İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi Haberleri
  3. The 100 4. Sezon 9. Bölüm İncelemesi

The 100 4. Sezon 9. Bölüm İncelemesi

The 100 4. Sezon 9. Bölüm İncelemesi

The Cw’nin popüler dizisi The 100 yeni bölümüyle ekranlara döndü. Yaklaşık 3 haftadır sezon arasında olan yapım beklemeye değer bir bölümle izleyicilerin karşısına çıktı. Aksiyon olarak bölümün yavaş olsa da fikir ve gelecek açısından büyük bir heyecan yaratmayı başardı. Henüz bölümü izlemediyseniz The 100 4. Sezon 9. Bölüm izledikten sonra incelemeyi okuyun spoil içermektedir.

Öncesinde neler olmuştu ?

Kısa sezon arasından önce olanları hatırlayalım, radyasyondan kaçmak için sığınak arayışına girmişlerdi ancak gemilerinde yaşanan kaza bunu zora soktu. Ardından herkese nightblood enjekte ederek radyasyondan korunabileceklerini düşündüler ama buda Clark’ın kanı kendine enjekte etmesinin ardından son buldu. Abigal kızını riske atmamak için deney yaptıkları kapsülü parçalamıştı. Geriye tek bir seçenek kaldı, kıyamet geldiğinde ilk insanları kurtaran sığınağın yeniden kullanılması!

Octavia Blake’nın savaşçı ruhu

Dizide Octavi’yı savaşçı bir karakter olarak tanıdık ancak son kararıyla barışçıl bir çifçi olacağını söylemişti ancak bu çok uzun sürmedi. Yeni bir aşk hikayesi mi yaşayacak diye düşünürken, Ilian’nın halkından Ankara ve arkadaşlarını öldürerek savaşçı olduğunu gösterdi ve savaşmak için halkının yanına döndü aslında bu ilerleyen bölümlerde muhteşem bir intikamın alınma sahnesini izleyeceğimizi gösteriyor. Geçtiğimiz bölümlerde onu yaralayan ve ölüme terk eden buz ulusunun genralinden intikam almak için güzel bir fırsata dönüşecek.
DNR
Bölümün isminide taşıyan DNR aslında insanların kendi kararlarını verebileceğinin mesajını taşıyordu. İşin ucunda ölümde olsa insanlar kendi seçimlerini yaşamalıdır fikri verilmek istendi. Bunu iki farklı sahnede gördük, ilk sahne Jasper ve yandakçılarının gemiden ayrılmadan ölüm partisi vermeleriydi. Sığınağa gitmeyi red ettiler ve ölümü beklemeyi tercih ettiler. Jasper’ın ölmek istediğini birkaç bölümdür biliyoruz ancak dizinin ana karakterlerinden biri olan Monty’ninde kız arkadaşı için orada kalması acaba kurtulacaklar mı sorusunu sordurmadı değil.
Clark’ın liderlik vasıfsızlığı
Dizinin başrol oyuncusu olmayı hiçbir açıdan hak etmediğini düşündüğümüz Clarke nightblood avantajını flame’i taşırak elde etmek istedi. Böylece herkesi kontrol edip barış sağlayacağını düşündü ancak annesinin onu ele vermesiyle başarısız oldu. Umarız bu macera orada son bulur ve ilerleyen sezonlarda Clarke’ın liderlik mücadelesiyle geçen bölümlerini izlemeyiz.
Raven Gerçekten Ölecek mi ?
Raven beyninde yaşanan hasar ve çipin ona bıraktığı güçle yavaş yavaş kafayı yemeye başlıyor gibi gösteriliyor. Birkaç bölümdürde öleceği söyleniyor son bölüme kadar bu olabilir demiştik ancak Raven’ın uzay macerası 5. sezon konusunu başlatacağını tahmin ediyoruz. Uzayda çekilecek küçük sahneler bile çok fazla zaman alıp, maliyetli olacağını düşünürsek bir karakteri öldürmek için uzaya çıkarmazlar. Raven uzaya çıktığında beklemediğimiz bir şey olacak ancak bu konuda detaylı teori üretmek için henüz erken.
The 100 4. sezon 10. Bölüm Fragmanı

Yeni bölümün ismi “Die all, die merrily” olarak ekranlara gelecek yayınlanan promo videosuna göre büyük savaşı izleyeceğiz. Bir kişi hayata kalıp sınağı alacak ama feda edeceğimizden çok karakter savaşa katılacak, Octivia favori savaşçımız olacak ama orman halkının temsilci olarak son erkek arkadaşı Ilian’ın katılacağını görüyoruz. Buz halkını temsilende kral Roan ve sığınağı alırsa herkesi ölüme terk edeceğini söyleyen Luna ilk sahnelerde diğer klan savaşçıları ölüp son 4 lü ana karakterler kalacaktır. Aralarından ölenler mutlaka olacak ama savaşın tek galibi olmayacak, fırtına erken gelip kalanların halkı sınağı kullanacak veya barış yapılacak bunu 3 Mayıs gecesi göreceğiz.

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorum Yap