1. Ana Sayfa
  2. Dizi Haberleri
  3. Yeni Başlayan En İyi Yabancı Diziler 2016

Yeni Başlayan En İyi Yabancı Diziler 2016

Yeni Başlayan En İyi Yabancı Diziler 2016

Yeni yıla girerken heyecan yaratan 2016 yeni diziler listesi şekillenmeye başladı. 2015 yılında 40 civarında yeni dizi başlamıştı. Bunların arasında bir kısmı popüler diziler arasına girip iyi bir reyting oranına ulaşmayı başardı bir kısmıda beklentilerin altında kalarak iptal edildi.

Yeni yabancı diziler listemizde kaçırmamanız gereken oldukça başarılı yapımlar yer alıyor. Tartışmasız en güzel 2016 dizileri arasına girecek yapımlar bulunan listede birbirinden başarılı diziler yer alırken, en iyi yabancı diziler 2015 kategorisinide incelemenizi tavsiye ederiz.

En iyi yabancı diziler 2016 listemizde yer alan yapımlar;

Şuana kadar yayınlanan ve izlenmesini önerdiğimiz diziler…

Lucifer

Komedi, aksiyon ve polisiye dizileri arasında büyük bir kitleye hitap edecek yapımın ilk bölümünün internete düşmesiyle milyonlarca takipçi kazanmayı başardı. Tartışmasız 2016 yılının en iyi dizisi olmaya aday, kaliteli oyuncu kadrosu ve yaratıcı senaryosu ile ilk sırada yer alıyor. Konusu ise cehennemden sıkılarak dünyada yaşamaya karar veren lucifer’in yaşamını anlatacak, Lucifer kimdir ? İnsan oğlunun yaratılışıyla tanrıya karşı gelerek insanlara biat etmeyeceğini söyleyen ilk şeytan olarak bilinmektedir. Dünya’da yaşamaya başlaması bastırılmış duygularını açığa çıkartır. Tanıdığı bir kızın öldürülmesini araştırarak bir dedektifle yakınlaşması suçlarla mücadele eden bir şeytan olmasının ilk basamağı olacaktır.
lucifer

The Shannara Chronicles

Fantastik diziler arasında yer alan yapım ilk tanıtımı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Elf hikayelerinden esinlenilerek hazırlanmış olan yapım 2016 yılında başlayacak en iyi yabancı diziler arasında beklenirken yüksek bütçelerle hazırlanmış olan grafik ve çekim kalitesiyle ön plana çıkan yapım filmleri aratmayacak cinsten başarılı Mtv dizisidir.

The Shannara chronicles

Colony

Lost ve The Walking Dead gibi yapımlardan tanıdığımız ünlü oyuncuların yer aldığı yapım 2016 yılında USA Network, ekranlarında yerini alır. Gelecekte insanlığın yok olma eşiğine geldiği bir dönemde insanlar sınıflara ayrılarak yaşamaya mahkum bırakılıyor. Koloniler halinde yaşayan insanlar direniş hareketi başlattığında üst sınıflar bunu bastırmak için içeriden bir casus tutmayı planlar, zor durumda olan bir kişiyi hedef olarak belirleyip isteği karşılığında direnişi bitirme planı yapıyor olsalar da bekledikleri gibi olmayacaktır.

colony dizi

Second Chance

Frankestein geri dönüyor, Fox ekranlarında gelecek 2016 dizileri arasında yer alan yapım, tanrıcılık oynayan iki bilim adamının ölüler üzerinde yaptığı çalışmalarla başlar. Deneylerinin ardından ölmüş insanları tekrar hayta döndürebileceklerini keşfeden bilim adamları çalışmaları hızlandırır ancak ölümden dönen insanlar hiç bekledikleri gibi olmayacaktır.

second chance

Outsiders

Sons Of Anarchy tarzında çıkacak yapımların ilki olacak gibi duruyor. Konu itibariyle farklılıklar gösteriyor olsada ana temasında büyük benzerlikler taşımakta. Engebeli ve gizemli tepelerde yaşayan hukukun bile kendi kurallarının üstünden gelmediği bir bölgede yaşayan insanların hayatı anlatılacaktır. Kendi yasaları ve kurallara bağlık olarak yaşadıklara topraklara hüküm sürmektedirler ta ki bir grup yabancının bölgeye gelerek üstünlük kurmasıyla dengeler bozulur. Uzun süredir o tepelerin hakimi olan Foster ailesi arazilerinden kolay kolay vazgeçmeyecektir.
Outsiders konusu

