1. Ana Sayfa
  2. Dizi Haberleri
  3. İptal Edilen Yabancı Diziler

İptal Edilen Yabancı Diziler

İptal Edilen Yabancı Diziler

İptal edilmiş en iyi Diziler, birçok yapım ne kadar başarılı olsa da beklentilerin altında kalması veya güçlü rakiplerin olduğu dönemlerde ekranlara gelerek reyting oranlarının beklenenin altında kalması ne yazık ki iptal edilmelerine neden oldu. Merakla takip ettiğimiz Amerikan yapımlarının en kötü yönü iptal edilmeleri çünkü iptal edilmiş yapımların ne yazık ki finali çekilmiyor veya olması gereken final yapılmayarak çekilmiş son bölümü veriliyor. Hatta birçoğunda yeni sezonu beklerken iptal edildikleri haberini alabiliyoruz.

İşte iptal edilmiş o diziler

Deadwood

HBO ekranlarında karşımıza çıkan yapım 4 sezon olarak hazırlanmaya başlamış olsa da iptal edilmekten kaçamadı. Daha önce 2 kezde filmi çekilen yapımın dizi olacağı haberi birçok kişiyi sevindirmişti ancak bu heyecan ne yazık ki yarım kaldı.
iptal edilen en iyi diziler

Ringer

The CW ekranlarında karşımıza çıkan yapım mark Sarah Michelle Gellar’ın büyük dönüşü olarak umutlarla hazırlanmış oyuncu kadrosunda ciddi oldukça başarılı oyunculara yer verilmiş olsa da ilk sezonun ardından iptal edilmekten kaçamadı.
Ringer iptal edildi

V

ABC Family ekranlarında karşımıza çıkan yapım yine büyük umutlarla hazırlanmış anck ikinci sezonun başlamasının hemen ardından iptal edilmesiyle büyük şaşkınlık yaratmıştı 1980’li dönemlerin en iyi dizileri arasında yer alan V ‘nin modern hali olarak hazırlanmıştı.
V iptal edildi

Ghost Whisperer
CBS’nin popüler dizileri arasında yer alan 2005-2010 tarihleri arasında 5 sezon izlediğimiz ancak finalini göremeden iptal edilen yapım büyük bir tepki toplamıştı. Beş yıl boyunca takip edip belirli bir son izleyememek birçok kişinin tepki göstermesine neden olurken son sezonun takipçi sayısının düşmesinden kaynaklı olarak iptal kervanına katıldığı açıklandı.
Ghost Whisperer

Heroes

Kahramanlar tabi ki en sevilen diziler arasında yer aldığı halde zamanından önce iptal edilen yapılan önemli dizilerin başında yer alıyor. Ülkemizde dahil dünya genelinde Amerikan dizileri yakından tanımamıza yardımcı olan yapım ilk sezonlarıyla milyonlarca insana ulaşmayı başarmıştı ancak 4. sezonda büyük bir kitleyi kaybetmesi dizinin iptal edilmesine yol açarken geçici bir final izledik ve dizi severlerin geri dönmesini en çok istediği yapımlardan bir tanesiydi ve bu çağrıyı dikkate alan yapımcılar 2015 yılında yeni bir heroes reborn yapımı ile karşımıza çıktı.
Heroes iptal edildi

Fringe

En iyi bilim kurgu dizileri arasında yer alan yapım diğerlerine göre biraz daha şanslıydı iptal edilme kararı erken açıklanarak gerçekte olmasa final olarak sunulabilecek bir son hazırlamasına izin verilmiş olsa da zamanından önce bitirilen diziler arasında yer aldı.

Fringe-Joshua Jackson
Fringe-Joshua Jackson

Wicked City

2015 yılında başlayıp en kısa sürede iptal edilen diziler arasında yer alan yapım sadece 3 Bölüm ekranlarda kalarak sezonu dahi tamamlamayı başaramadı. ABC adına bu bir rekordu en kısa sürede iptal edilen dizilerden biri olma unvanına sahip oldu.

wicket city konusu
ABC ekranlarının yeni dizisi wicket city

Beauty and the Beast

The CW dizileri arasında yer alan yapım 4. sezonunda iptal edilerek takipçilerini üzdü. Diziye son sezon şansı veya final hakkı tanınmazken sadece iptal edildi kararı birçok kişiyi üzdü.
beauty and the beast iptal edildi

Mr. Robinson

NBC ekranlarının yeni komedi dizisi olarak açıklanmış ve 2015-2016 sezonları için umutla hazırlanmış olan yapımda 14 bölüm yer alırken sadece 9 bölüm ekranlarda kalmayı başardı ve düşük reyting oranından dolayı iptal edildi.
Mr. Robinson

