Lucifer Dizisinin Konusu Lucifer Dizisinin Konusu
2016 Ocak sonu izleyicilerin karşısına çıkan Lucifer dizisinin konusu hakkında göz atmak gerekirse, dizi emekliye ayrılan bir melek üzerine kurgulanıyor. Lucifer, şeytanın isimlerinden bir... Lucifer Dizisinin Konusu

2016 Ocak sonu izleyicilerin karşısına çıkan Lucifer dizisinin konusu hakkında göz atmak gerekirse, dizi emekliye ayrılan bir melek üzerine kurgulanıyor. Lucifer, şeytanın isimlerinden bir tanesi olarak bilinir. Hükümdar olan Lucifer, mutsuzluktan ve monoton bir yaşantıdan sıkıldığı için istifa ediyor. Ardından da hükümdarlığını terk ederek Los Angeles’ a yerleşiyor. Bu şehirde yardımcısı olan Mazikeen ile birlikte yeni bir başlangıç yapıyor. Kurduğu bu düzen ile Lucifer, oldukça eğlendiği ve gününü gün ettiği bir hayat sürmeye başlıyor. Yeni yaşantısının üzerinden bir kaç yıl geçtikten sonra, hayatını değiştiren o günü yaşıyor. İşte bu noktadan sonra Lucifer kendisini olayların içerisinde buluyor. Yaşanan olaydan sonra Los Angeles Polis Departmanı’ nda görev yapan Dedektif Chole Decker ile yolları kesişiyor. Bu karşılaşma sonrasında da, aslında doğal yapısına hiç uymayacak şekilde Dedektif Chole’ ye yardım ediyor. Bu durum ise birçok sürprizin başlangıcı oluyor.

Lucifer Dizisinin Oyuncuları
Karakterleri canlandıran lucifer dizisinin oyuncuları ve karakterleri ile ilgili de kısa bilgiler vermekte fayda var. Bu dizide Lucifer’ i canlandıran kişi Tom Ellis oluyor. Lucifer, yakışıklı ve kadın avcısı olan bir karakter. Ayrıca insanların içlerindeki gizli arzuları da dışarıya çıkartmayı başaran bir yapıya sahip. Lauren German, Dedektif Chole’ yi canlandıran kişi olarak izleyenlerin karşısına çıkıyor. Gece hayatını geride bırakarak polisliğe adım atan bir karakteri canlandırıyor. Mazikeen içinse Lesley-Ann Brandit seçiliyor. Lucifer Cehennem’ i terk ettiğinde onunla birlikte dünyaya gelen barmen olarak çalışıyor ve Lucifer’ in güvendiği bir dostu olarak bulunuyor. Dr. Linda Martin’ i canlandıran kişi ise Rachael Harris oluyor. Yaşanan bir vaka aracılığıyla Lucifer ve Chloe ile t Dr. sonrasında da irtibatı kesmiyor. Amenadiel karakteri için de D. B. Woodside oynuyor. Bu karakter aslında Lucifer’ in hiç anlaşamadığı melek kardeşi rolüyle izleyenlerin karşısına çıkıyor. Cinayet Büro Amirliği’ nde Chloe’ nin birlikte çalıştığı Dan Espinoza adındaki eski eşini canlandıran kişi ise Kevin Alejandro oluyor.

Lucifer Dizisinin Türü
Lucifer, polisiye konusunda genelde tahmin edilebilir şekilde ilerleyen bir dizi olarak devam ediyor. Ancak ana konusu itibariyle bir takım detaylara yer verildiğinde ya da dikkat edildiğinde oldukça iyi sonuçlar elde edilen bir yapım olarak ortaya çıkıyor. Genel olarak eğlendirici ve hoş vakit geçirmek isteyenler için izlenecek bir dizi.

Lucifer Dizisi Kaç dakika
Pek çok kişinin keyifli vakit geçirmek için izleyeceği Lucifer, seyircisini ortalama olarak 45 dakikalık bir yolculuğa çıkartıyor.

Lucifer nereden izlenir
Lucifer Dizisini izlemek için https://altyazilidizi.co/dizi/lucifer/

Yorum bulunamadi.

Diger kullanicilara fikir vermek icin ilk yorumu sen yap.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.