En İyi Yabancı Fantastik Diziler En İyi Yabancı Fantastik Diziler
Sizler için seçtiğimiz en iyi Fantastik dizileri özellikle son yıllarda popüler hale gelmeye başlayan Fantastik yapım hayran kitlesini etkileyen diziler ile hazırlanmıştır. 1- Game... En İyi Yabancı Fantastik Diziler

Sizler için seçtiğimiz en iyi Fantastik dizileri özellikle son yıllarda popüler hale gelmeye başlayan Fantastik yapım hayran kitlesini etkileyen diziler ile hazırlanmıştır.

1- Game Of Thrones

Dünya’da milyonlarca izleyiciye ulaşmış olan yapım kategoride ilk sıraya almış en başarılı dizidir. George R. R. Martin’in Buz ve ateşin dansı kitabından uyarlanılarak hazırlanmış olan yapım 2011 yılında başlamıştır.

gameofthrone5.sezon8.bölüm

2- Supernatural

Doğaüstü ismiyle tanıdığımız yapım 2005 yılında başlamış ve büyük bir kitleye hitap ederek alanında başarı yakalamıştır. Genel temaya bakıldığında iki kardeşin doğaüstü canlılara karşı savaşı anlatıyor gibi gözükse de bundan çok daha fazlası bir tutkudur.

supernatural

3-Once Upon a Time

“Bir varmış bir yokmuş” Şuana kadar okuduğunuz ve duyduğunuz masalların aslında gerçek olduğunu söylesek veya bu gerçekliğin içerisine dahil olabileceğiniz bir dünyanın varlığından haberdar olsanız ? alanında tek solukta izleyeceğiniz yapımlar arasında yer alır.

once_upon_a_time

4- Lost

İsmini sık duyduğunuz hatta yabancı dizileri ülkemize tanıtmış yapımlardan bir tanesi olarak tanınan Lost 2004-2010 yıllarında arasında ekranlara gelerek dünya genelinde büyük bir başarı öyküsüne imza atmıştır. Bir uçağın gizemli bir adaya düşmesi fantastik macera başlar.

lost

5- True Blood

Hayal dünyanız yer alan veya aklınıza dahi gelmemiş yaratıkların yer aldığı alanında başarılı yapımlar arasında yer alan dizi 2008 – 2014 yılları arasında ekranlara gelerek başarıyı yakalamış yapımlar arasındadır.

True Blood

6- Grimm

Hayvanlar gibi insan türlerinin olduğunu öğrenseniz…bazı insanlarda hayvanlar gibi özelliklere sahip olsalar ve dönüşme yetenekleri olsa ? ancak bu dönüşümleri ve türleri ailenizden gelen bir yetenekle sadece grimm olanlar görebilse ve göreviniz dengeyi korumak olsa ? Alanında en başarılı yapımlar arasında yer almaktadır.

Grimm (1)

7- Agents of SHIELD

İşin içinde fantastik kahramanların en büyük yaratıcılarından Marvel var. Çizgi roman ve filmlerin ardından dizi sektöründe boy gösteren marvel’ın iddialı yapımlarından bir tanesidir. Çizgi romanlarda gördüğümüz tüm kahramanlar ve düşmanlarla karşılaşma şansınız bulunuyor.

Agents of S.h.i.e.l.d

8- Being Human

Kurt adamlar ve Vampirler dost olabilir. Hatta aynı evde yaşayabilirler. Bu tuhaf arkadaşlığa birde hayalet katılırsa ?

beinghuman2

9- Da Vinci’s Demons

Ünlü Mona Lisa tablosunun ressamı olarak tanıdığımız Da Vinci’nin sıra dışı hayatını fantastik olay dizileriyle işlenmiştir. 2013 yılında başlayan yapım 2015’de yayınlanacak 3. sezonu ile sona bulacaktır.

da-vincis-demons

10- The Tommorow People

Yarının insanları, normal bir insanların yanı sıra doğaüstü güçlere sahip kişilerde vardır. Ancak bu insanlar düzeni bozduğu düşüncesiyle gizli bir kurum tarafından avlanılmaktadır.

The Tommorow People

11- Merlin

Sihir dünyasının gelmiş geçmiş en yetenekli büyücüsü Merlin’in yaşamının anlatıldığı başarılı bir yapımdır.

merlin

12- Forever

Ölümsüz olduğunuz bir yaşama sahipsiniz neler yapardınız ? başarılı bir kurguya sahip olan fantastik eğlence yapımı dizi tek sezon olarak ekranlara gelmesinin ardından iptal edilmiştir. Neden iptal edildiği hala büyük bir soru işaretidir.

forever-dizi-afisi

13- Continuum

Gelecekten gelen insanlar geçmişi değiştirerek zaman eksenini bozmak ister. Ancak bu terörist grubun ışınlanma sürecinde yanında getirdikleri ajan başlarına büyük bir sorun açacaktır.

continuum

14- The Vampire Diaries

Vampir günlükleri, iki kardeş vampire aynı kıza aşık olursa…kurgunun yanında aşk ve duygusallığın işlenmiş olduğu alanında iyi bir puana sahip dizidir.

The Vampire Diaries

15- What Lives Inside

Hayaller dünyasına yolculuk, Dell sponsorluğunda görselliğin ön plana çıkartıldığı 2015 mini dizi oldukça başarılı bir çıkış yakalamıştır.

What Lives Inside

 • Anonim

  14 Mayıs 2017 #1 Author

  Yaa. Neden shadowhunters (gölge avcıları) yok? ⁉⁉⁉❔❓❔❓❔❓

  Cevapla

 • Ebis

  29 Aralık 2016 #2 Author

  Bir zamanlar carnaval diye bir dizi vardı. Kısa sürdü sonu yayılanmadı. Çok etkileyiciydi. Yeniden çekilir mi acaba?

  Cevapla

  • Elmas

   30 Aralık 2016 #3 Author

   4 sezon planlanmisti ancak reytingler düşünce 2. Sezonda bitrdiler. Muhteşem bir yapımdı. .. devamı olmaz…

   Cevapla

 • bowtie

  4 Kasım 2016 #4 Author

  forever muhteşemdi ancak sadece 1 sezon sürdü böyle kaliteli bir dizinin bu kadar erken bitmemesi gerekirdi.

  Cevapla

 • Anonim

  3 Ekim 2016 #5 Author

  What Lives Inside link alabilir miyiz? hiçbir yerden bulamadık

  Cevapla

 • Anonim

  9 Haziran 2016 #7 Author

  kesinlikle the originals olmalıydı

  Cevapla

 • Rukiye

  23 Mayıs 2016 #8 Author

  Being Human artik oynamicak mi?
  +Teen Wolf
  +The Orginals’da bu listedekiler gibi güzel 🙂

  Cevapla

 • Anonim

  5 Mart 2016 #10 Author

  The Originals da bence çok çok iyi diziler arasında.

  Cevapla

 • Anonim

  25 Şubat 2016 #12 Author

  the originals ta iyi o da olmalıydı

  Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.