Game of Thrones 7. Sezon 2. Bölüm Türkçe Altyazılı Game of Thrones 7. Sezon 2. Bölüm Türkçe Altyazılı
Büyük gün geldi! Uzun zamandır beklediğimiz Game of thrones yeni sezonu Türkiye göre 17’sinde yayınlandı. Uzun bir aranın ardından ekranlara geri dönen yapım milyonlarca... Game of Thrones 7. Sezon 2. Bölüm Türkçe Altyazılı

Büyük gün geldi! Uzun zamandır beklediğimiz Game of thrones yeni sezonu Türkiye göre 17’sinde yayınlandı. Uzun bir aranın ardından ekranlara geri dönen yapım milyonlarca insan tarafından büyük bir ilgiyle bekleniyordu ve bu bekleyişe değen bir giriş yaparak ekranlara geldi. Yedinci sezon birinci bölüm İMDB üzerinde 9.2 puan alırken diğer bölümlerine oranla puanı düşük kalsa da birçok yapımın genel puanını alt etmeyi başardı. ilk bölüm hakkında yazmadan önce meraklıları için 7. sezon 2. bölüm fragmanı ve bölüm bilgilerini paylaşalım; Game of Thrones 7. Sezon 2. Bölüm ismi “Stormborn” olacak yani bölümün ana konusunda Daenerys Targaryen işlenecek, Khaalesi beklenmedik bir ziyaretçi alacak, bu ziyaret demir tahtın geri alınması için kritik bir görüşme olacak, diğer tarafta Jon snow isyanla yüzleşecek ve kuzeyin kontrolünü sağlamaya çalışacak, Tyrion Lannister ise Westeros’un fethi için planlar yapmaya devam edecek.

Game of Thrones 7. Sezon 2. Bölüm Fragmanı

Bölüm internet yasaklarından dolayı dizimag, altyazilidizi, dizinow, dizihit, dizi720p, dizibox, dizipub gibi birçok siteden kaldırılmıştır.

Game of Thrones 7. sezon 1. bölüm incelemesi

Bölümün ilk sahnesi ne oluyor ihtişamlı bir giriş bekliyorduk derken “Frey ailesi için kış geldi!” geçtiğimiz sezon sonunda Arya frey liderini öldürmüştü tabi bunu net hatırlamak uzun bir aradan sonra zordu ve ilk sahnede afalladık ancak Bir kurdu hayatta bırakırsanız.. Kuzulara asla huzur vermez! Ak gezenler geliyor, o kadar uzun sezon arası oldu ki Bran duvarın arkasında mıydı nasıl gitti, neden ve ne zaman gitti kısımlarını sorgulamadan edemiyoruz. Görevi gereği duvarın ardına geçmişti tabi nasıl olmuştu tam emin değiliz Hodor’un ak gezenleri engellemesiyle son anda kurtulmuş ve gece nöbetine doğru ilerlemişti. Duvara ulaşmayı başardı ancak ak gezenlerde duvara geliyor ve savaş kaçınılmaz. Sansa hanım ne yapıyorsunuz? Jon snow savaşta Ramsay’in yanında yer alan hanedanlıkların ailelerine merhamet ederek onlara destek olmayı teklif etse de Sansa politik bir şekilde karşı çıktı. Savaş şartlarında bu adil bir teklif değildi kısmen Sansa haklı olsa da diğer hanedanlıkların yanında abisine politika yapması kuzeyin kralı olmasında itibar kaybettirici olabilir. Fikir ayrılıklarının yaşanması, Petyr’in oyunları ve sahtekarlıkları yakın zamanda Jon ve Sansa’yı karşı karşıya getirecek bir duruma düşürebilir. Cersei hiç olmadığı kadar hırslı, geçen sezon başına gelenler ve otoritesini kaybetmesinin ardından akıllıca planlarla tekrar güç kazanmıştı. Şimdi ise 7 krallığa yeniden diz çöktürmek istiyor. Hainler bir araya gelerek ittifak oluştururken krallığın 4 bir tarafında savaş ve düşmanlık baş gösteriyor ancak gerçek düşman kuzeyden geliyor. Bir yabaniyle babasının yanına dönen Samwell, sürgüne yollanmıştı. Bilge insanları barındıran hanedanlıkta kendini geliştireceğini düşünse de tüm pis işleri yapan bir adam haline geldi. Ustaların erişebildiği kapalı kapıların ardındaki kitaplara olan tutkusu onu bir hırsıza dönüştürse de bilginin kaynağında ak gezenlere dair neler olduğunu öğrenme konsun da kararlı. Daenerys Targaryen, sonunda 7 krallık topraklarına ulaştı. Dragonstone’a gelen Khaalesi savaş planlarını burada yapacak gibi gözüküyor. Adanın bir başka özelliği ise ejderha camı ile dolu olması, Samwell bu bilgiyi Jon ulaştırdığında Daenerys ile ilk defa yan yana gelecek ve ak gezenlere karşı ittifak olacaklardır.

Yorum bulunamadi.

Diger kullanicilara fikir vermek icin ilk yorumu sen yap.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.