İlginizi Çekebilir!
 1. Ana Sayfa
 2. Dizi Haberleri
 3. En İyi Yabancı Vampir Dizileri

En İyi Yabancı Vampir Dizileri

En İyi Yabancı Vampir Dizileri

İzleye bileceğiniz en iyi yabancı vampir dizileri’ni sizler için toparladık, yıllar boyunca en çok izlenen ve sevilen vampir dizileri özellikle son yıllarda daha popüler olmaya başladılar. Geçmişten günümüze birçok yapım olmasına rağmen öne çıkanlar son yapımlar oldu bunun sebebi ise daha kaliteli çekimler olmasından kaynaklandığını düşünüyorum.

Sektörün gelişmesi ve rekabet oranın fazla olmasından dolayı en iyi yabancı vampir dizileri son zamanlarda çıkanlar veya hala devam edenler olmaya başardı. Dizileri sıraladığımızda ;

Lost Girl (2010-2013)

Lost Girl

Lost Girl, doğaüstü baştan çıkarıcı hayatları konu alıyor. ‘Bo’ aslında bir ‘Succubus’ yani ölümlülerin seksüel enerjilerinden beslenen bayan bir iblistir. Bo sıradan bir kız gibi insan ailesinin yanında büyüdü ve normal bir kız olduğuna inanıyordu ta ki erkek arkadaşı ile ilk seksüel faaliyetinde bütün enerjisini emene kadar. Şimdi tek başına yollarda ve korkuyor. Sonraları kendisinin bir ‘Fae’, milenyum yıllarına kadar sırlarını başarı ile korumuş efsanevi yaratık grubu, olduğunu keşfeder. Yanlız olmadığını öğrendiğinde dehşete düşer, ‘Fae’ ve insan arasında orta yolda gitmeye karar verir ve geçmişini nereden, nasıl geldiğini öğrenmeyi kendine görev olarak sayar, bu görevin ilk aşaması ise biyolojik annesini bulmaktır.

Demons (2009)

İngiliz yapımı, altı bölümden oluşan başarılı bir mini dizi. Van Helsing hikayesinden uyarlanılarak yapılmış başarılı bir dizidir. Vampirlerin, zombilerin ve kurt adamların yer aldığı fantastik bir dizidir.

Demons

Moonlight (2007)

CBS Ekranlarında 16 bölüm ile ekranlara gelerek yayın yılında başarı elde etmiş diziler arasındadır. Vampirlerin yanı sıra Meleklerinde konu alınarak fantastik kurgu uygulanmıştır.

moonlight

Sanctuary (2007 – 2011)

İlk sezonu bir internet kanalında yer almıştı başarı elde etmesinin ardından SyFy ile yayın hayatına devam eden dizi sıra dışı araştırmalar yapan Dr Helen Magnus hayatını anlatıyor.

Sanctuary

Dark Shadows (1966 – 1971)

Yapılmış en eski fantastik dizidir. Paralel bir evrende geçen konusu doğaüstü varlıkları konu alıyor özellikle vampirlerin ön plana çıktı hayal ürünü bir dünyayı anlatıyor.

Dark Shadows

The Vampire Diaries (2009 – )

The Vampire Diaries (Vampir Günlükleri) L. J. Smith.’in aynı isimli kitap serisinden, “Dawson’s Creek dizisinin de yazarlarından olan Kevin Williamson ve gösterimden kaldırılan Kyle XY dizisinin yazarlarından olan Julie Plec tarafından uyarlanan televizyon dizisidir. Projenin uygulayıcı yapımcıları ise The CW’nin bir diğer dizisi Gossip Girl’ün de uygulayıcı yapımcılarından Leslie Morgenstein ve Boby Levy’dir. Dizinin pilot bölümünü daha önce True Blood, Dexter, Veronica Mars, Cold Case gibi dizilerde de yönetmenlik yapmış olan Marcos Siega çekmiştir”. Dizinin ilk bölümü 10 Eylül, 2009 [ tarihinde, ikinci sezonun son bölümü de 12 Mayıs, 2011 tarihinde Th CW Television Network kanalında yayınlanmıştır.

The Vampire Diaries

True Blood (2008 – 2013)

Fantastik alanda dizi severlerin kesinlikle izlemiş olması gereken diziler arasında ilk sıralarda bulunan True Blood hayal gücünüzde bulunan tüm yaratıkları konu almıştır. Vampir, kurt adam, peri, şekil değiştiren ve birçok türde yaratığa dizide yer verilmiştir. Eğer fantastik dizileri seviyorsanız mutlaka izlemeniz gereken dizi seyircilerden de yüksek bir puan alarak başarısını kanıtlamıştır.

True Blood

Being Human UK (2009 – 2013)

Being Human dizi konusu ile vampir dizileri arasında yerini almayı başardı. Tabi dizide sadece vampiler yok kurt adam ve bir hayalet’de başrol olarak yerini alıyor. Bilim kurgu ve fantastik diziler arasında yerini almış olan Being human oldukça sevilen bir dizidir. yönetmenliğini Jeremy Carver ve Anna Fricke üstlendiği Being Human (2011-2014) yılında ekranlarda yerini aldı.

being human

Buffy and Angel (1997 – 2003)

Angel, başarılı bir ABD yapımı olan Buffy the Vampire Slayer televizyon dizisinin çok başarılı bir yan karakteri. Angel’ın Buffy’den daha karanlık bir yanı vardır. Yayınlandığı dönemde Amerika’da benzer dizilere göre daha iyi reyting (Nielsen Ratings) almıştır. Dizi, Buffy’nin yaratıcısı olan Joss Whedon ile David Greenwalt ortak yapımıdır ve ilk kez 1999 Ekim’inde yayınlanmıştır. Bu dizi de Buffy gibi Whedon’ın yapım şirketi olan Mutant Enemy tarafından yapılmıştır.