Legends of Tomorrow

Dc Comics’in kahramanlarını bir araya getirmeye hazırlanan yapım oldukça başarılı olacak gibi duruyor. Arrow ve The Flash yapımcılarının elinden çıkacak olan yapım Aksiyon Dizileri arasında büyük bir başarı elde etmeye hazırlanıyor.Kahramanlar tek başlarına yeterli olmayabilir dünyanın yeni kahramanlara ihtiyacı vardır. Geleceği görebilen, insanları mutlu etmeyi başarabilen, zamanda yolculuk yapabilen özelliklere sahip karakterlerin bir araya gelerek oluşturabileceği güç karşısında kötülerin işi zor olacaktır ancak kahramanlarımızın bir tuzağa düşürülerek yeni bir engellenemez tuzağa düşürülebilirler.
legends of tomorrow

Preacher

AMC 2016 dizileri arasında yerini alan yapım, Constantine dizi ve film yönetmeni Garth Ennis tarafından hazırlandı. Preacher vampir dizileri arasında yerini almaya hazırlanırken konusu itibariyle doğaüstü aksiyon kategorisinde yer alırken tanrıyı bulmaya çalışan bir vampirin hikayesini anlatacak.
Preacher

Shadowhunters

Gölge avıcıları geçmişte yakından tanıdığımız yapımın modern uyarlaması olarak karşımıza çıkıyor. Fantastik, aksiyon dizileri arasına girmeyi hedefleyen yapımın başrollerinde Katherine McNamara, Dominic Sherwood, Alberto Rosende yer alırken dizi ABC Family ekranlarında yer alacaktır. Shadowhunters “gölge avcısı” olduğunu yeni öğrenen Clary Fray maceralarını anlatacaktır. Sıra dışı varlıkların olduğunu keşfederek onlarla mücadele etmesi gerekir. Konusu itibariyle Grimm dizisi ile benzerlikler taşımaktadır.

shadowhunters1

Beowulf

Fantastik bir dünyaya yolculuk klanlardan oluşan bir yönetim sistemi insanlar arasında güç ve dengeyi korurken sıra dışı yaratıklarla yapılan dostluk anlaşmaları bozulacaktır. Büyük bir savaş yaklaşırken en büyük problem yaratıklardan önce insanların birbiriyle olan mücadelesi olacaktır.

Beowulf Return to the Shieldlands

11.22.63

Stephen king romanından uyarlanarak hazırlanmış bir mini dizidir. Yılın başlarında gösterime başlayan yapımın en iyiler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Bir odaya giriyorsunuz ve 1960’lı yıllara dönüyorsunuz geçmişte yapacağınız küçük değişiklikler daha iyi bir dünyanın var olmasını sağlayabilir.

11.22.63 dizi

Billions

Milyarderlerin ve zenginlerin hayatlarından bir drama, Amerikanın en iyi avukatlarından biri olan Chuck Rhoades nüfuz sahibi kariyerinin zirvesinde parlak bir geçmiş ve geleceği olan işini severek yapan bir kişidir.

billions konusu

The Night Manager

Şubat ayında ekranlara gelmiş harika bir mini dizidir. Kesinlikle izlemeniz gerekenler arasına ekleyebilirsiniz. Kısaca otellerde gece vardiyasında çalışan eski bir askerin, kendisini silah tüccarları arasında bulmasıyla başlayan hikayesini konu almaktadır. Toplam 6 bölüm yer alırken oldukça akıcı bir olay hikayesine sahiptir.

The Night Manager

Cleverman

SundanceTV’den beklenmedik bir performans’da gelen yapım fantastik kurgular arasında yer alıyor. İkinci sezon onayınıda oldukça hızlı bir şekilde aldı şans verilebilecek dizilerden bir tanesidir.

cleverman

Outcast

Korku kategorisiyle sorunlarınız yoksa kesinlikle takip etmeniz gerekenler arasında The walking dead yapımından tandığımız Robert Kirman’ın hazırladığı dizi oldukça ilginç bir giriş yaptı. Merak uyandıran konusuyla takip edilmesi gerekenler arasında bulunuyor.

