1. Ana Sayfa
  2. Dizi Haberleri
  3. Game of Thrones’un Sızan 7. Sezon Senaryosu

Game of Thrones’un Sızan 7. Sezon Senaryosu

Game of Thrones’un Sızan 7. Sezon Senaryosu

Game of Thrones tartışmasız sızıntılardan en fazla etkilenen dizi olmuştur. Geçtiğimiz yıllarda bölümlerin ve senaryosunun sızmasıyla büyük hüsran yaşayan dizide bir türlü önlem alınamıyor. Geçtiğimiz hafta çekimlerde bir sahnenin amatör bir kameraya yansımasıyla gündeme gelen Game of thrones bu seferde senaryosunun sızmasıyla gündeme geldi.

Geçtiğimiz sezon reddit üzerinde 6 sezon’un önemli hikayelerini önceden açıklayan Free Folk bu seferde dizinin 7. Sezon senaryosunu paylaşarak yeniden gündeme geldi. Nathalie Emmanuel twitter üzerinden yaptığı açıklamayla bu olayın keyif kaçırıcı olduğunu belirterek paylaşılan bilgileri doğrulamış oldu. Kullanıcının ise kim oldu bilinmiyor. Eğer spoiler yemek istemiyorsanız haberi burada okumaya son verin!

Spoiler İçerir!

Game of thrones reddit’te paylaşılan 7. Sezon hikayesinden satır başları şu şekilde;

Ak gezenler duvara yürüyor. Brann ak gezenlerden önce duvara ulaşarak yeni Lord kumandan Dolorous Edd ile tanışıyor. Bolton savaşından sonra alınan kararlarda Sansa ve jon anlaşmazlıklar yaşıyor. Diğer taraftan khaleesi Dragonstone’a ulaşıyor ve orduları buraya konuşlanıyor. Ejderhaları olan Khaleesi’nin geldiğini öğrenen Jon ve Davos Dragonstone’a giderek ak gezenleri yok eden tek silah ejderha camı istemek için Khaleesiyle konuşmaya gidiyor. Sam, Gilly ve çocuğu Oldtown ayrılarak kış tepesine gitmeye karar veriyor. Bran ve Arya kış tepesine ulaşıyor.

Genel sezon temasında Jon cersei dahil tüm lordlara ak gezenlerin geldiğini ve onlarla savaşmak için birlik olmaları gerektiğini anlatmakla geçiyor. Ayrıca ak gezenlere karşı kullanılabilecek tek silahın ejder camı olduğunu ve onlara yardım edebilecek tek kişinin Khaleesi olduğunu anlatıyor.

Açıklanan senaryo oldukça uzundu belli noktaları derledik merak ettiğiniz karakter ve olayları yorum olarak sorabilirsiniz. Çevirisini yaparak paylaşırız.

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorumlar (2)

Yapılan Yorumlar (2)

  1. Bran arya ve jon buluşması oluyormu?