1. Ana Sayfa
  2. Dizi Haberleri
  3. Netflix Türkiye’de Kullanıma Sunuldu

Netflix Türkiye’de Kullanıma Sunuldu

Netflix Türkiye’de Kullanıma Sunuldu

Netflix Türkiye’de uzun bir süredir beklenen haber Dünyanın en büyük Teknoloji fuarı CES 2016‘da Duyuruldu. 3.600 Markanın katılımıyla gerçekleşen fuar’da biribirinden ilginç ürünlerin yanı sıra internet teknolojilerininde açıklama ve 2016 yılı hakkında bilgileri sunarken Dizi sektörünün liderleri arasında bulunan Netflix Amerika ve Avrupa’nın yanı sıra farklı ülkelerde de yayın hayatını başlattığını açıkladı.

Türkiye’de dahil 130 Ülke’de yayın hayatına başlayan internet kanalı belkide dünyanın en büyük dizi arşivini bünyesinde barındırıyor. Tablet, telefon ve Televizyonlarınızda kullanabileceğiniz uygulamalarla gelen Netflix çeşitli kanallarında ortaya çıkardığı dizilerin telif haklarını satın alarak bünyesinde izlenmeye uygun hale getiriyor. Bunun yanı sıra orjinal Netflix dizileriyle’de dünya gündemine oturmuş durumda en son Marvel ile yaptığı ortaklık sonucunda ortaya çıkartığı Daredevil yapımıyla büyük yankı uyandırmıştı. Orjinal Netflix dizileri listesini inceleyebilirsiniz.

Dizilerin yanı sıra filmler içinde oldukça başarılı bir platform olarak değerlendirebiliriz. Orjinal filmler ile oscar’da adaylıkları bulunan yapımlar, belgeseller ve birçok filmin telif hakkını alarak yayına sunmasıyla tanınıyor.

Türkçe dil seçeneği ile gelen Netflix Türkiye’den üyelerini kabul etmeye başlarken Fiyatlandırma seçenekleri beklenenden biraz yüksek oldu. İlk ay ücretsiz kullanım seçeneği sunarken 3 paket halinde satışlar yapılacaktır.
Netflix
Basic paket içeriği, en ucuz ve en düşük özelliklere sahip paket olarak karşımıza çıkarken HD ve UltraHD seçeneklerinin bulunmaması kesinliklikle tercih listenizde olmaması gerektiğini işaret ediyor ayrıca aynı anda tek bir cihazdan izleme seçeneği sunuluyor. Yani Televizyonda Netflix ait bir dizi, film izlerken telefonunuzdan izleme seçeneğiniz olmayacak.

Standart Paket, HD seçeneğininde bulunduğu en ideal paket aynı anda 2 cihaz tarafından kullanıma izin veriliyor. Yanı siz TV’de izlerken bir başkası tablet veya telefondan izleyebilir.

Premium paket, üst düzey kullanıcılar için uygun bir paket ultraHD yani 4K seçeneği bulunuyor olsa da bunu oynaabileceğiniz telefon veya TV bulmanız oldukça zor bu imkanlara sahip olsanız bile 40 Dakikalık bir dizinin 4-16 GB oluşması Türkiye internet standartlarında kullanıma izin vermez intertiniz hızlı dahi olsa adil kullanım kotası 10-15 dizi bölümü veya 5 filmde dolacaktır.

Netflix fiyatları ise, Basic 7.99 Avro 25 TL, Standart 9.99 Avro 33 TL, Premium 11.99 Avro 40 TL olarak belirlenmiştir. ( Kura göre fiyatlarda değişklikler olabilir)

Netflix Nasıl üye olunur ?

Netflix ne kadar duyuru yapmış olsa da netflix.com adresine girdiğiniz Türkçe dil desteğini henüz sunmuyor gibi gözüküyor. Üye olmak için start your free mount (ücretsiz ayı başlat) butonuna tıklamanız, karşınıza gelen ekranda devam eden aylarda kullanacağınız 3 paketten bir tanesini seçmeniz gerekiyor. Ücretsiz deneme bittikten sonra o paketten devam edecektir. Paket seçiminin altında, e-posta ve şifre istemektedir (bu bilgilerle giriş yapacaksınız) create (üyeliği oluştur) butonun ardından artık Netflix üyesisiniz. Karşınıza devam eden aylarda ödeme yapmanızı sağlayacak Kredi kartı veya paypal ödeme seçeneği çıkacaktır bilgileri kaydettiğinizde devam eden aylar bu bilgilerden ücretlendirilecektir.

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorum Yap