1. Ana Sayfa
  2. Dizi Haberleri
  3. Daredevil Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Daredevil Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Daredevil Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Daredevil hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevapları ;

Daredevil yeni başlayacak birisi iseniz konusunu okuyarak başlamanızı öneririz.

daredevil altyazı

Dizinin ana dili ingilizce olduğu için birçoğumuz Türkçe altyazı tercih ederiz. Birçok farklı kişi çevirisini yapmıştır mizah katanlar özgünleştirenler vardır. Buradan Tüm bölümlerin İngilizce veya Türkçe altyazılara ulaşabilirsiniz.

daredevil altyazı

daredevil altyazılı fragman

Tanıtım videosu veya fragman olarak adlandırılan diziden alınmış önemli kesitlerdir, konu başlangıcında izleye bilirsiniz player ayarlarında ki altyazı seçeneği ile istediğiniz dil paketini seçebilirsiniz.

Daredevil anlamı

ismini yaşadığı şehir olan “hell’s kitchen” dan alır aslında bölgeninde ilginç bir ismi vardır anlamı cehennem mutfağıdır. Bu bölgenin kahramanına verdiği isim olan Daredevil birçok farklı anlam taşımaktadır başlıcaları ” gözüpek, yiğit, şeytana kafa tutan” gibi anlamlar taşımaktadır.

DareDevil anlamı

Daredevil comics

Marvel’ın önemli çizgi romanlarından birisidir, dizi konu olarak yine yapımcıları Marvel tarafından çizgi romanından esinlenilerek hazırlanmıştır. Son zamanlarda çok fazla çizgi konularını işlemeye başladılar.

Daredevil 1.sezon
Daredevil 1.sezon

Daredevil costume

Kahramanızın kostümüde oldukça dikkat çekicidir, ilk sezonunda çok fazla görme şansımız olmadı ancak 2.sezonda fazlası ile göreceğimize inanıyorum Marvel’ın her kahramanına özgü tasarladığı kostümler arasında çok başarılı olduğu söylemez ancak dizinin devamında tasarımları dahada geliştirilecektir.

daredevil kostüm

Daredevil çıkış tarihi

Dizinin çıkış tarihi 2015’tir ancak çizgi romanı 1930-1940’larda yazılmaya başlamıştır ve oldukça eski bir hikayesi vardır. Daredevil çizgi romanı buradan ingilizce olarak orjinal çizgi romanı edinebilirsiniz.

Daredevil Güçleri

Küçükken gözlerini kaybetmiş olması diğer duyu organlarını geliştirmesine yardım etmiştir. Güçleri çevresinde olanları hissederek algılaması, daha hassas duyu organları ile uzak noktalarda olanları tehlikeleri sezgilemesidir.

Daredevil hikayesi

Oldukça dramatik bir hikayeye sahiptir, küçük yaşlarda kör olmuştur ve babasını kaybetmiştir. Hayatta tek başına kalan kahramanımız kendisini geliştirmeyi asla bırakmayarak kötülerle mücadele etme kararı vermiştir.

daredevil gözleri

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorum Yap