1. Ana Sayfa
  2. Dizi Haberleri
  3. En iyi Kore Dizileri

En iyi Kore Dizileri

En iyi Kore Dizileri

Özellikle bayanların yoğun bir ilgi göstererek takip ettiği kore dizileri her geçen gün popülerliğini artırmaya devam ediyor. Sadece Türkiye’de değil dünya genelince büyük bir takipçiye ulaşan yapımların meraklılarına özel bir liste hazırladık. En iyi kore dizilerini iki farklı grupta inceledik; yeni başlayanlara için ve çoktan en sevilen kore dizilerini izleyenler için yeni çıkmış en iyiler listesi;

Kore dizisi izlemeye yeni başlayanlar için öneriler

Boys Over Flowers

Türkçesi “Erkekler Çiçeklerden Önce Gelir” ismiyle tanıdığımız yapım çekilmiş en iyiler listesinin başında gelmektedir. İMDb puanı 8.4 olan yapım bir sezon 25 bölümden oluşmaktadır. 2009 yılında yayınlanmıştır. Konusu, fakir bir kız F4 çetesinin zorbalığına uğrar ancak çete lideri Shin Hwa kızdan hoşlanmaya başlar kızımız ise onun en iyi arkadaşından etkilenir. Peki kimi seçecektir ?

Boys Over Flowers

Playful Kiss
Alanında başarılı bir diğer yapım diğer ismiyle Mischievous Kiss 2010 yılında gösterime girmiş ve 16 bölümden oluşan komedi, romantik kategorisinin en iyi Kore yapımıdır. Tek sezon 16 bölümden oluşmaktadır. Konusu, Ha Ni kalbi aşkla dolmuş bir gençtir ancak bu sevgisi bir türlü karşılık bulmaz sevdiği kıza ulaşmak için her şeyi yapmaya hazırdır. Ailesi ve arkadaşları artık onu Nuh’un salyangozu olarak adlandırmaya başlar. Artık sevdiği kıza bir itiraf mektubu yazmasının zamanı gelmiştir.
playful kiss

You’re Beautiful
Korecesi Minami Shineyo, Türkçesi sen güzelsin yapımı 8.2 puanıyla öne çıkanlar arasında yer alıyor. 2009 yılında başlayarak 16 bölümden oluşmaktadır. Özeti, Mi-Nyu güzel bir kızdır ancak rahibe olmaya karar verir ikiz kardeşi ise ondan çok farklıdır. Popüler bir grubuna dahil olarak kız kardeşinin gizemli hayatını karıştıracaktır.
You're Beautiful

City Hunter
Korecesi Siti hyunteo, Türkçesi şehir avcısı olan yapım 2011 yılında büyük ilgi görmüş 8.5 puan alarak listede üst sıralara çıkmayı başarmıştır. Trajedi, Romantizm ve aksiyonun yer verildiği yapım 1 sezon 20 bölümden oluşmaktadır. Konusu, 1983 Yılında Güney Kore adına çalışan 21 gizli askerin infazına karar verilir aralarından Lee Jyn-Pyo’nin oğlu bunu bilmektedir ve babasının intikamını almak için 28 yıl sonra ortaya çıkar. Emri veren 5 politikacının peşine düşerek onları öldürmek ister ancak sevdiği kızın babasının onlardan biri olması işleri karıştıracaktır.
City Hunter

My Love from the Star
İMDb en yüksek puanı almayı başaran Kore yapımlarından biridir. Komedi, drama ve fantastik alanda 8.6 puan ile büyük başarı elde etti. 2013 yılında başlayan yapım 22 bölümden oluşmaktadır. Konusu, Min-Joon 400 yıl önce dünyamıza gelmiş bir yabancıdır. Yıllar boyunca gezegenine dönemeye çalışan Min sonunda nasıl yapacağını bulmuştur ancak ünlü aktris Chun Song-Yi ile karşılaşması onu büyük aşka sürükler ve insanların onun için değerli olduğunu hissetmeye başlar. Korecesi, Byeoreseo on Geudae olan yapımın Türkçesi Yılzlardan gelen aşk’tır
my love from the star

Son zamanların en iyi Kore dizileri 2015

Healer
Korecesi, Hilleo Türkçesi, şifacı olan yapım 2014-2015 sezonunda en başarılı olan yapımdır. Aldığı 8.7 puan bunu kanıtlamaktadır. Bir sezon 20 bölümden oluşan yapımın konusu Kim Moon-Ho (Yoo Ji-Tae) yerel bir haber ajansında popüler bir muhabirdir. Geçmişte yaşanan bir olayın bilgilerini öğrenerek gerçekleri ortaya çıkarmaya başlar. Masumlara yardım ederek gerçek suçluları ortaya çıkarmasıyla insanlara onu şifacı olarak tanımaya başlayacaktır.
Healer

Pinocchio
Pinokyo 2014-2015 yılının 8.6 puan almış başarılıları arasında yer alırken mini dizi olarak başlamış ancak 20 bölümden oluşan 1 sezonluk dizi haline gelmiştir. Konusu, ünlü bir ailenin çocuğuyken medyanın baskılarıyla dağılmalarına neden olunan dram işlenmiştir. Henüz küçük bir çocukken kırsal bir yere yerleşirler ve geçmişlerini gizlerler sevdiği kız haber muhabiri olup geçmişini ortaya çıkartma riski oluşunca yıllarca gizlenmiş sırlar ortaya çıkmaya başlar.
Pinocchio

Kill Me, Heal Me
Korecesi Kilmi, Hilmi olan yapımın türkçesi “öldür beni, iyileştir beni” dir. İMDb puanı 8.6 olan yapım komedi, drama alanında büyük başarılar elde etmiştir. Tek sezon 20 bölümden oluşan yapım 2015 yılında başlamış en iyiler arasında yer alırken dizi konusu, varlıklı bir ailenin çocuğu yaşadığı sorunlardan dolayı gizlice psikiyatrist tedavisi alırken aşkından vazgeçmeyi asla düşünmemiştir. Ancak bu sorununu gizle tutmak istemektedir. Peki gerçekler ortaya çıkarsa ?
Kill Me, Heal Me

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorumlar (2)

Yapılan Yorumlar (2)

  1. Kesinlikle Gumiho’yu izleyin pişman olmazsınız hatta gelip teşekkür cevabı bile verirsiniz

  2. Kill me Heal me kadar güzeli yok kesinlikle izlenmeli