İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi Haberleri
  3. 20 Dakikalık Yabancı Diziler

20 Dakikalık Yabancı Diziler

20 Dakikalık Yabancı Diziler

20 Dakikalık en iyi yabancı diziler, çerezlik dizi arayanlar uzun bölümlerden sıkılanlar veya kısa metraj komedi severler için izlenmesi gereken enleri bir araya getirdik. Listede bulunan diziler 30 dakikanın altında yer alan yapımlardır genellikle bu türde komedi dizileri yer almaktadır.

1. Arrested Development

Hiçbir yapım ilki kadar eğlenceli olmaz son yıllarda benzer girişimler yapılarak dizi yeniden devam etti. Kategorimizin en iyi yapımı Arrested Development 2003-2006 yılları arasında büyük bir izleyici kitlesine hitap ederek başladı. 2013 yılında yeniden ekranlara gelen yapım hala devam ediyor. Babasının hapse girmesinin ardından sorumluluk sahibi oğlu Michael Bluth işleri devir alır ancak şımarık, işlevsiz ailenin geriye kalan üyeleri şirket yönetiminden daha büyük bir problemdir.

arrested-development

2. Friends 

En iyi romantik komedi dizisi olduğunu söylesek abartmış olmayız. Sıkı dostlar olarak’da bilinen yapım 1994-2004 yıllarında ekranlara gelmiştir. Günümüzde hala izleyenleri etkileyen bir senaryosu olduğunu hatırlatalım.

FRIENDS -- Pictured: (l-r) Lisa Kudrow as Phoebe Buffay, Matthew Perry as Chandler Bing, Jennifer Aniston as Rachel Green, David Schwimmer as Ross Geller, Courteney Cox as Monica Geller, Matt Le Blanc as Joey Tribbiani -- Photo by: David Bjerke/NBCU Photo Bank

3. The Simpsons

Amerikan televizyonun en köklü yapımlarından bir tanesidir. Bölümlerinde gelecekte yaşanabilecek olası olayları anlatmasıyla da sıkça gündeme gelmiştir. Yapım hakkında sayısız iddialar bulunsa da eğlenceli bir animasyon komedidir. Simpsons ailesi ilk defa 1989 yılında ekranlara çıkmış ve ara vermeden günümüze kadar devam etmiştir.

the-simpsons

4.South Park

İlk bakışta çocuklar için hazırlanmış bir animasyon olduğunu düşünebilirsiniz ancak tamamen yetişkinler için hazırlanmış animasyon komedi dizisidir. İlk kez 1997 yılında yayınlanmaya başlayan dizi günümüzde hala büyük bir ilgiyle takip ediliyor.

south-park

5. Louie 

Boşanmış, 2 çocuğuyla birlikte yaşamak zorunda olan bir komedyenin hayatını anlatmaktadır. Ne kadar bir komedyen olsa da hayata karşı her zaman pozitif olmayı başaramamıştır. Louie 2010 yılında başlayan bir komedi dizisidir ancak FX yayınlanıyor olması internette bulmanızı zorlaştırabilir.

louie

6.It’s Always Sunny in Philadelphia

Philadelphia’da yaşayan egoları yüksek ve kibirli 4 arkadaşın yaşamını anlatmaktadır. Komedi kuşağında yer alan yapım 2005 yılında başlamış olmasına rağmen günümüzde yüksek reytinglerle yayınlanmaya devam ediyor ve oldukça başarılır bir dizi.

20-dakikalik-en-iyi-diziler

7.Modern Family

Romantik komedi kuşağında yer alan yapımı daha önce sıkça duymuşsunuzdur. Ülkemizdede büyük bir kitle tarafından takip edilen yapım 2009 yılında başlamış ve hala devam etmektedir. Üç farklı ailenin birbirleriyle yaşadıkları ilginç hikayeler konu alınmaktadır.

modernfamily3

8. Annenizle Nasil Tanistim – How I Met Your Mum

Yayınlandığı dönemlerde ülkemizde de oldukça popüler olan bir dizidir. Türkiye derecelendirmesi yapıldığında kategorisinin en iyisi olacağını tahmin ettiğimiz dizi bir babanın çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştığını anlatmasıyla başlar ve bu hikaye 2005-2014 yılları arasında 9 sezon sürmektedir.

how-i-met-your-mum

9. The Big Bang Theory

Yine ülkemizde en çok bilinen 20 dakikalık komedilerden biridir. Romantik komedi alanında 2007 yılında başlayan yapım günümüzde hala devam etmektedir. İki parlak zekalı ancak sosyal olmayan fizikçi gencin dairesine genç ve güzel bir kızın taşınmasıyla ilginç olaylar dizesi başlar.

Big-Bang-Theory-

10. Community

Avukatlık lisansını kaybeden Jeff Winger yeniden lisans alabilmek için Greendale Vakıf Koleji’ne kayıt olur. Genç öğrencilerin yanında yaşı ve görüntüsüyle absürt bir görüntü oluştursa da zamanla topluluğa ayak uyduracaktır.

community

Son Zamanların en iyi komedi dizileri

Şuana kadar listemizde geçmişten günümüze imdb üzerinde en yüksek puanı alan ve reyting oranlarında yüksek rakamlara ulaşmış dizilere yer verdik. Listemizin devamında ise son dönemlerde başlamış günümüz çağına daha uyumlu komedi dizilerini sıralayacağız.

