1. Ana Sayfa
  2. Dizi Haberleri
  3. Amazon’un Yeni 1 Milyar Dolarlık Dizisi

Amazon’un Yeni 1 Milyar Dolarlık Dizisi

Amazon’un Yeni 1 Milyar Dolarlık Dizisi

Amazon son olarak Yüzüklerin Efendisi dizisi için 500 milyon dolarlık anlaşma sonrası yeni bir dizi için de 1 milyar dolar’ı gözden çıkarmaya hazırlanıyor. Bilindiği üzere Game of Thrones dünya üzerinde bölüm başı resmi olarak 20 milyon kişi izliyor. Game of Thrones’da bu sezon final yapacağı Amazon için bu kitleyi yeni bir diziye aktarmayı düşünüyor olabilir. Bu konu ile ilk çalışmayı Yüzüklerin Efendisi dizisi ile atmıştı.

Independent’in söylediğine göre Amazon, Liu Cixin‘in yazdığı ve Remembrance of Earth’s Past olarak bilinen Hugo ödülüne sahip kitapların peşinde. Amazon bu proje için 1 milyar dolar’ı gözden çıkaracağa benziyor. Çin tarihinde önemli bir yer kaplayan The Three Body Problem, Hugo ödüllerinde En İyi Roman ödülü almıştı. Dizi toplamda 3 sezon olarak çekilecek, her bir sezonda kitap serisinden bir kitap göreceğiz. İlk sezon bilinmemekle birlikte, kitap serisinin ilk kitabı The Three Body (Üç Cisim Problemi) olacağı tahmin ediliyor. Dizi bilim kurgu ve aksiyon türünde olacak.

Konusu

Radyo teleskoplarından sorumlu bir bilim adamının uzaya gönderdiği mesajın, dört ışık yılı uzaklıktaki Alfa Yıldız Takımı’na ait bir gezegenden yanıt bulması ve akabinde gelişen olaylar sonrası, insanlıktan beklentisi kalmayan bir bilim kadınının öncülük ettiği bu mesaj trafiği, halihazırda uygarlıklarının yıkımın eşiğinde olduğu bu dünya dışı zeki canlıların ağzını sulandırmış ve istila için hazırlıklara başlamışlardır.

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorum Yap