Buffy and Angel

Penny Dreadful (2014- )

Showtime’ın hazırlamış olduğu yapım en iyiler listesinde zirvede yer alırken yaratıcısının John Logan olmasıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Bir medium olarak tanınan Vanessa londra’da yaşanan doğaüstü olayların üstüne gitmesiyle vampilerin gerçekliğiyle yüzlemek zorunda kalır.
Penny Dreadful

The Originals

Binlerce yıldır dünyada yaşayan ve gücü elinde tutan bir vampir ailesi anlatılmaktadır. Orjinal aile üyelerinin yanı sıra yeni vampirlerin ortaya çıkarak gücü elde etmeye çalışmalarıyla büyük bir kaos ve savaş başlayacaktır.
vampir dizileri

From Dusk Till Dawn

Vampir konseptinde hazırlanmış en ilginç yapımlardan bir tanesi olarak kayıtlara geçen yapım texas’ın çorak topraklarında geçmektedir. Kovboylar ve vampirlerin birbirleriyle olan mücadelesinde insanlardan beslenerek onları öldüren vampirler diğer tarafta ise vampirlerle mücadele eden bir polis şefi ne kadar kanıtlayamasa da varlıklarına inanarak peşlerine düşecektir.

From Dusk Till Dawn

Hemlock Grove

Netflix dizileri arasında yer alan kurt adam vampir dizisi oldukça dikkat çeken ilginç yapımlar arasında yerini alırken finali ile izleyicilerini üzmüştü. Hala izlenebilecekler listesinde yer aldığını düşündüğümüz dizi güçlü ve köklü bir aileyi anlatmaktadır.
hemlock grove netflix orjinal dizisi

The Strain

Vampri, zombi aralığında kararsız kaldığımız yapımın ana teması dünyada gizli bir şekilde yaşayan drakula’yı anlatırken yeniden ortaya çıkarak vampir hastalığını insanlara bulaştırmasıyla büyük bir salgın ve kaos yaşanmaya başlayacaktır.
The Strain

En iyi yabancı vampir dizileri arasında yılların eskitemediği başarılı yapımlar mevcut özellikle eski birçok yapım popüler olmasına rağmen ve zamanında yüksek reytingler toplamış olsa da günümüzde arka planda kalıyorlar izleyicilerin onlarada şans vermesini tavsiye ediyorum…

Arama Terimleri: türkçe dublaj vampir dizileri, tayvan dizılerı, vampir dizileri

Yorumlar (16)

Yapılan Yorumlar (16)

 1. the vapire diares terbiyesiz diye duydum doğru mu

 2. EN KRALI VAMPİRE DAİRESSS ANAMM

 3. 1-The vampire diares 2-The originals 3-Moonligh (1 sezon olması çok üzücü) 4-True blood

 4. True Blood ve The Originals ‘ ki 4 sezonda bitecek olması üzüyor gercekten iyi bir dizi :(. ( the vampire diares 4 sezon dan sonrası onunda sıkıcı ama gideri var)

  • yanlız 8 sezon da the orıgınals da yer almaktadır yanı ıkı fılm bır olmus the orıgınals vs daımen ıle stefan

 5. the orıgınals tabikide once the vampire diaries izleyin ondan sonra the originals ı izleyin bide teen wollf var onuda tavsiye ederim

 6. The Vampire Diares başta bunu izlemenizi önerim çok güzel kurgu ve oyunculuk sergiliyorlar

 7. en iiler true blood,the vampire dairs ve the orginals gerisi bos tur simdi yeni bir tane yabancıya baslocam ims guzeldi ismi Hemlock Grove the orgınalsa benziyor

 8. The wampire diares ilk izleyip ondan sonra the orginals geçerseniz çok iyi anlarsınız bencede bu ikisi kurgularıyla güzel ikisininde sezon finali geldiğine üzüldüm bekliyoruz yeni sezonları

 9. Burda en ama en iyi dizi bence vampire diaries ve orginals izlemenizi tavsiye ediyorum

  • vampire diaries ve orginals dizileri arasında ne fark ver önce hangisini izlemeliyiz

   • ilk önce the vampire diaries izle çünkü the originals, the vampire diaries’ın 4.sezon 20.bölümünden doğuyo nerdeyse. tvd izlemeden to’ı tam anlayamayabilirsin

 10. aslında bazılarını izliyicem ama kesinlikle TRUE BLOOD u öneriyorum. müthiş bir film kısa da bitmiyor fantastik sevenler için mükemmel. geçen sene televizyona çıkmıştı. yani kıssaca MÜTHİŞ!..

 11. teen wolf tavsiye ederim

 12. Bence en iyi vampir dizisi ‘The Vampire Diares’ olup onun spin-off’u olan ‘The Originals’dır.