11. Wilfred

Çok son dönemler olmasa da 2011 yılında başlayan ve 2014 yılında sona eren yapım oldukça eğlencelidir. Depresyonda olan bir tam hayatına son verme kararı almışken komşusunun köpeğini yetişkin bir adam formunda görmeye başlar ve bu köpekle ilginç bir bağ kurar.

wilfred

12. Master of None

Netflix’de yayınlanan yapım 30’lu yaşlarında New York’ta yaşayan bir aktörün kişisel ve profesyonel hayatını konu almaktadır. Komedi kategorisinde yer alam oynan rol ve gerçek hayat arasındaki duygusal farklılıklarında işlendiği başarılı bir dizidir.

masterofnone

13. The Last Man On Earth

Son zamanların en iyi komedilerinden biridir. Dünya’da yayılan bir virüs sonrası insanların neredeyse hepsi hayatını kaybetmiştir. Geriye ise virüse bağışıklığı olan çok az sayıda insan kalır. Hiç kimsenin olmadığı bir dünyanın olduğu sıra dışı bir komedidir.

the last man

14. Wrecked

Efsane dizilerden Lost’un komedi versiyonu diyebiliriz. Özellikle Lost’u izleyenlerin büyük keyif alacağı bir adada geçen komedi dizisidir. Çok iddialı olmasa da izlemeye değer.

Wrecked

15. The Real O’Neals

İnançlı, sadık, mutlu, düzenli bir aile tablosu ve kilisenin örnek ailesi olan O’Nealların küçük oğlu’nun ortaya çıkan sırrı hayatlarını alt üst edecektir. İlk cinsel deneyimini yaşamak üzereyken isteksiz olması ve hem cinslerinden hoşlandığını anlaması işleri biraz karıştıracaktır.

the real O'neals

16.Flaked

Orjinal Netflix dizileri arasında yer alan yapım 2016 yılında başlamıştır. Chip hayatında sürekli hatalar yapmış ve bunlardan pişmanlıklar duymuştur ancak bu yanlışlarını düzelmek için hiç bir çaba sarf etmemiştir.

flaked

17. Baskets

Komedi- Drama iki zıt kategoriyi de içinde barındıran yapım farklı duygular yaşamak isteyenler için güzel bir seçim olabilir. Paris’in prestij sahibi bir okulunda palyaçoluk eğitimi alan Chip Baskets başarısız bir yıl geçirerek eğitimini tamamlamayı başaramaz ancak hayallerinde iyi bir palyaço olmak vardır.

baskets dizisi

18. Dr. Ken

Amerika’da yüksek reytingler elde etmiş olsa da ülkemizde popüler olamayan bir yapımdır. Yeni sezon onayınıda kolay alan yapım 2015 yılında başlamıştır. Başarılı bir doktor olan Ken hem iş hayatını, hemde aile işlerini bir arada yürütmesi gerekir. İş hayatında komik insanlarla arası iyi olan komik bir karakter olarak tanınır ve kariyerinde büyük başarılara imza atmak ister.Dr. Ken

19. Superstore

Amerika’da evet ancak ülkemizde hayır. Komedi dizilerinin birçoğunun ülkemizde popüler olmama nedeni kültür farklılıklarından kaynaklanıyor. Superstore’da bunlardan biri dizide işlenen ince espiriler bazen bizim için pek anlam içermiyor. İlginç bir şeyler arayanlar için güzel bir seçenek olabilir.

superstore

20. Animals

Hayvanların gözünden dünyayı hiç gördünüz mü ? veya onlar insanlar gibi yaşıyor olsalardı ? HBO’dan ilginç bir animasyon komedi dizisi.

animals

Listede yer alan diziler imdb puanları ve reyting oranlarına göre düzenlenmiştir. Ayrıca yerel izleyicilerinde yorumlarını değerlendirmeye aldık ek olarak silicon valley’de tavsiye ediyoruz. Daha önceki listelerimizde sıkça yer verdiğimiz için buraya eklemedik tüm listeler için en iyi yabancı diziler kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

cimsir

Uzun yıllardır izlediğimiz film ve diziler hakkında, Dizi eleştirileri , Film eleştirileri , Dizi yorumları, Film yorumları yapmaktan keyif almaktayız. Beyazperde de yer alan yapımları izlemeden önce eksi ve artı yönleriyle değerlendiriyoruz.

Yorum Yap

Yapına Yorumlar (5)

  1. hımym ve tbbt efsane

  2. blue mountain state te güzel

  3. Superstore hariç diğerlerinden en az 2-3 bölüm izledim devam edenler arasında the last man on earth var beğendiğim birde wrecked

  4. Friends efsanedir onu izlemeden sakın diğerlerine başlamayın !

  5. hepsi birbirinden güzel diziler ama özellikle the last man on earth tavsiye ederim gerçekten eğlenceli ve ilginç