren toplamda 100Milyondan fazla satan seri “Interview With the Vampire(İlk Kitap)” 40 yıl önce yayınlandı. Şimdi bu sevilen vampirler Hulu ile yakında yeni bir dizi olarak televizyonlara geliyor. Serinin akıbeti hala belli olmasa bile muhtemelen dizide tarih, fantezi ve drama öne çıkacak gibi görünüyor.

The Vampire Chronicles Konusu

Vampir Lestat, ölümsüzlerin en yeteneklisi, en küstahı ve en yakışıklısı. Omuzlarına dökülen sarı saçları, gri mavi gözleri ve uzun boyuyla, 1780’lerin Paris’inde herkes ona hayrandı. Şimdiyse tüm dünya ona deli oluyor çünkü o bir rock star. Lestat bu durumun keyfini çıkarsa da diğer vampirler bundan hiç memnun değiller. Özellikle de Kraliçe Akasha: sinemaya da uyarlanan, dizinin üçüncü kitabı Lanetliler Kraliçesi’nin kahramanı çekici ama acımasız vampir…

1.Sezon Hangi Kitap ile Başlayacak?

Dizi serisinin ilk sezonu, kitap serisinin ikinci romanı “The Vampire Lestat” olan kitap ile başlaycak. İkinci kitap, 2 sezon boyunca sürebilecek kadar uzun dolayısı ile seyirciler 3. sezona kadar ve hatta favori vampirleri Louis ve Claudia ile buluşamayabilirler.

Christopher Rice, “Wolf Killer” adlı pilot bölümün çalışmaları tamamladı. Yukarıda görüldüğü gibi, Christopher, 2018’in Mayıs ayında senaryo için kapak tweetledi.

Dizide Diğer Kitapları Görecek miyiz?

Aslında hayır. The Vampire Chronicles serisinde şu anda 14 roman olmasına rağmen, 15 numaralı kitapla birlikte, bu romanlardan üçü – Merrick, Blackwood Farm ve Blood Canticle – Anne Rice’ın diğer çok popüler popüler dizileri The Mays of Mayfair Witches ile kesişen romanlardı.

Mayfair Cadılarının hakları başka bir yere bağlı olduğu için, kitaplar TV dizisine dahil edilemeyecektir.

Dizi Ne Zaman Yayımlanacak?

Hala bilinmiyor. Hulu, Temmuz 2018’den itibaren çalışmalara başlandı. Diğer diziler ile karşılaştırırsak 2019 sonları veya 2020 başlarında çıkacağını düşünüyoruz. Fakat kesin bir şey bulunmuyor.

Ekşide kitap hakkında yazılmış bir yorum.

ortalıkta filminin çekileceğine, hatta lestat rolünü robert downey jr ın oynayacağına dair söylentiler dolaşan kitap” – 28.08.2009 09:26 – cornflake girl

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. çok kaliteli bir dizi oluca benziyor.