Banshee

Başarılı bir yapım olmasına rağmen neden iptal edildiği hala büyük bir merak konusu olan yapım şanslı diziler arasında yer alıyor. Ne kadar iptal edilmiş olsa da 4. sezon final olarak iptal kararı verildi ve son sezonu final olarak hazırlanmasına takipçilerine bir son izletebilecek.
Banshee

Continuum

Yine şanslı yapımlar arasında yer aldığını söylemek mümkün ne kadar iptal edilmiş olsa da 4. sezon başlamadan önce karar verilmişti ve son sezon olarak ekranlarda yer alacağı açıklanan yapımda hala bir final izlemek mümkün özellikle ilk sezonlarında sıra dışı kurgusu ile dikkat çeken yapımda iyi bir final olabilirken dizi 9 Ekim 2015’de bitirildi.
Continuum

Da Vinci’s Demons

Zorunlu final yapan diziler arasında yerini alan Da Vinci 3. sezon iptal kararı erken verildi ve final sezonu hazırlanmasına izin verilirken planlanandan erken bitti. Dünya genelinde büyük bir başarı elde etmişken yapım maliyetleri karşılayacak oranda ilgi görmemesi iptal edilmesini daha kolay hale getirdi.
Da Vinci's Demons

Dominion

Melekler ve insanlık arasında geçen savaşı izlediğimiz 2014 yapımı dizi ilginç senaryosu ile dikkat çekmiş ve tkipçi edinmeyi başarmıştı ancak beklentilerin altında kalarak konusunun kısıtlı kalmasıyla iptal edilen diziler arasına girmekten kaçamadı. 2. sezon ile iptal edilen yapımın 13 bölümünün dahi yayınlanmasına izin verilmeden 10. bölümde iptal kervanına katıldı.
dominion iptal edildi
Hemlock Grove

Netflix’in vampir dizileri arasında yer verdiği kurt adam ve sıra dışı varlıklarında yer aldığı yapım zorunlu final yapanlar arasında yerini alırken 3. sezonda dizi sona erdi. Beklenenden erken bitirilerek final yapması saçma bir sonun hazırlanmasına öncülük ettiğinin altını çizelim.
Hemlock Grove

Forever

İptal edilmesiyle büyük bir tepkiye neden olan yapım büyük sıra dışı bir olay hikayesine ve başarılı oyuncu kadrosuna rağmen güçlü rakipleri karşısında reyting kurbanı oldu. En azından iyi bir final sezonunu hak eden yapım tartışmasız en çok geri dönmesi istenilen diziler arasında yer alıyor.
forever-dizi-afisi

The Whispers

Başladı beğenildi iptal edildi ? 2015 yılında başlayan ve en iyi puanları alan yapımlar arasındyken sürpriz bir şekilde iptal edildi. Bilim kurgu dizileri arasında yer alan dizi iyi bir senaryo ve oyuncu kadrosuna sahip olduğu halde hedeflenilen kitleye hitap edemediği için iptal edildi.
the-whispers 2 . sezon iptal edildi

Two and a Half Men

11 sezonluk geçmiş hiçe sayıldı. Komedi dizileri arasında yakından tanıdığımız yapım iptal edilmiş olsa da yine şanslı iptaller arasında yer alarak dizinin 12 sezonun son sezon olarak iptal edilmesi hızlandırılmış, beklenmedik bir final yapmasını sağladı.
Two and a Half Men

Hannibal

Hiç kimse bu kararı beklemiyordu, başarılı dizilerinde başında gelen yapım acımasız bir şekilde iptal edildi. Final yapma hakkı dahi verilmeksizin sonlandırılan yapım geri dönmesi istenilen dizilerin başında gelirken farklı kanallarla görüşmeler yapılmayacağı açıklandı.
hannibal iptal edildi

Constantine

Filmi ile tanıdığımız constantine yapımının dizi haline gelmesi herkesi meraklandırmış ve büyük bir ilgi görmesine neden olmuştu. Doğaüstü olayların ele alındığı ve farklı konularında dahil edildiği yapım senaryo olarak başarılıydı görsel efektlerde kendinide geliştirmeye başladı derken iptal edilmesi üzücü olurken farklı kanallarla anlaşamaması da tarihte yerini almasına neden oldu.
constantine

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorumlar (5)

Yapılan Yorumlar (5)

  1. Dominion devam ediyor !!
    Fringe üzüldüm efsane bir dizi, izlemeyen varsa baslasin..

  2. Flash forward? Kyle Xy, haven, legen of seeker, Camelot, Chuck(bi nevi),

    • ne yazıkki tamamına yer verme şansımız olmadı gözden kaçırdıklarımızı eklediğiniz için teşekkürler

  3. davincis demons nasıl iptal olur bu dizi belki davinciyle ilgili efsane olucaktı ama çok yazık! o kadar sarmıştı beni hakbuki…