İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi Haberleri
  3. Marco Polo 3. Sezon Ne Zaman Başlıyor

Marco Polo 3. Sezon Ne Zaman Başlıyor

Marco Polo 3. Sezon Ne Zaman Başlıyor

Marco Polo tarih, savaş, drama kategorisinde geçtiğimiz yıl büyük başarıyla Netflix’de yer almıştı. Uzun bir aranın ardından 2016 yılının ortasında 2. sezonu izleme fırsatımız oldu. Sezon finalinin hemen ardından ise akıllara 3. sezon olacak mı soruları geldi.

Netflix genellikle erken sezon onayları veren bir yayıncı değil izleyicilerin talep ve ilgilerine göre yapımcılara sipariş vererek dizilerine devam ediyor ve şuana kadar herhangi bir onay açıklaması yapılmadı. İptal edildiğine dairde herhangi bir haber gelmezken geleceği henüz belirsiz.

Bize göre ise muhtemel bir onay alacaktır en kötü ihtimalle final olarak bir onay gelecektir. Olası bir iptal kararı ise dizinin yüksek bir bütçeyle hazırlanmasından kaynaklanacaktır. Şuana kadar 180 milyon dolar harcanan dizinin sezonları için Netflix 90 Milyon dolar ödeme yapıyor. Eğer yapımcılar fiyatta artırmaya giderse olası bir iptal kararıyla karşılaşabiliriz.

Marco Polo 3. Sezon Ne Zaman
Şuana kadar resmi açıklamalar yapılmadı ancak siparişin ardından 8-12 ay sonra teslim ediliyor. Daredevil gibi bir dizi dahi henüz onay almamışken Marco Polo siparişi gecikecek gibi gözüküyor. Yani sipariş verilse dahi 2017 yılının sonlarından önce dizinin 3. sezonunu izleyemeyeceğiz.

Marco Polo 2. Sezon Değerlendirmesi (Spoiler!)
İlk bölümün ilk sahnesi oldukça etkileyiciydi ve muhteşem bir sezon izleyeceğiz dedik ve beklentileri yüksek tuttuk ancak çokta etkileyici olmadı. Güzel bir sezondu ama ilk sezon kadar yaratıcı olamamış diyebiliriz. Kurultay için koca bir sezon izledik onun dışında çok bir gelişme olmadı.

Asıl değerlendirmek istediğimiz sezon finalinde neler olduğu, haçlılarla iş birliği yapan Kubilay’ın abisinin güzel bir taktikle yenilmesini izledik ancak önemli olan nokta Marco Polo’nun babasını öldürerek Kubilay’ın güvenini kaybetti. Yeni doğan prensin ise başkasının çocuğu olduğu bilgisine sahip olması Marco Polo’nun zor durumda kalmasına neden olacak gibi gözüküyor. Şuana kadar bu bilgiye sahip olan herkes öldürülmüşken Polo’nun kaderi 3. sezonda belli olacak.

Yeni sezon konusu ise şüphesiz haçlılar ve moğollar arasında yaşanacak savaş olacaktır. Son sahnede Marco’nun haçlı ordusunu fark ederek Han’ı kurtarması yeniden güven kazanmasını sağlayabilir.
Marco Polo 3. sezon iptal edildi detayları haberimizden görebilirsiniz.

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorum Yap

Yapına Yorumlar (2)

  1. kalbimden vuruldum be

  2. Bu netflixden iğreniyorum. Tamam dizileri tartışılmaz ama 2.sezondan sonra dizi çıkmıyor arkadaş adamlar 2 sezon odaklı çıksa bile en az 1 yıl geçiyor. Bu da insanı bezdiriyor