1. Ana Sayfa
  2. Dizi Haberleri
  3. En iyi Yabancı Tarih Dizileri

En iyi Yabancı Tarih Dizileri

En iyi Yabancı Tarih Dizileri

İzlemenizi önerdiğimiz en güzel savaş ve tarih dizileri listede yer almaktadır. Seçtiğimiz dizilerin hepsi alanında başarı yakalamış yapımlardır.

1- Vikings

Vikinglerin doğuşu ve tarihinin diziye uyarlamasıdır. Dünyayı keşfederek nasıl fetih ettikleri ve kültürlerini taşıdıkları konu alınmaktadır.

savaş dizileri

2- Spartacus

Kan, Kum ve savaş alanında en başarılı yapımlar arasında gösterilen spartacus savaş ve tarih alanında izleyebileceğiniz en güzel dizilerden bir tanesi roma döneminde yaşamış olan ünlü bir gladyatörün hayatı anlatılmaktadır.

Spartacus

3- Rome

2005 yılında gösterime girmiş ve ciddi bir başarı elde etmiş olan yapım 2 sezon sürmüştür. Rome ve gladyatör dönemleri anlatılmaktadır. Spartacus’e benzer bir dizi olarak aynı derecede başarı elde etmiştir. Sezar dönemi anlatılmaktadır.

TARİH dizileri

4- Sons of Liberty

Amerika tarihini değiştiren bir grup adamın hikayesi anlatılmaktadır. İngilizlere karşı gerçekleştirilen ayaklanmada Amerikan halkına yol göstererek savaşta büyük katkılar sağlamış bu adamlar dünya tarihini değişmiştir.

sons of liberty

5- Banished

Jimmy McGovern yönetmenliğinde İngiliz tarihi anlatılmaktır, İngiltere’nin Avusturya’yı keşfederek sömürge kolonisi oluşturduğu 1788 yıllarında bölgeye çalışmaları için günümüz Avrupa’sının suçlularını ve mahkumlarını sürgün ederek bölgede köle olarak insanları çalıştırmaya başlamışlardı.

tarihi savaş

6- The Secret River

İngilizler, 1800’lü yılların başında Avustralya kıtasının kuzeyine askerler ve insanlar göndermeye başlaması ile bölgeyi sömürge haline getirmeye başlayacaktır. Bu bölgeye çalıştırılmak için gönderilen insanların büyük bir kısmı ise İngiltere ve Avrupalı mahkumlardan oluşmaktadır.

the secret river

7- into the west

19. yüzyılda Amerika, Uçsuz bucaksız arazilerin bulunduğu yeni bir kıta, yeni bir dünya keşfedilmiştir. Bir tarafta büyük hayallerle Amerika’ya göç etmiş avrupalılar ve köleler diğer tarafta ise eski kıta sakinleri, bu zengin toprakların asıl sahipleri olan Kızıl dereli halkı topraklarına sonradan gelen beyaz halkın işgali ile karşılacaktır.

Into the West

8- Tut

Firavunların kendilerini tanrı ilan ettiği bir dönemde güçlü bir babanın ölmesi ve tahtan inmesi arkasında bıraktığı oğlu için oldukça zor bir hayatla karşılaşır ay “Ben Kingsley” onun doğru bir şekilde büyümesi ve büyük bir savaşması olması için yanında olup yetiştirse de firavunun güvenecek kimsesi yoktur ve karşısında güçlü bir düşman bulunmaktadır…

sasa

9- Our World War

ikinci dünya savaşında her ülkeden vatanını savunmak adına savaşa katılan insanların kısa sürede yetersiz eğitimlerinin ardından kurşunların ve bombaların yağmur gibi yağdı bir bölgede kendilerini bulmaları ve savaşa katılırken arkalarında bıraktıkları eşleri, çocukları gibi zorlu yaşam mücadelesi içinde geçen olayların konu alındığı bir yapımdır. Savaşın aslında ne kadar gereksiz ve maliyetinin yüz binlerce masum insanın canı, acıları ile ödediği bir mücadele olduğunu ortaya koyan İngiliz dram dizisidir.

ourworldwar

10- The Saboteurs

Nazi dönemlerini anlatan en modern ve emek verilmiş diziler arasındadır…İkinci dünya savaşının başlaması ile naziler gittikçe güç kaybettiğini fark ederler ve dünyada büyük riskler oluşturacak ve milyonlarca insanı öldürecek atom bombası yapma projesini hayata geçirirler, eğer başarılı olurlarsa düşmanları dahil milyonlarca insanın yaşamı büyük tehlike altında olacaktır. Bu bilgileri alan düşmanları ise nazilerin atom bombası yapmamaları için tüm riskleri alarak onları engellemeye çalışacaklardır.

KAMPEN OM TUNGTVANNET

Arama Terimleri: tarihi yabancı diziler

Yorumlar (5)

Yapılan Yorumlar (5)

  1. outlander harika

  2. The borgias ve outlander ikiside çok güzel tarihi diziler bence tavsiye ederim

  3. Unsere mutter unsere väter siddetle oneririm guzel yapim 🙂

  4. da vinci demons – downton abbey

  5. hell on wheels te olmalıydı