1. Ana Sayfa
  2. Dizi Haberleri
  3. En iyi Yabancı Korku Dizileri

En iyi Yabancı Korku Dizileri

En iyi Yabancı Korku Dizileri

Ülkemizde izlenme oranları hızla yükselen yabancı diziler popülerliğini koruyor. Korku kategorisinde yer alan en iyi dizileri ise sizin için bir araya getirdik.

Sizin için seçtiğimiz en iyi korku diziler listesi;

The Strain

Belkide alanında en başarılı yapım niteliğinde, özellikle vampir ve zombi tarzında dizi sevenlerin izlemesi gerekiyor. Vampir alanında ise en korkunç yapım olduğunu söyleyebiliriz. Dünyada sonsuz yaşamı ile insanlar üzerinde üstünlük kurmak isteyen vampirlerin insanlığı ele geçirmek için vampir zombilere dönüştürmesi ile macera başlıyor.

Strain_109_Shot5.pct.jpeg

Z Nation

Zombi yapımlarını korkunç bulanların izlemesi gereken bir yapım 2014 yılında yayın hayatına başladı ve oldukça büyük bir ilgi görmeyi başardı. Dünyada yaşanan bir hastalık sonucu ölen insanların yeniden yaşama dönmesi büyük bir kaosa neden olacaktır.

korku dizi

American Horror Story

Sıra dışı yaratıkları ve hikayeleri sevenler için güzel korku dizisidir. Daha önce birçok filme konu olmuş olan American Horror Story yapımı izlenme oranı en yüksek yapımlar arasındadır. Büyük bir şöhrete sahip gizemli katilin geri dönmesi ile tehlike başlayacaktır.

krk dizi

In the Flesh

The walking dead sezon arasında olduğu 2013 yılında BBC sunduğu başarılı bir mini dizi, zombi sevenlerin izlemesi gereken bir yapımdır. Dünyayı tehlikeli bir hastalık sarmaya başlar tedavi ise oldukça zordur.

In The Flesh

Penny Dreadful

Drama, korku ve gerilim dizileri arasında yer alan başarılı bir yapım 2014 yılında yayına başladığı dönemlerde büyük ilgi görmesi ile 2. sezon onayını alması zor olmadı. Dünyada gizli bir örgütü ve ilginç geleneklerini anlatıyor.

Penny Dreadful

Bates Motel

Gizem, gerilim ve korkunun zirvede olduğu 2013 yapımı diziler arasında yer alıyor. Babasının ölümünün ardından annesi ile bir kasabaya yerleşerek motel açan Norman’ın kimse tarafından bilinmeyen korkunç yüzü ortaya çıkacaktır.

eniyi korku dizileri

The Walking Dead

Birçok kişinin yakından bildiği zombi dizisi korku ve gerilim alanında izleyebileceğiniz en iyisi, dünyada ortaya çıkan bir salgın sonrasında hayatta kalan insanların zombilere karşı verdikleri mücadeleyi konu almaktadır.

twd

Hannibal

Gerilim ve korku denildiğinde akıllara gelen ilk şey yamyamlardır. Sıra dışı bir hayat süren bir adamın insanları parçalaması ve organlarını kullanmasından oluşan vahşettin konu alındığı bir yapım.

yamyam

Arama Terimleri: en iyi korku dizileri 2018
cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorum Yap

Yapına Yorumlar (5)

  1. Izombie neredeyse komedi sayılacak ama zombiden bahsetmişken onu anmamak olmaz.
    hepsinden daha güzeli ve realistik sahneleriyle Hemlock Grove.

  2. Supernaturalda olmalıydı..

  3. Ash and evil dead

  4. Supernatural ????

  5. Bence Supernatural da gayet güzel bir korku dizisi.