Outcast

2016-2017 Sezonunda başlayanlar

Yılın ilk çeyreğinde başlayan birkaç önemli dizi bulunuyordu ancak efsane yapımlar arasına girmiş bir dizi olduğunu söylemek oldukça zor ancak 2016-2017 sezonunda çok sayıda dizi ekranlara geliyor. Yeni başlayan ve başlayacak olan yapımlardan umudumuz oldukça yüksek.
Emerald City

2016 yılı fantastik dizilerden oluşacak gibi dururken NBC tarafından sipariş verilmiş olan yapım, Oz efsanesinin yeniden ekranlara getiyor. 20 yaşındaki Dorothy Gale ve K9 cinsi köpeği bir anda ortaya çıkan bir kasırgaya kapılarak gözlerini farklı bir dünyada açarlar. Bu gizemli topraklarda büyük bir krallık hüküm sürmektedir. Ölümcül savaşçılar, karanlık büyü ve üstünlük için dökülen kanlı bir savaş vardır. Kötü cadıların güçlü olduğu OZ bölgesinde karanlığı yenebilmek adına yeni bir umut ışığı olarak bu topraklara gelmiş olan genç kız bölgenin kaderini belirleyecektir. Büyüler diyarına gitmeye hazır olun.
emerald city

Star Trek: Constellation

Yapılan uyarlamalar arasında en dikkat çekeni ise Star Trek efsanesi olacak gibi duruyor. Henüz hakkında detaylı bilgilere sahip olmadığımız yapımın siparişi verildi ancak oyuncu kadrosu dahil hakkında çok fazla bilgi yer almıyor. Çekilmeye başlandığında daha net bilgiler elde edeceğimiz bilim kurgu dizisi olarak gözüküyor.
Star Trek Constellation

Prison Break: Sequel

Hapishaneden kaçış dizisi yeniden ekranlara geliyor. Yeniden başlayacak olan yapım bir mini dizi olarak hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. En merak edilen ise Michael’ın nasıl hayatta olduğu geride kaldığında yaşama tutunup yeniden hapishaneye atıldı ve bu seferde abisi onu kurtarmak için hapishaneye giriyor. (olası senaryo henüz bilgiler, oyuncu kadrosu…kesinleşmedi)

Prison Break Sequel

van helsing

Filmleriyle tanıdığımız efsane avcı dizi olarak karşımıza çıkıyor. Van helsing konusu filmi ile doğru orantılı olarak ilerleyecek ancak temel bilgiler kullanılacağını biliyoruz yani farklı bir avcı ile karşılaşabiliriz.

Van_Helsing1802s

Frequency 

The CW ekranlarında yer alacak olan yapım aynı ismi taşıyan filminden kısmen uyarlanmıştır. Oldukça sıra dışı bir konuya sahip ve kaliteli bir oyuncu kadrosundan oluşuyor.

frequency dizi 2016

Westworld

HBO yapımı olarak ekranlara gelen dizi zengin insanlar için hazırlanmış bir dünyayı anlatıyor. Gelecekte bilimin ilerlemesiyle gerçeğe çok yakın ancak robot insanlar üretilmeye başlanıyor. Üretilen bu insanlar vahşi batıya uyarlanarak zenginlerin zaman geçirebileceği bir kovboy dünyası yaratılıyor.

westworld

Lethal Weapon

Bir dönemin efsanevi dedektiflik filminden uyarlanarak hazırlanmış olan yapım yabancı dizi önerileri 2016 listemizin başında yer alıyor. Drama ve aksiyonun oldukça başarılı işlendiği yapım aynı zamanda yüzleri güldüren eğlenceli bir dizi olarak karşımıza çıktı.

lethal-weapon

Stranger Things

Netflix yapımı olarak karşımıza çıkan dizi 2016 yılının enleri arasında bulunuyor. İşlenen başarılı bilim kurgunun yanı sıra drama yönüyle dikkat çekmektedir. Özellikle 80’li yılları yaşayanların farklı duygular yaşayarak izleceği başarılı bir yapımdır.

stranger-things

Son zamanlarda başlayan ve yeni yılda başlayacak önemli diziler yer almaktadır. Birçok yapım incelemelerimizin ardından listeye eklenmektedir. Yani 2016 yılında kaçırmamanız gereken tüm dizilere erişebilirsiniz. Eğer aradığınız diziyi listemizde bulamadıysanız Yabancı diziler 2017 kategorisini inceleyebilirsiniz.

Arama Terimleri: en çok önerilen yabancı diziler, en iyi yeni diziler, yabancı diziler romantik
cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorum Yap

Yapına Yorumlar (39)

  1. WESTWORLD izlemeyen bin pişman

  2. The last ship muhteşem.Tavsiye ederim

  3. şu büyülü müyülü filmlere bilim kurgu demekten vazgeçmediniz.

  4. outlender harika the 100 de çok iyi diziler şiddetle tavsiye ederim.